30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: [?] Stacionární radar  (Přečteno 4099 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #60 kdy: 10 Ledna 2020, 18:36:15 »

I jestli jste ho už podal, podejte ho radši znovu, protože jestli to správně chápu, původně jste to poslal špatně celníkům, kteří to postoupili

Já jsem pochopil že odvolání poslal do Slavkova

Zároveň jsem poslal do Slavkova datovkou, že se ke mě dostalo rozhodnutí, o kterém nic nevím a odvolávám se proti němu (blank odvolání).

Jestli to tak bylo a z dopisu do Slavkova je jasné proti čemu se odvolává tak bych teď nereagoval.

fuzzyyb:
Jestli můžete prokázat tyto 4 věci (pro jistotu bych to asi překontroloval)
..Slavkov v listopadu dostal podání (do správné DS)
..které jste podal vy (nejlépe poslané z vaší DS)
..je z něj patrné že jde o odvolání (nejlépe tam je přímo napsáno "podávám odvolání proti rozhodnutí")
..a proti čemu se odvoláváte (nejlépe č.j. rozhodnutí, ale tenhle bod by asi šel uhádat)

tak v tom případě bych asi nedělal nic.. odvolání je podané a teď je míček na straně SO.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #61 kdy: 11 Ledna 2020, 02:09:39 »

Já jsem pochopil že odvolání poslal do Slavkova
Asi máte pravdu, že jsem plašil zbytečně - viděl jsem, že něco poslali celníci, že jim něco odepsal a oni to pak postoupili do Slavkova a přehlédl jsem, že (alespoň podle tvrzení tazatele) odvolání šlo i přímo. Nicméně i tak, důvěřuj, ale prověřuj - co přesně je momentálně ve slavkovském spisu nemůže vědět ani tazatel (pokud nebyl nahlížet), protože těžko odhadovat, co vše si s celníky navzájem naposílali.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #62 kdy: 11 Ledna 2020, 07:11:06 »

Ano, poslal jsem odvolání pouze přímo do Slavkova, celníkům jsem odvolání neposlal.
Odpověď do Slavkova jsem poslal datovkou a do té správné, protože to rozhodnutí mi teď Slavkov poslal ze stejné datovky, do které jsem já adresoval odpověď.
Ve své odpovědi jsem se odvolal proti tomuto obdrženému rozhodnutí, správně jsem uvedl číslo jednací i spisovnou značku. Jen jsem u toho uvedl špatně, že to rozhodnutí je z roku 2019, ale to datum snad na jasnou identifikaci podle c.j. a sp.z.nemá vliv?
Odvolání jsem podal já, ze své datovky. Raději si zprávy zazálohuji, nemám trezor v datovce.
To co jsem psal v odvolání je vidět v souboru “poslal jsem”, který je přiloženým v mém příspěvku z 10 Leden 2020, 13:46:30
Mám tedy podat lépe formulované odvolání ještě jednou, nebo čekat?
« Poslední změna: 11 Ledna 2020, 07:29:05 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #63 kdy: 11 Ledna 2020, 23:33:33 »

V tom případě bych teď vyčkal.
Vaše pozice je že rozhodnutí bylo doručeno v listopadu (asi 8.) a v listopadu jste proti němu ve lhůtě podal odvolání..
a tak rozhodnutí není pravomocné a SO má teď řešit odvolání.

Když by to bylo už jednoznačně promlčené tak bych se to asi snažil aktivně uzavřít..
ale když tady není promlčení jisté tak bych naopak čekal a nechal plynout lhůty.

Špatné datum rozhodnutí asi není problém.. podle č.j. je jasné o které rozhodnutí jde.
Navíc i když by to jasné nebylo tak SO nemůže odvolání ignorovat.. má postupovat podle §37(3) SprŘ a poslat výzvu k doplnění podání.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #64 kdy: 11 Ledna 2020, 23:56:41 »

Přesně tak, překlep v datu není na újmu. Asi bych taky zatím vyčkal, mělo by se něco stát buď ohledně odvolání (minimálně výzva k doplnění blanketu) nebo ve věci vymáhání, ať už úřadem či celníky. Buď se tedy v standardním úředním časovém kvantu délky 1-2 měsíce něco stane, z čeho půjde odvodit postup orgánů a adekvátně reagovat, nebo to znovu usne, pak bych to nechal spát. Nějaké dramatické probuzení by hrozit nemělo, věc není pravomocná (a kdyby se někdo zkoušel chovat jako by byla, půjde se efektivně bránit) a že by z čistého nebe dorazilo zamítnutí odvolání bez výzvy k doplnění blanketu a bez umožnění vyjádření k podkladům, které tam doplnili při prověřování doručování, není pravděpodobné.

Alternativou k pasivitě je na opětovné zaslání rozhodnutí zareagovat stručným přípisem ve stylu k rozhodnutí č. j. ... ze dne ... zaslanému mi datovou zprávou dne ... sděluji, že totéž rozhodnutí mi již bylo doručeno dne ... prostřednictvím celní správy a obratem jsem proti němu podal odvolání. Nic se tím asi nezkazí, ale ani nezíská.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #65 kdy: 13 Ledna 2020, 16:29:39 »

Moc děkuji za reakce a rady!
Jen bych to shrnul: celníci mi poslali informace o nedoplatku 6.11., na to jsem si vyžádal 7. 11. více informací, protože o ničem nevím. Celníci mi 8.11. přeposlali Rozhodnutí a na to jsem reagoval 19.11. tak, že o tom nic nevím a vidím to rozhodnutí poprvé, načež mi došla 21.11. od celníků zpráva, že věc postupují Slavkovu k posouzení zákonnosti rozhodnutí o uložení pokuty.
Při odpovědi celníkům 19.11. jsem současně podal blanketní odvolání pouze do Slavkova, adresované Slavkovu proti jeho rozhodnutí s číslem jednacím a sp. značkou.
Naposled 3.1.2020 se mi ozval Slavkov (poprvé datovkou, do této doby bylo vše ze Slavkova písemně) a poslal mi rozhodnutí.
Z mé strany vše proběhlo datovkou, takže nevím, jestli to přeposlání rozhodnutí ze Slavkova 3.1.2020 je reakce na mé odvolání/zprávu z 19.11., nebo je to reakce na postoupení podání celníků, nevím, co si mezi sebou psali celníci a Slavkov. Každopádně jsem datovku Slavkova zvolil správnou a zprávy mám uložené.
Teď tedy počkám co a kdy se bude dít...
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]