30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Boj s pojistovnou?  (Přečteno 8763 krát)

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Boj s pojistovnou?
« kdy: 26 Září 2019, 23:24:02 »

Nesvadel tu nekdo boj s pojistovnou? Nejlepe CPoj?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2019, 13:32:17 »

Nepochybně bude bojovníků hodně. Ale někdo sváděl boj o výši pojistného, jiný zase o výši pojistného plnění, někdo bojoval o ryzí podstatu - zda-li věc je vůbec pojistnou událostí. Jsou i tací, kteří bojovali o seznámení s podklady k řešení události. Poměrně častí jsou bojovníci, kteří porušili nějakou povinnost a bojují o její vliv na výplatu plnění. Takže kdybyste svůj druh boje upřesnil, určitě byste svojí věci pomohl.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2019, 13:49:56 »

Tak zatim to je o vysi plneni, pred opravou pojistovna sdelila ze s celym plnenim neni problem na zaklade rozhodnuti SO, po oprave 14 dni nekomunikovala a pote z ni vypadlo bez udani duvodu pouze 50%, po dalsich 14ti dnech ignorace potvrdili prijeti nesouhlasu s zadosti o zduvodneni, to cele samozrejme se "zadrzenym" autem v servisu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2019, 17:30:06 »

IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2019, 18:34:23 »

 :( njn, puvodne jiny problem
« Poslední změna: 27 Září 2019, 18:35:59 od FOMP »
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2019, 08:34:32 »

Je opravneny narok v pripade uspechu chtit po pojistovne i vicenaklady, ktery s tim vymahanim a diky tomu vznikly? jako treba pujceni auta, pravni sluzby,....
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2019, 09:34:38 »

Na půjčení auta nárok máte, po dobu nezbytně nutnou, s čím jsem se setkal bylo 5 dní. Asi by šlo natáhnout kvůli objednání běžně nedostupných dílů, musí se vyjádřit servis. Pozor, kdyby šlo o totálku, tam jak ji likvidátor uzná, tak nárok ztrácíte.
S půjčením je to ještě tak, že některé pojišťovny mají vlastní auta a svůj ceník, jak máte něco dražšího, zaplatí jen to podle něj a případné navýšení platíte sám.
Přijde mi, že tohle snížení je u pojišťoven celkem běžná praxe (případně zaplacení opravy bez DPH), mám v okolí dva lidi, co opravu zaplatili komplet ze svého a pojišťovně poslali předžalobní výzvu a neměli problém.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #7 kdy: 08 Října 2019, 10:34:16 »

Na půjčení auta nárok máte, po dobu nezbytně nutnou, s čím jsem se setkal bylo 5 dní. Asi by šlo natáhnout kvůli objednání běžně nedostupných dílů, musí se vyjádřit servis. Pozor, kdyby šlo o totálku, tam jak ji likvidátor uzná, tak nárok ztrácíte.
S půjčením je to ještě tak, že některé pojišťovny mají vlastní auta a svůj ceník, jak máte něco dražšího, zaplatí jen to podle něj a případné navýšení platíte sám.
Přijde mi, že tohle snížení je u pojišťoven celkem běžná praxe (případně zaplacení opravy bez DPH), mám v okolí dva lidi, co opravu zaplatili komplet ze svého a pojišťovně poslali předžalobní výzvu a neměli problém.
o to nejde, to je jasne doba opravy, ale pote co poskozeny nesouhlasil s vyjadrenim pojistovny a tim padem nema pristup ke svemu autu a pojistovna na zadost o zduvodneni rozhodnuti nereagovala, reagovala az na stiznost a na vyrizeni si dala 20 dni.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #8 kdy: 22 Října 2019, 18:40:30 »

no progres  zadny, pojistovna se vyjadrila ze nic, ze dle rotokolu pcr sem byl vinik a spravni rizeni hovorici opak neresila, takze dalsi varka argumentace, to je horsi jak s ourednikama bo se neda oprit o zadny psany zakonny postupy.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #9 kdy: 15 Listopadu 2019, 08:46:05 »

hm posun, ale naprd, pojistovna stale vychazi z puvodniho vadneho zapisu policajtu, i kdyz SO se vyjadril ze ja nejsem vinik, a odmita vyjadreni SO uznat s tim, ze to je jen to, ze nehoda v dany okamzik nema vinika, takze vinu maji oba 50/50.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #10 kdy: 11 Února 2020, 07:26:32 »

Co v predzalobni vyzve? Jen to co bezne obsahuji vzory a nebo k tomu pripsat oco jde a nebo jen se odkazat na cislo pod kterym je u nich vec vedena s poznamkou ze zustva u nich bez reakce a tudiz bylo pristoupeno k predzalobni vyzve?
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #11 kdy: 11 Února 2020, 14:06:04 »

Můžete si ještě stěžovat u ČNB, jakožto orgánem dohledu nad pojišťovnictvím. Sice řeším něco jiného (odtažené vozidlo na jinou adresu, než jsem zadal a následné "přetahovaní" s odtahovou společností, která si chtěla auto nechat jako "vrak", i když hasiči řekli, že je auto v pořádku, neunikají kapaliny atp.), ale jsem ve stádiu, kdy stížnost pojišťovna zamítla, že si stojí na straně odtahovky a nyní to řeším s ČNB, tak za pokus by to pro Vás taky možná stálo, ještě před žalobou.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #12 kdy: 11 Února 2020, 14:13:24 »

add CNB, neco jsem o tom prave jiz cetl, ze to nema moc smysl, ze napise ze ji sice dohleduj ale pravomoc ma nulovou ci neco v tom smyslu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #13 kdy: 17 Února 2020, 11:08:48 »

ČNB řeší v rámci dohledu to, zda-li je činnost pojistitele prováděna s odbornou péčí a v souladu s pravidly ochrany spotřebitelů. Takže reálně zejména nastavení informování klienta, procesy uzavření-změna-ukončení smluvního vztahu atd. Z hlediska likvidace je předmětem dohledu především řádná komunikace, podání řádné a úplné informace při odmítnutí plnění (nebo odůvodnění snížení plnění) a sledování zákonných lhůt.
Z hlediska sporu o rozsah nároků z pojištění pak ČNB obvykle odkazuje na jiné možnosti uplatnění práva - řízení expertů, rozhodčí řízení, soud atd.
Nelze tedy uspět u ČNB v případě, že má pojištěná osoba dojem, že její nárok nebyl odškodněn dle její představy.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #14 kdy: 17 Února 2020, 11:15:00 »

muzu dotaz k tem zakonnym lhutam? nikde jsem k nim nic nenasel co se tyce reklamace plneni, pojistovna akorat vzdy napise, ze 20 pracovnich dni a po jejich propaleni napise zase, ze potreba detailni provereni a ze dalsich 20 pracovnich dni,...
IP zaznamenána