30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva pro provozovatele motorového vozidla  (Přečteno 15610 krát)

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« kdy: 23 Září 2019, 18:25:11 »

Zdravím,
 měl bych takový dotaz.
Dnes mi zaměstnavatel předal výzvu, kde policie čr vyzívá, aby písemně sdělil údaje potřebné k určení totožnosti konkretní osoby, který v uvedené době byla řidičem.....

Zaměstnavatel mi to dal do ruk, ať si to vyřídím sám, tudíž bych měl otázku.

Je vůbec nějaká možnost, abych přímo nenabonzoval sám sebe?

Zároveň bych chtěl, aby to už znova nešlo přes zaměstnavatele, protože jak všichni tušíme, tak zaměstnavatel se za mě nepostaví.

Díky za zprávu,
pěkný večer.
« Poslední změna: 23 Září 2019, 18:27:03 od Daliii »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #1 kdy: 23 Září 2019, 19:14:22 »

Policii nechte zívat dál. Jinak lepší by bylo, kdybyste to zanonymizoval a hodil to sem. Jen pro zajímavost, protože směrodatné je až to, co pošle úřad a nikoliv polucisté…
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2019, 19:25:59 »

Policii nechte zívat dál. Jinak lepší by bylo, kdybyste to zanonymizoval a hodil to sem. Jen pro zajímavost, protože směrodatné je až to, co pošle úřad a nikoliv polucisté…


Zase mám obavy, kdybych na to nereagoval (což termín do kdy odpovědět je velmi blízký), tak do toho zatáhnou firmu. Čemuž se chci velice vyhnout.

Přikládám zanonymizováno.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2019, 20:04:00 »

To je hezký. Par. 4/a je "chovat se ohleduplně a ukázněně" (tedy ne "řídit se pravidly"), par. 17/3 je "blikat při předjíždění a neohrozit a neomezit". Pokud by takhle předjížděl policajty, tak by ho asi zastavili a ztotožnili, takže to vypadá na nějaký bonz natočený na kameru. Každopádně bez možnosti převést na přestupek provozovatele.
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2019, 20:11:10 »

To je hezký. Par. 4/a je "chovat se ohleduplně a ukázněně" (tedy ne "řídit se pravidly"), par. 17/3 je "blikat při předjíždění a neohrozit a neomezit". Pokud by takhle předjížděl policajty, tak by ho asi zastavili a ztotožnili, takže to vypadá na nějaký bonz natočený na kameru. Každopádně bez možnosti převést na přestupek provozovatele.

Přesně to si myslím, že se stalo, že došel nějaký aktivista s video záznamem. Protože jednak si nejsem vědom, že by za mnou jeli policajti a i kdyby, tak by se za mnou určitě vydali.
Když jsem nad tím dnes rozmýšlel, tak jsem si vědom přesně o kterou věc jde a zrovna toto předjíždní ohleduplný dvakrát nebylo.

Pro mé štěstí jde jen o závažnější přestupek, každopádně bodů za něj je habaděj.

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #5 kdy: 23 Září 2019, 21:18:35 »

Daliii: hm, takže jestli mohu doporučit, tak na tohle vůbec nereagujte. Ledaže byste tam přímo osobně zašel, vyleštil jim botky a rovnou zaplatil…
Pokud to chcete opravdu řešit přímo s policií (aby nadále veškerá komunikace byla vedena přímo s Vámi a nikoliv přes zaměstnavatele), tak jim napište, že „v předmětné době jsem s nejvyšší pravděpodobností skutečně řídil dané vozidlo, nicméně dále se v této věci nebudu se vyjadřovat, důvodem je ustanovení §61 zák. č. 273/2008Sb. a rovněž ustanovení čl. 37 LZLPS.“
« Poslední změna: 23 Září 2019, 21:23:56 od ViktorN »
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #6 kdy: 23 Září 2019, 21:39:40 »


Já bych na to osobně nejspíše nereagoval, ale popravdě mám větší obavy z toho, že se to bude řešit přes zaměstnavatele (tj. že o tom bude vědět celá firma) než, že bych to měl přijmout a zaplatit.

Tudíž bych to viděl asi na dopis s odepřením výpovědi. (Ovšem spíše bez osoby blízké)
Protože pokud by došla opětovná výzva, tak by se to řešilo o to více, že jsem si to nevyřídil.
« Poslední změna: 23 Září 2019, 21:42:10 od Daliii »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #7 kdy: 23 Září 2019, 23:56:40 »

Hlavně si ujasněte o co jde a čeho se vlastně víc bojíte.
Předně si ujasněte zda se jedná o přestupek za který mohou hrozit body a možná i ztráta ŘP  nebo je to nějaká marginalita, na pouhou pokutu.
Potom si ujasněte zda se více bojíte "řečí" v práci a šéfa nebo hrozícího postihu.
Až v tom budete mít jasno můžeme Vám poradit nicméně pokud z toho chcete nějak vyváznout, nebude to bez určité spolupráce firmy možné.
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #8 kdy: 24 Září 2019, 00:26:06 »

Hlavně si ujasněte o co jde a čeho se vlastně víc bojíte.
Předně si ujasněte zda se jedná o přestupek za který mohou hrozit body a možná i ztráta ŘP  nebo je to nějaká marginalita, na pouhou pokutu.
Potom si ujasněte zda se více bojíte "řečí" v práci a šéfa nebo hrozícího postihu.
Až v tom budete mít jasno můžeme Vám poradit nicméně pokud z toho chcete nějak vyváznout, nebude to bez určité spolupráce firmy možné.

Já vím přesně oč jde, jen nevím jak se bude přestupek hodnotit.
Jde o Dopravní přestupek § 125c / 1k) který je značen jako ohrožení při předjíždění z pruhu do pruhu nebo také například Jiné porušení povinností.
V mém případě se obávám spíše toho ohrožení při předjíždění z pruhu do pruhu a tam je sazba 5 bodů.
V bodové tísni nejsem, tudíž ztráta ŘP snad nehrozí, ale 5 bodů není zrovna málo.

Asi jsem se vyjádřil špatně, spíše ani nemám možnost to řešit s firmou, nikdo by se za mě nepostavil. Tudíž se obávám, že i ta spolupráce firmy je úplně bokem.


IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #9 kdy: 24 Září 2019, 00:34:47 »

Když se za Vás firma nestaví, tak se nestavte za firmu. V takovém případě stačí, když budete věc důsledně ignorovat a máte vyhráno.

Zda se pak úřad pokusí nějak postihovat firmu a zda se mu to povede je jiná věc.
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #10 kdy: 24 Září 2019, 06:45:04 »

Zda se pak úřad pokusí nějak postihovat firmu a zda se mu to povede je jiná věc.

Posílají druhou výzvu, kdy by mě mohli sdělit mou osobu jako řidiče?
A jaká je pravděpodobnost, že bude nominální pokuta pro firmu vyšší než by byla za přestupek?

Z vlastní zajímavosti přemýšlím, jak by se musela firma zachovat a pomoct mi.
Jestli něco ve stylu, že se k tomu nebude vyjadřovat.
« Poslední změna: 24 Září 2019, 06:52:05 od Daliii »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #11 kdy: 24 Září 2019, 08:19:56 »

Nerad bych se mýlil, ale tohle nemohou zesprdelizovat. Takže nemají viníka a na tom to skončí. Stačí skutečně (podle mého názoru) prohlásit že auto jste měl v držení Vy a že znáte řidiče, ale že odmítáte výpověď (viz zdůvodnění, které jsem již psal, aby to nebylo „bezdůvodně“). V tomhle případě bych byl tedy velmi opatrný jim přímo říci „ano, auto jsem řídil já“.
Bylo by dobré se dostat do spisu a k záznamu, který na Vás mají. Je také pravděpodobné, že důkazy proti Vám vůbec neobstojí a jen to zkouší…
Vaše firma buď rovnou prohlásí, že se nebude vyjadřovat a nebo prohlásí, že jste měl auto v držení Vy.
« Poslední změna: 24 Září 2019, 08:52:55 od ViktorN »
IP zaznamenána

Daliii

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #12 kdy: 24 Září 2019, 10:27:56 »

Tak jsem byl na místě dotyčném a opět má baba dovolenou, takže se mám zastavit až po její dovolené. Tudíž mám týden do plusu. Když jsem zmínil, že mám podat výpověď do uvedeného data, které je dříve než skončí dovolená, tak se na mě podíval, usmál se a mávl rukou, ať to neřeším. Stejně jsem naléhal a napsal mi alespoň že se dostavím toho a toho dne a sám se pod to podepsal, tak jsem snad krytý s pozdějším datem.

Také mi nachvili ukázal spis. A opravdu šlo o nebezpečné předjíždění. Zároveň i o "anonymní" podání za kterém bylo i jméno a mail :D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #13 kdy: 24 Září 2019, 10:50:47 »

Ujasněte si, zda-li:
1) chcete s policií na svém odhalení spolupracovat
2) chcete zaplatit
3) přijít o pár bodů
 ;)
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 861
    • Zobrazit profil
Re:Výzva pro provozovatele motorového vozidla
« Odpověď #14 kdy: 24 Září 2019, 10:51:07 »

Boha jeho. Doufám, že máte o odepření nahlédnutí do spisu záznam. Resp. z celého tohoto nechutného vtipu. 1.) na spis máte právo 2.) nějaká dovolená fakt nehraje roli, nadřízený vám spis může donést 3.) o nahlížení (nebo odepření nahlížení) se sepisuje záznam, který je nadále součástí spisu, 4.) "podíval, usmál se a mávl rukou, ať to neřeším" - samozřejmě, vy to nebudete řešit, proserete lhůtu a máte průser na stromě. A když se na tohle odkážete "eh, sem nic neříkal"..
IP zaznamenána