30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko  (Přečteno 7981 krát)

Jodgo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« kdy: 18 Září 2019, 13:25:09 »

Zdravim, som sice sofer z blizkej cudziny avsak cez Cechy jazdim velmi casto, "cesky cestny fasizmus" sa ma tak priamo tyka. Forum ako aj niektore podobne zamerane weby zbezne sledujem a ako tak pouceny od istej doby, par rokov dozadu odmietam riesit domnele priestupky na mieste. Uz som si tak zachranil par stovak € a s vinimkou jedneho lahko vyhraneho pripadu doma som nikdy nemusel s ouradom nic riesit. Raz to vsak prist muselo a to je teraz. Po prestudovani fora mi napada niekolko metod ako sa branit a teraz by som sa rad opytal skusenejsich, ktora by bola najvhodnejsia.

Vec sa ma tak, na moju slovensku adresu mi 5 dni dozadu prisla vyzva zaplatit odpustok za priestupok spachany viac ako 2 mesiace spät. T.j. ak tomu spravne rozumiem 60dnova lehota uplynula a tak by som sa mal riadit 15dnovou od dorucenia. Domnely priestupok je prekrocenie rychlosti zistene Automatizovanym t.p. (ten podla vsetkeho skutocne automatizovany je) ktoreho sa mal pachatel dopustit na vozidle ktore je registrovane na Slovnsku na moje meno.

Zvazujem tento postup:
Nabonzujem realneho Aladara Prveho ktoremu som vozidlo zveril pred 10timi mesiacmi. Aladar Prvy nasledne nabonzuje realneho Baltazara Druheho ktoremu bez mojho vedomia zveril vozidlo pred 9 timi mesiacmi. Baltazar Druhy nabonzuje realneho Ciabazola Tretieho ktory bez vedomia ostatnych zveril vozidlo pred 8mimi mesiacmi realnemu Daliborovi Stvrtemu... atd. az niekam po bud
 -Xaviera Odlozeneho
 -Ymricha Zabudliveho ktory sa prizna ale po urcitej dobe si spomenie ze skutok nespachal
 -Zachariasa-Helmut Nerealneho, cudzinca toho casu zdrzujuceho sa na ceskej adrese

Ponuka sa aj hodit to na povodom slovenskeho Helmuta. Neviem ale do akej miery je ourada schopny overit si, ci slovensky Helmut naozaj existuje, s ohladom na to, ze dostat sa k mojej adrese mu problem nerobilo. Naviac netusim v akej verzii by prebehla fikcia dorucenia.

Alebo to spravit jednoducho, celu zalezitost ignorovat, dufat ze ourada sa vykasle na volakeho cobola a keby potom predsa len doslo na SprDel, nabonzovat Helmuta az pri podani vysvetlenia.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #1 kdy: 18 Září 2019, 13:30:09 »

Řetězení řidičů nebude fungovat. Jakmile se Aladar Prvý nepřizná, hodí to SO na sprdel.

Pokud se ovšem Aladar Prvý (zvaný Helmut) k činu dozná, měla by mu být uložena pokuta. Škoda že pak odcestuje neznámo kam a jeho dluh vůči úřadu tak zůstane neuhrazen.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #2 kdy: 18 Září 2019, 22:41:29 »

Aladar Első je Maďar jako poleno a bude komunikovat s úřadem pouze maďarsky.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2019, 09:44:00 »

... s ohladom na to, ze dostat sa k mojej adrese mu problem nerobilo...

Normálně požádal slovenský úřad a na základě spolupráce dostal adresu majitele vozidla dle RZ.
IP zaznamenána

Neuhauer

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2019, 11:23:41 »

Ja som ignoroval a už 10 mesiacov sa nič nedeje.

Inak myslím, že zisťovanie majiteľa vozidla sa dnes deje prostredníctvom nejakého oficiálneho systému výmeny týchto informácií, na ktorého meno si nespomeniem, ale mám dojem, že som o tom čítal na webe.
IP zaznamenána

Jodgo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #5 kdy: 26 Září 2019, 12:14:19 »

Prosim o pomoc, situacia sa mi skomplikovala z necakanej strany. Chyba mi Helmutova adresa.

Kamarat z Ciech najskor bez namietok suhlasil s tym, ze Helmut bude byvat v jeho schranke, ked som mu vsak nasledne dopodrobna prerozpraval co ma motivuje k tejto taktike a ake mozu byt pripadne scenare nasledujuceho vyvoja tak sa zlakol. Musi predsa mysliet na rodinu, ma hypoteku, nechce sa dostat na cerveny zoznam interpolu a vobec zlozenky sa maju platit.

Ak by sa tu nahodou nasla dobra dusa, ktora by mohla ubytovat Helmuta v nejakej postovej schranke na ceskej adrese, bol by som velmi vdacny a ochotne sluzbicku oplatim pripadnym ubytovanim ineho Helmuta, Csabu ci Sergyu na slovenskej adrese.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #6 kdy: 26 Září 2019, 12:28:14 »

Helmut může mít doručovací adresu/schránku klidně na Slovensku. Tak byste to mohl zvládnout celé sám bez nutnosti prostředníka.
IP zaznamenána

Neuhauer

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #7 kdy: 27 Září 2019, 11:02:11 »

Ja by som doporučil ignorovať. Odkiaľ prišiel odpustok? To može naznačiť schopnosť daného SO pokračovať vo vymáhaní - niektoré SO sú preťažené, niektoré na jednanie so zahraničím rezignujú...

Inak by ma zaujímalo, ako je v legislatíve dnes vobec riešené správne konanie s cudzincom. Náklady na cestu a ušlú mzdu? Očakáva sa, že niekto bude kvoli 20min jednaniu cestovať z Košíc do Chebu a vice versa?
IP zaznamenána

Jodgo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #8 kdy: 04 Února 2020, 21:52:13 »

Tak môj prípad pokračuje. Po ignorovaní výzvy úrad zahájil "SprDel". Očakával som niečo ako oznámenie o zahájení SprDelu spolu s "Výzvou k podání vysvětlení" ale prišiel rovno "Príkaz". Podal som odpor a teraz mi na jednom lajstri prišlo:

Oznámení:
1. vyrozumnění o pokrač. sprav. řízen....
2. vyrozumnění o provedení důkazů mimo ůstní jednání
3. vyrozumnění o možnosti vyjádřit se k podkladům před vydáním rozhodnutí

oznamujú mi že dňa toho a toho "budou prováděny důkazy mimo ústní jednání" v budove Mestského úřadu, neviem čo si mám pod tým predstaviť a či má cenu sa zúčastniť. Následne budem mať 5 dní na vyjadrenie, pred vydaním rozhodnutia.

okrem iného sa v ňom píše aj:
"Správní orgán učinil nezbytné kroky ke zjištení pachatele přestupku..."

     Mal som za to, že "výzva k uhrazení..."je len naivná žiadosť ouřady o peniaze a sama o sebe nič neznamená, kedže sa zasiela ešte pred zahájením správ. říz. Správní orgán sa o nič viac nepokúsil a hlavne sa neunúval žiadať odomňa vysvetlenie. Je tento postup v poriadku bežný? A pokiaľ nie, má cenu ho napadnúť?(aspoň pre získanie času?)
     V uplne poslednom riadku sa potom píše:
"...správní orgán může nařídit ústní jednání na požádání obviněného..."

Každopádne potrebujem ouřadovi zdeliť, že majú nesprávneho človeka, že tam tehdá u nich na vsi pyrátil Helmut. Len teraz neviem, či mu to mám oznámiť vrámci 5 dňovej lehoty na vyjadrenie, alebo mám požadovať ústne jednanie?(a ak áno tak čím skôr alebo naopak v posledný deň danej lehoty)?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #9 kdy: 04 Února 2020, 22:01:39 »

Každopádne potrebujem ouřadovi zdeliť, že majú nesprávneho človeka, že tam tehdá u nich na vsi pyrátil Helmut.
Pozdě. To jste měl udělat dříve, teď už jste ve sprdeli a řidič už nikoho nezajímá.
IP zaznamenána

Jodgo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #10 kdy: 05 Února 2020, 10:03:17 »

OK tak to som asi v prdeli. Pokiaľ tomu ale rozumiem, výška sankcie(a prípadných poplatkov) sa už nezmení pokiaľ sa neodvolám(ak je to vôbec možné). Dá sa v tejto chvíli ouřadu aspoň viac zdržať zamestnať a znepríjemniť mu život kým mu odovzdám jeho nezaslúžené peniaze?



edit:
Pozdě. To jste měl udělat dříve, teď už jste ve sprdeli a řidič už nikoho nezajímá.
     Prosím nehnevajte sa na mňa a nechápte ma zle ale musím dodať jednu osobnú poznámku. V prvom rade si cením váš čas a snahu ktorú tomuto fóru venujete a z celkového počtu príspevkov, ako aj reakcií na môj konkrétny prípad je jasné, že to nieje rozhodne zanedbateľné, práve naopak. Som vám za to vďačný a máte moju úctu.
     Avšak faktom ostáva, že už v mojom úplne prvom príspevku(na konci) som sa zmienil, že ako jednu alternatívu zvažujem práve tento, ako sa ukazuje vopred prehratý scenár. Dal ste si čas a námahu napísať mi, že je "pozdě...". Keby ste sa však vyjadrili skôr, mal by som možnosť zariadiť sa inak. Je mi ľúto, že sa tak nestalo v dôsledku čoho si môže "náš spoločný nepriateľ" pripísať bod. Tým vám ale rozhodne nič nevyčítam, nieje vašou povinnosťou ma informovať a samozrejme je to len moja vlastná chyba a nevedomosť. Mal ste plné právo môj prípad ignorovať, čo bez výhrad rešpektujem. Len si myslím, že keď už ste sa tým zaoberal, tak v podstate bez toho aby ste vynaložil akúkoľvek energiu naviac, kedže stačilo reagovať viacmenej rovnako len v iný čas, existovala možnosť tento priebeh včas odvrátiť. Ale ako píšem, vôbec vám to nemám za zlé aj tak som vám vďačný a naďalej vás mám v úcte. V konečnom dôsledku aj tak nemôžem s istotou prehlásiť, že by sa tým niečo zmenilo. Je dosť možné, že by som dokafral zas niečo iné, prípadne by so mnou ouřada vyje*bal navzdory Helmutovi. Človek sa učí (aj)na vlastných chybách a táto ma nakoniec zas tak draho nepríde.
« Poslední změna: 05 Února 2020, 10:42:07 od Jodgo »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #11 kdy: 05 Února 2020, 10:25:38 »

Výška sankce se nezvýší ani odvoláním.
Pokud chcete, aby si úřad peníze odpracoval, můžete požádat o spis, můžete požádat o nařízení ústního jednání, můžete navrhovat doplnění dokumentů do spisu ... SO Vám nemusí odpovědět, ale Vy se proti těm zamítnutím můžete odvolat ... Dále si můžete zvolit zmocněnce a vyrobit zajímavé situace ohledně doručování.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #12 kdy: 05 Února 2020, 10:55:31 »

V prdeli zatím nejste, pouze ve sprdeli. Teď je vhodné zabojovat, Vaše situace se může pouze zlepšit, zhoršit nikoli.

Zatím jste ale nezmínil o jaký přestupek se mělo jednat, kdy a kde se měl stát a tak není lehké dávat konkrétní rady. Pomohlo by, kdybyste vložil dostupné listiny v anonymizované podobě vč. informace kdy a jak byly doručeny (odeslány). Lépe však kompletní spis. Kdy a kde proběhne dokazování mimo ÚJ? Nápady pro standardní boj:

- zpochybnit existenci samotného přestupku
- zpochybnit doručení výzvy k uhrazení určené částky
- napadnout turbo model

Tím, že jste Slovák a auto je také registrované na Slovensku vznikají další náměty na zamyšlení:

- Je vůbec možné, aby český parazit pokutoval cizince za porušení českých zákonů? Pokud ano, dokáže to český parazit vůbec účinně vymáhat (efektivnější okrádání pocestných se teprve plánuje).
- Lze vůbec aplikovat usnesení týkající se českého provozovatele na slovenského preuvadzkovateľa (nebo jak se to u vás řekne :-) )?
- Pokud prohlásíte, že jazyku jednání nerozumíte, máte právo na tlumočníka.
- Byla výzva k uhrazení určené částky poslána ve vašem jazyce? Pokud ne, tak jste jí nerozuměl. Kdybyste jí rozuměl, určitě byste řidiče udal. (a co to vyrozumění, tomu jste rozuměl?)

Doplnění: Za to, že jsem Vás včas neupozornil na možnost tzv. turbomodelu (tj. nebezpeční plynoucí z ignorace výzvy k uhrazení určené částky) se omlouvám. Při sepisování odpovědi na Váš úvodní příspěvek jsem se zaměřil na (IMHO nevhodné) řetězení řidičů a tento příspěvek tak pravděpodobně ani nedočetl do konce, takže jsem si nevšiml poslední věty.
« Poslední změna: 05 Února 2020, 11:00:37 od Číkus »
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #13 kdy: 05 Února 2020, 16:06:25 »

- Byla výzva k uhrazení určené částky poslána ve vašem jazyce? Pokud ne, tak jste jí nerozuměl. Kdybyste jí rozuměl, určitě byste řidiče udal. (a co to vyrozumění, tomu jste rozuměl?)

Zaujímalo by ma, či sa dá na toto odvolať aj v prípade, keď mám auto na českých SPZ prihlásené na adresu môjho prechodného pobytu.

Zatiaľ mi prišli len výzvy, ktoré som ignoroval, ale keby sa to preklopilo na SprDel, tak je dobré vedieť, aké kroky môžem ďalej podniknúť.
« Poslední změna: 05 Února 2020, 16:09:44 od Quick »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k zaplaceni poslana na Slovensko
« Odpověď #14 kdy: 05 Února 2020, 17:41:45 »

Pokud ještě nebyl případ odložen (jako prerekvizita SprDelu), je možné stále označit řidiče. Ale je vhodné to udělat osobně při návštěvě SO a nahlížení do spisu, abyste zabránil tomu, aby si tam SO odložení narychlo nevrazilo, pokud ho ještě odložený nemá.
« Poslední změna: 06 Února 2020, 10:49:54 od solaris »
IP zaznamenána