30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva pro provozovatele motorového vozidla  (Přečteno 15626 krát)

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #15 kdy: 24 Září 2019, 11:15:07 »

Neztotožnovali mě tam, přišel jsem tam za firmu pouze zjistit informace o spisu a případu.
Jak jinak mohu získat informace o spisu?

Boha jeho. Doufám, že máte o odepření nahlédnutí do spisu záznam. Resp. z celého tohoto nechutného vtipu. 1.) na spis máte právo 2.) nějaká dovolená fakt nehraje roli, nadřízený vám spis může donést 3.) o nahlížení (nebo odepření nahlížení) se sepisuje záznam, který je nadále součástí spisu, 4.) "podíval, usmál se a mávl rukou, ať to neřeším" - samozřejmě, vy to nebudete řešit, proserete lhůtu a máte průser na stromě. A když se na tohle odkážete "eh, sem nic neříkal"..

Do spisu mě nechal chvíli nahlédnout. Ovšem nic jsme nesepisovali o nahlédnutí nebo odepření nahlédnutí. Ale video, že nemá k dispozici, že jej má p. Vyřizujíci na emailu.

K tomu, že by se z toho vymluvil, ikdyž mi tam dal razítko o dnešním datumu, jeho razítko se jménem i podpis?
« Poslední změna: 24 Září 2019, 13:16:08 od Daliii »
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #16 kdy: 01 Října 2019, 16:32:17 »

Tak pokud se nepletu, tak mám aktuálně dvě východiska.
1. Domluvit se s firmou, aby se řeklo, že se neví kdo je řidič a zaplatí se pouze pokuta.
2. Přiznám, že jsem měl auto na starost, ale že řídila osoba blízká.

Máte doporučení s čím se dá pochodit lépe?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #17 kdy: 01 Října 2019, 17:20:34 »

Ani "neví, kdo je řidič", ani "osoba blízká" by nikdy nemělo zaznít.

Firma může odmítnout označit řidiče s odkazem na čl. 37 LZPS, nebo firma může označit Vás a Vy můžete odmítnout se přiznat a obecně odepřít výpověď s odkazem na čl. 37 LZPS.
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #18 kdy: 01 Října 2019, 20:03:20 »

Ani "neví, kdo je řidič", ani "osoba blízká" by nikdy nemělo zaznít.

Z jakého důvodu by nemělo zaznít?
Že neví chápu, spíše odepřít, ale co osoba blízká, proč by neměla zaznít?.
« Poslední změna: 01 Října 2019, 20:10:01 od Daliii »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #19 kdy: 01 Října 2019, 20:11:59 »

Protože nevědět, komu svěřujete vozidlo, je také přestupkem a osobou blízkou si zbytečně vymezujete důvod nevypovídání. Já bych ve vašem případě tento canc a další od PČR ignoroval.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #20 kdy: 01 Října 2019, 20:20:24 »

Pokud provozovatel neví, kdo řídil, dopouští se přestupku proti ust. § 10 ZPPK. A osobu blízkou skutečně komentovat nebudu, to už máme (nejen na tomto fóru) pár let za sebou. Přesto zrovna včera přišel rozdíl mezi odepřením výpovědi a “osobou blízkou” znovu na přetřes zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8679.msg94236#msg94236.

IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #21 kdy: 01 Října 2019, 20:41:18 »

Ignorovat či neignorovat.. Kor když už jsem tam jakožto za firmu byl.
Také vyhrožovala tím, že z dobré vůle dala nižší sazbu a když by firma odepřela výpověď tak to půjde do správního řízení. Tam by mohli třeba případ přehodnotit a udělit vyšší sazbu, nebo se pletu?

Jasně, to už chápu, špatně jsem volil slova, když neví dopouští se přestupku.
Tudíž odpor na výpověď kdo řídil.
Co bude posléze následovat po podání odporu za firmu?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #22 kdy: 01 Října 2019, 20:46:25 »

No a co, že jste tam byl? To vám nebrání to teď ignorovat. Rozhodně nic nedělala z dobré vůle, jen se s vámi snaží manipulovat a vyhrožovat. Úřad si klidně sazbu zvýšit může, ale bez řidiče mu to nebude nic platný. S vaším přístupem se obávám, že i takto jednoduše  vyhratelnou věc pokazíte svojí důvěřivostí policii a zbytečným strachem.
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #23 kdy: 01 Října 2019, 20:57:48 »

Takže to tedy nechat postoupit do správního řízení?
Když to ale nechám postoupit, tak už mi firma zcelajistě nepomůže s přestupkem a rovnou mě označí jako řidiče. To pak mohu už jen odepřít já jako fyzická osoba.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #24 kdy: 01 Října 2019, 21:01:14 »

1) Odepřít výpověď může i provozovatel, tento typ přestupku nelze řešit jako přestupek provozovatele.
2) Pokud Vás provozovatel udá, také se nic neděje. Podání vysvětlení odepřete Vy.

Nejhorší je smrt z vyděšení. Ale tohle prohrát nejde, dokud se výslovně nepřiznáte. A dokonce i to by bylo ještě možno zvrátit.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #25 kdy: 01 Října 2019, 21:21:59 »

Jasně, to už chápu, špatně jsem volil slova, když neví dopouští se přestupku.
Tudíž odpor na výpověď kdo řídil.
Co bude posléze následovat po podání odporu za firmu?

Je vhodné nepoužívat termíny úplně volně, protože to ztěžuje porozumění, a tato cvičení se Správními orgány jsou často o slovíčkách.

Odpor je něco, co se podává proti Příkazu, dle § 150 Správního řádu. Vy zde asi máte na mysli Odepření výpovědi podle čl. 37 Listiny základních práv a svobod nebo podle § 55 Správní řádu nebo podle § 61 Zákona o policii.
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #26 kdy: 02 Října 2019, 11:33:16 »

A dá se nějak brát, že když odepře výpověď už zaměstnavatel tak je to lepší než až když odepře výpověď určený jako řidič?

Ano, pravda, musím si v tom udělat ještě trošku pořádek.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #27 kdy: 02 Října 2019, 11:41:03 »

A dá se nějak brát, že když odepře výpověď už zaměstnavatel tak je to lepší než až když odepře výpověď určený jako řidič?

V daném případu na tom vůbec nezáleží. O maličko důvěryhodněji bude působit, když zaměstnavatel řidiče udá a ten odepře výpověď. SO ovšem může v takovém případě s řidičem také rovnou zahájit řízení, což je sice na hraně zákona, ale občas se to stává. V takovém případě bude potřeba včas podat odpor a v něm rovnou odepřít výpověď. Tím by měla celá věc skončit.
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #28 kdy: 10 Října 2019, 18:09:19 »

Tak mi má přijít dopis, který nebude doporučený ani do vlastních rukou, pouze vhozen do schránky. V dopise bude výzva k podání vysvětlení.
Když bych se nedostavil bez omluvy, tak mohu být předveden z důvodu 273/2008 sb §61 článek 5.
Citace
(5) Nevyhoví-li osoba bez dostatečné omluvy nebo bez závažných důvodů výzvě, může být předvedena. Úřední záznam o podání vysvětlení je policista povinen sepsat bez zbytečného odkladu po jejím předvedení; po sepsání tohoto záznamu policista osobu propustí.
Zároveň v případě, že bych se dostavil nárok na náhradu ušlého zisku ze stejného paragrafu odstavce 4.
Citace
(4) Kdo se dostaví na výzvu podle odstavce 1, má nárok na náhradu nutných výdajů a na náhradu ušlého výdělku. Náhradu poskytuje policie. Nárok na náhradu nemá ten, kdo se dostavil jen ve vlastním zájmu nebo pro své protiprávní jednání. Nárok na náhradu zaniká, jestliže jej osoba neuplatní do 7 dnů ode dne, kdy se na výzvu podle odstavce 1 dostavila; o tom musí být osoba poučena.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #29 kdy: 11 Října 2019, 16:29:20 »

Když bych se nedostavil bez omluvy, tak mohu být předveden z důvodu 273/2008 sb §61 článek 5.

Teoreticky ano, ale jestli na vás nemají nějak spadeno tak vás kvůli dopravnímu přestupku předvádět nebudou.
IP zaznamenána