30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rozhodnutí poštou místo datovky - další taktika?  (Přečteno 15120 krát)

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:WIN:Rozhodnutí poštou místo datovky - další taktika?
« Odpověď #30 kdy: 09 Října 2019, 20:42:40 »

Jen za mě konkrétně doplnění k "nechání proběhnutí exekuce". O exekuci jsem se dozvěděl díky automatické notifikaci ze sledování změn v katastru. Žádný jiný kontakt/zpráva od úřadu, exekutora apod. exekučnímu aktu nepředcházela. Zároveň šlo přesně o tu "malou" částku 3000 + 1000 +-, nicméně zdrojový úřad tvrdil že už jde o "velkou" pokutu a tu dávají exekutorovi, "malé" že si řeší sami. Exekutor k tomu přihodil cca dalších 7500, to mi banka rovnou strhla z účtu (exekutor našel, nevím jak postupuje, možná podle abecedy, můj testovací účet u AirBank, kde jsem neměl dostatek peněz) a účet zablokovala, plus na všech nemovitostech co mám v katastru byl titul prodeje exekucí. Žádná exekuční výzva, příkaz, nic - rovnou natvrdo. Jelikož shodou okolností zrovna v tuto dobu jednu z těch nemovitostí prodávám, tak jsem o nějakém "proběhnutí exekuce" nemohl ani uvažovat a jal jsem se to řešit. Je to vcelku přímočaré, ale ne zas až tak - s exekuovanou osobou se nikdo nebaví, chápu, kdyby se bavili s každým klientem Providentu, tak se nehnou z místa. Z katastru jsem zjistil jméno exekutora, pár minut poslouchání elevator-music na info lince a za chvíli jsem měl v datovce tucet dokumentů typu exekuční titul a spol. ze kterých jsem se dozvěděl zdroj exekuce. Nicméně přimět exekutora i s papírem o zastavení řízení nebylo možné (asi by to šlo, ale když mě odkázali ať donutím nápravu udělat úřad, šel jsem na něj, než se hádat), zastavení musel iniciovat ten prvotní úřad, který to popletl, což jsem naštestí telefonicky vyřešil a po pár dnech se účet vrátil do normálu, nicméně na katastru až do nabytí právní moci zastavení exekuce, což je v těchto dnech jsem pořád největší zlosyn a každý člověk z ulice si o mě přečte že jsou na mě podány exekuce. Řešil jsem to celé z ciziny, naštěstí s datovkou, nevím co bych dělal, vrátit se do ČR a mít oblepený barák exekutorskými pečetěmi...
IP zaznamenána