30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kruhák - technické provedení  (Přečteno 1900 krát)

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Kruhák - technické provedení
« kdy: 25 Září 2019, 16:20:52 »

Prosím odborníky o radu kde najít nějaký předpis k technickému provedení kruhového objezdu.
Dnešní zážitek - jel jsem standartně na "křížovém" kruháku do výjezdu přímo naproti, když jsem byl na téměř úrovni výjezdu, který jsem míjel, střihnul to přede mnou maník v oktávce v protisměru právě do toho míjeného výjezdu.
Domnívám se, že kdyby střed kruháku nebyl kopeček s porostem, měl bych šanci toho pyráta vidět a zareagovat. Taktok to fakt bylo jen štěstí, byť při ca. "50" , šlo o kejhák.
Já z jihu na sever - pozice   50.6482458N, 13.9964017E, popř. https://mapy.cz/zakladni?x=13.9967396&y=50.6481471&z=18&q=%C3%BAst%C3%AD
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Kruhák - technické provedení
« Odpověď #1 kdy: 25 Září 2019, 17:01:02 »

Jako že oktávka vzala ten kruhový objezd proti srsti? Na otázku o normách pro technické provedení kruhové křižovatky odpovědět neumím, ale čistě empiricky z toho, že takových objezdů, přes jejichž střed není vidět, je mnoho, předpokládám, že žádná norma požadavek na „průhlednost“ neobsahuje.

Pokud jste těsně uniknul kolizi s pitomcem v protisměru a hledáte problém u projektanta křižovatky, resp. autora příslušných norem, doporučuji provést mentální restart.
IP zaznamenána

GreysW

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Kruhák - technické provedení
« Odpověď #2 kdy: 25 Září 2019, 18:36:55 »

"Průhlednost" středu se řešila i v mém blízkém okolí.
Bylo nám řečeno, že střed je schválně zvýšený a osázený keři, aby přes kruháč nebylo vidět a aby tím pádem musel řidič hooooodně zpomalit.
Páč trend je zpomalování dopravy...
 :x
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Kruhák - technické provedení
« Odpověď #3 kdy: 25 Září 2019, 19:12:17 »

Jsou na to metodické pokyny, TP i ČSN.
Stačí zadat do strýčka navrhování kruhových objezdů,  nebo okružních křižovatek.
IP zaznamenána