30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8

Autor Téma: [WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu  (Přečteno 19297 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #90 kdy: 17 Prosince 2021, 19:33:34 »

hh> Na druhou stranu, dle odkazovaného rozsudku lze podat kasační stížnost až proti pravomocnému rozsudku.

Pozdě ale přece: Zastavil jsem se u exekutora a podal exekuční návrh.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #91 kdy: 27 Prosince 2021, 14:14:35 »

To s předčasností (a vázaností na PM) jsem neznal, ale nemohu říct, že by mě to překvapilo. Je to naprosto klasická kocourkovská figura - vezme se shaker, nalije se dávka absurdního formalismu (tj. že stížnost proti dosud nepravomocnému rozhodnutí je nepřípustná), místo ledu se přidá z prstu vycucané moudro (že k tomu jinak naprosto správnému výkladu se nebude přihlížet, pokud by to znamenalo de facto odepření přístupu k NSS), a pak se to řádně protřepe.

V konkrétní věci to asi není aplikovatelné, sedí na to právě ta argumentace o odepření přístupu k soudu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #92 kdy: 20 Ledna 2022, 23:11:06 »

Od exekutora mi bylo doručeno vyrozumění, exekuce je tedy vedena pod č.j. 48 EXE 1897/2021 u Obvodního soudu pro Prahu 1.

Jsem trochu zmaten a rozladěn z předposledního odstavce na straně 2:

"Oprávněný nemá právo na náhradu nákladů. Náklady exekuce hradí soudnímu exekutorovi oprávněný..."

To je nějaký překlep nebo podraz? Přijde mi to trochu v rozporu s úplně poslední větou na straně 7:

"Bude-li exekuce zastavena, může být náhrada nákladů uložena i oprávněnému."
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #93 kdy: 21 Ledna 2022, 00:01:42 »

Kvůli podání návrhu na exekuci jsem si pořídil rozsudek Městského soudu v Praze s vyznačením nabytí právní moci. Rozsudek nabyl právní moci dne 22.06.2021. Proto se nabízí na NSS poslat něco takového. Nějaké připomínky?



K číslu jednacímu 1 As 181/2021-34

Přílohy:
    1. kopie rozsudku Městského soudu v Praze č.j. 11 A 98/2020 s vyznačením nabytí právní moci

Vážený soude!

Vzhledem k tomu, že kasační stížnost svým významem zjevně nepřesahuje vlastní zájmy stěžovatele, navrhuje Žalobce, aby soud kasační stížnost v souladu s § 104a soudního řádu správního odmítl pro nepřijatelnost.

Důkazy: Obsahem spisu


Rozsudek Městského soudu v Praze č.j. 11 A 98/2020 nabyl právní moci dne 22.06.2021. Žalovaný podal kasační stížnost dne 14.06.2021. Kasační stížnost je dle § 102 soudního řádu správního opravným prostředkem proti pravomocnému rozhodnutí. Žalobce navrhuje, aby soud v souladu s usnesením Nejvyššího správního soudu č.j. 6 Azs 195/2018 kasační stížnost odmítl jako předčasně podanou.

Důkazy: Rozsudkem Městského soudu v Praze č.j. 11 A 98/2020 s vyznačením nabytí právní moci



edit: § 104a je podmíněn tím, že rozhodoval samosoudce, tedy tento nápad je asi neprůchozí.
« Poslední změna: 21 Ledna 2022, 00:04:01 od Číkus »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #94 kdy: 22 Ledna 2022, 00:52:23 »

No zkusit to můžete, kasační stížnost není a priori nepřijatelná - viz. § 104 odst. 2 SŘS, na přijetí usnesení o nepřijatelnosti se musí shodnout celý senát.
V praxi nemám ověřeno, jak to chodí, a velmi by mi pomohlo, kdyby někdo učinil průzkum bojem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #95 kdy: 22 Ledna 2022, 01:41:26 »

§ 104a
Nepřijatelnost
(1) Jestliže kasační stížnost ve věcech, v nichž před krajským soudem rozhodoval specializovaný samosoudce, svým významem podstatně nepřesahuje vlastní zájmy stěžovatele, odmítne ji Nejvyšší správní soud pro nepřijatelnost.


V mém případě samosoudce nerozhodoval (pokud to tedy správně chápu).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #96 kdy: 04 Února 2022, 01:18:25 »

Doručeno usnesení exekutora, úřední parazit podal návrh na zastavení exekuce a návrh na odklad exekuce.

Jako účastník exekučního řízení (obzvláště na straně oprávněného) jsem naprostý začátečník, budu rád za rady a doporučení.

Je jasné, že musím zareagovat (v plánu v pondělí 07.02.2022) a nesouhlasit se zastavením. Asi by bylo vhodné nesouhlasit i s odložením. Formálně by mělo stačit pouze nesouhlasit, ale instinkt mi říká, že by bylo vhodné přidat i nějakou argumentaci:

Parazit se opětovně vymlouvá na § 85(1) PřesZ. Mám ale za to, že kasační stížnost nebyla podána v téže věci. Ona věc je správní řízení o údajném přestupku provozovatele. Kasační stížnost byla podána ohledně nečinnosti parazita, což považuji za jinou věc. (Něco jiného by bylo, pokud by se jednalo o správní žalobu proti rozhodnutí a následné napadení rozsudku kasační stížností.)

Podání kasační stížnosti také není důvod pro odklad, neboť kasační stížnost nemá odkladný účinek. Parazit je povinen respektovat rozhodnutí soudu a vydat rozhodnutí, ať se mu to líbí nebo ne.
« Poslední změna: 04 Února 2022, 10:33:59 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #97 kdy: 07 Února 2022, 00:01:16 »

Reakce:

Vyjádření k usnesení č.j. 227 EX 744/21-16

Oprávněný nesouhlasí se zastavením exekuce a nesouhlasí s odkladem exekuce.

Povinný ve svém návrhu na zastavení exekuce uvádí, že podle § 64 odst. 1 písm. e) správního řádu správní orgán může řízení usnesením přerušit z dalších důvodů stanovených zákonem. Takovéto důvody nenastaly a navíc je třeba se zaměřit na slovo „může“ tedy nikoli „musí“. Povinný tedy nejen že nemusel ale ani nesměl správní řízení usnesením přerušit.

Povinný dále uvádí, že podle § 85 odst. 1 zákona č. 250/2016 Sb. správní orgán usnesením přeruší řízení také tehdy, byla-li v téže věci podána kasační stížnost podle soudního řádu správního. U tohoto výroku je třeba se zaměřit zejména na slovní spojení „v téže věci“. Přerušené správní řízení se týká údajného přestupku, kterého se měl dopustit oprávněný. V této věci nebyla podána ani správní žaloba, natož kasační stížnost. Kasační stížnost, kterou má povinný patrně na mysli, se týká úplně jiné věci a to konkrétně nečinnosti povinného. Povinný tedy nemusel ale ani nesměl správní řízení usnesením přerušit.

Usnesení o přerušení řízení tedy vydal povinný v rozporu se zákonem.

I pokud by ale výše uvedená stanoviska neplatila, povinný je povinen se řídit rozsudkem soudu a splnit, co mu bylo soudem nakázáno.

Povinný ve svém návrhu na odklad exekuce uvádí, že lze očekávat, že exekuce bude zastavena z důvodu její nepřípustnosti. Toto tvrzení se však nezakládá na pravdě, exekuce je přípustná (argumenty viz výše).

Podání kasační stížnosti navíc není řádným opravným prostředkem a tedy nemá odkladný účinek. Povinný je povinen se řídit povinností mu uloženou pravomocným a vykonatelným rozsudkem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #98 kdy: 22 Března 2022, 23:01:02 »

21.03.2022 doručeno usnesení Obvodního soudu pro Prahu 1.

Soud zamítá návrh povinného (MD) na odklad exekuce, soud odkládá exekuci. WTF?

Můžu podat odvolání sám, nebo tak musím učinit prostřednictvím exekutora? Předpokládám, že to mohu podat sám a nemusím k tomu být právník. Je to tak?

Vzhledem k tomu, že o odvolání bude rozhodovat Městský soud v Praze, který vydal rozsudek, kterým MD přikázal vydat rozhodnutí, nabízí se něco ve stylu:

Pokud by Městský soud v Praze nezrušil napadené usnesení, de facto by tak uznal, že jeho rozsudky jsou jen pro srandu králíkům, nejsou závazné a není třeba se jimi řídit.

edit: Jsou nějaké cesty, jak zatopit soudkyni Blance? Třeba nějaká stížnost?
« Poslední změna: 22 Března 2022, 23:10:05 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #99 kdy: 02 Listopadu 2022, 19:24:10 »

Rozsudek NSS

Ty blbé kecy ([25] an.) si mohl Pepík odpustit, ale celkově to dopadlo dobře. Počkám, až mi bude doručeno, a pustíme se zase do exekuce. :-)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #100 kdy: 02 Listopadu 2022, 20:33:04 »

Nemáte někde znění onoho zmiňovaného přípisu MV-80092-2/ODK-2019? Nebo si to mám vy106kovat?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #101 kdy: 02 Listopadu 2022, 20:45:05 »

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #102 kdy: 15 Listopadu 2022, 18:28:14 »

IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #103 kdy: 15 Listopadu 2022, 19:39:32 »

Mám se ještě hodně co učit  ;D ;D ;D
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #104 kdy: 16 Listopadu 2022, 13:11:10 »

Veliká paráda.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8