30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

Jak jste pochopil(a) odkazované video?

Je to recese.
- 3 (10%)
Řidič PPL je bezohledný do té míry, že si svoji bezohlednost ani neuvědomuje.
- 18 (60%)
Řidič je naprostý hlupák.
- 8 (26.7%)
Řidič jednal správně, PPL může zastavit kdekoliv a kdykoliv.
- 1 (3.3%)

Celkem hlasů: 30


Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: Měšťáci buzerují řidiče PPL  (Přečteno 40254 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #60 kdy: 20 Září 2019, 20:28:11 »

t4455> Chápu správně, že ten Nissan svým přestupkem (užití chodníku) bránil Škodovce v páchání přestupku (užití chodníku)?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #61 kdy: 20 Září 2019, 20:45:43 »

Dnes jsem nemohl vyjet z parkovacího místa, spěchal jsem na letiště. Situace je již samozřejmě vyřešená ale nejdřív bych si rád vyslechl jak by jste postupovali vy. Zejména prosím o reakce ty kteří tvrdí že by nikdy na nikoho nevolali fízly přesto že musí okamžitě sednout do auta a odjet.
Misto neznam, ale situaci chapu, hadal bych ze ten clovek tam zaparkoval na chvilku, na skok. Takze bych nekolikrat zatroubil, pokud by mel na aute reklamu nejaky firmy, tak bych volal na firmu at mi daj cislo na ridice, vetsinou to neni problem), pokud by cislo nebylo tak bych volal policii, jine reseni me nenapada.  Tady by byl asi komplikovanej odtah (aspon myslim), takze nejrychlejsi by asi bylo pockat az se vrati. Jak to nakonec dopadlo?

A dal nevim jak to tam cele vypada, ale nedalo se jet dal na chodnik doleva? Tak bych to resil asi jizdou po chodniku do vhodneho sjezdu. :)
« Poslední změna: 20 Září 2019, 20:47:44 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #62 kdy: 20 Září 2019, 20:58:52 »

Škodovka parkuje na řádně vyznačeném parkovišti svislou DZ. Při parkování, kdy tam nebyla ani ukáčka s fiatem nebylo třeba využít ani jediným kolem chodník, za škodovkou je schované další vozidlo. Vyjetí opravdu nebylo reálné, koukal jsem i zda jsou ostatní vozidla zabržděná zda by bylo možné je odtlačit. Vizitky za oknem, loga firmy, firemní papíry v autě, nic takového nebylo.
« Poslední změna: 17 Listopadu 2019, 15:16:30 od t4455 »
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #63 kdy: 21 Září 2019, 01:50:16 »

Situace je již samozřejmě vyřešená...
Jaké bylo konečné řešení tohohle hlavolamu?
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #64 kdy: 21 Září 2019, 17:06:56 »

Hmm. Já vidím problém v té bílé krabici vedle. Zřejmě za ní nejsou tři metry.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #65 kdy: 22 Září 2019, 01:20:47 »

On je 5m dlouha dodavka a 7m dlouha doavka ohromnej rozdil.
Ale tyhle PPL/GLS/DHL aj. jezdí s obyč Ducáty v normální úpravě. Tzn. 4995mm délka pokud mne paměť neklame. A s tím jde na pohodu zaparkovat uplně všude minimálně tak, abych nechal místo na průjezd ještě jedné další dodávky.
Tady je to fakt spíš o šoférovi.

Apropo ten YT kanál je nějaká recese?
Můj maxík kolem roku 2000 má 5,5 metrů a rejd je úplně naprd. Ne, fakt se s tím ve většině míst parkovat nedá.

Tam ta slepá ulica je naprostej extrém, jednou nebo dvakrát sem se tam taky motal, jediný štěstí, že tam byla nějaká stavba, tak sem holt zapíchl před kontejnerem na chvilku. Pokud místo není, tak není kde zastavit. Na konci stojí buzeranti skoro permanentně a velký auto se tam s bídou sotva otočí aby mohlo jet zpátky, z druhé strany sou to samý jednosměrky, taky zcela plný. Na Sokolovské sou vyhrazený místa na zásobování 15 minut. Skoro permanentně tam nějací zmrdi stojí celej den. Navozil sem se do jedné firmy dost, obvykle sem to musel nechat na drutěvákovi nebo někde a dycky sem byl za chvilku pryč, na vyhrazením místě ten cucák furt stál, už třeba 3/4 hodiny. Co jako chcete dělat? Zastavit půl kilometru daleko a nést to pěšky? Ehm, to si dotyčnej nevydělá ani na slanou vodu.

Jezdil sem právě před svátkama kolem Dejvic, absolutně na posrání. Ke konci co sem se trochu naučil ulice sem to holt nechal někde kde to šlo (chodník, kus přechodu, druhá řada, kdekoli) a do bočních ulic to nosil pěšky. Bezva teda tahat jak kokot těžký krámy docela daleko a stejně tam nikdo nebyl doma, nejlíp když volali po deseti minutách že už tam sou. Jo, táhni si to pěšky 300 m zpátky nebo vobjeď půlku Dejvic (samá z*urvená jednosměrka!! strašně řešený) kvůli jednomu aby se ti rozjelo doručení dalších pěti lidí potom. Blbejch pět kilometrů denně a vosum hodin jak nic. Naprostá šílenost to zásobovat.

Místo aby buzeranti hlídali těch 10 parkovacích míst k zásobování (max. 15 minut) na celý Dejvice (kolik set tisíc lidí tam je?), tak buzerujou všude možně, včetně zastavení ve vyhrazené ulici, kde je hromada místa, nikde ani noha, takže hrozná škoda. Je fakt že doteď nikdo nic neposlal. Takle to je čím dál horší. Jako upřímně, mě to je jedno, dělal sem to jen chvilku dyž dobře platili přes svátky a to eště auta sou pořešený.

Ani se nedivím že třeba poště tady na dodejně většina řidičů zdrhla, až si teda vezmou vaši radu k srdci a nebudou to dělat, tak si můžete jít stěžovat vrátnýmu na pátý nástupiště, že vám vobjednanej bordel nikdo nedodá a můžete si vzít dovolenou, abyste si na poště do 18:00 vystáli frontu, trolol.
V anketě mi chybí "ohodnocení" vopičáků, kteří místo toho aby situaci nějak konstruktivně řešili jenom prudí.
Přesně si dovedu představit tu situaci, jak vopičákům po cestě na sváču PPL překáží a tak ho začnou "vychovávat"...ovšem kdyby nepřekážel jim, klidně by ho tam nechali stát hodinu.
Přesně tak, na konci ulice je Billa, myslím že tam buzeranti mají místa (teď nevim esli stádní nebo městapo) a stojí tam furt a dyžtak zbuzerují někoho kdo tam něco jede dělat, na rozdíl vod nich.

Místní chytráci by si měli tu ulicu najít aspoň na mapě, když už to nikdy neviděli na živo.
Já jsem pro... dovážkovou službu použiju 1-3x do roka... Pokud bude výsledkem, že ubude dodávek - pošty a jiných dopravců - kteří kokotsky blokují provoz... tak ať klidně tato služba ujde na úbytě nebude li personálně obsazena... Holt si nebudeme po netu kupovat každou zbytečnou píčovinu.. Jsem si zcela jist že na životním komfortu běžné populace to bude mít nulový vliv.. ( a na moji totálně - ba naopak, komfort se zlepší, nebude mě nasírat kokot v úzké uličce před kanclem blokující celou ulici - když zaparkovat lze lidsky na nájezdu ale mu se to takhle hodí líp, uprostřed.. btw. bývá od Pošty... té České..)
Jasně a nakupovat budeš v, eh, vlastně nikde, zdechneš hladem. Aspoň bude vo jednoho zavazeče míň. To je logika todle  ::) To je jak to svícení na televizu v jeskyni svíčkama ty we.
Uvědomte si, že to, že někdo ve Vašich očích parkuje jako debil ještě neznamená, že to tak vidí i on.
Váženej, jsou stanovený minimální volný rozměry v ulici. To že většina se s jejich plechovkou nasere úplně všude, páč prostě není kam jinam, a že všichni ostatní jim to tolerují za svýho sníženýho komfortu (musí tam jet jak s hnojem, pokud mají větší vozidlo) končí přesně tam, kde se postavíte jako takovej čurák, až tam někdo neprojede vůbec. Tam je ta hranice.

Krásně jste mi nahrál na smeč - šak dyž neumí parkovat a stojí kilometr od kraje, tak do toho nemá lézt a má jezdit sockou nebo šmajdat pěšky, ne? Jak k tomu přijde řidič zásobování, kterej jezdit umí, že parkovač ne?

Hele supr, až takle někde někdy neprojedu, tak zavolám pomahače a ve správku společně všechno zdržení, škodu a materiální i nemateriální újmu debilkovi naúčtujeme. Kolona čekajících aut, to bude taková pálka, že mu držka spadne takovou rychlostí, že se zastaví až tři patra pod zemí  ::) Ale nějak si to v praxi nedovedu představit, jak by to opičáci měli vyřešit, přes tu stojící kolonu se k tomu místu ani nedostanou a odtahovka už vůbec, leda to snad nacouvá do jednosměrky z druhé strany.

Co se týče hasičů, každá jednotka vypráví, obvykle když někdo stojí fakt jak megačurák a jde o životy, tak ho dyžtak parta hasičů poponese, v nejhorším vodhrnou, převrátí. Pak se to proplatí z pojistky, nebo se budou soudit.
Naprostá katastrofa... určitě tohle byla ta poslední dvě místa na celém parkovišti.

Když ten VW Beetle je tam docela natěsno, tak ten Hilux tam bude ještě těsněji.. Tak radši než mít obouchané auto nebo omylem bouchnout do sousedního při vystupování, řidič zabral dvě místa. Samozřejmě to není správné na plném parkovišti, ale když je místo, proč ne?
U vás v lese možná ne, v civilizaci je naprosto běžný, že v půlce čtvrti je 0 volných míst. Za to by se našlo v každé ulici 3-30 volných míst, pokud by tam neparkovali jak blbci a nenechávali půlmísta.
« Poslední změna: 22 Září 2019, 01:56:14 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

mortas

  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #66 kdy: 22 Září 2019, 11:03:54 »

Už dlouhodobě si pane Behemote všímám vašeho velmi svérázného pohledu na svět... v překladu " já jsem King, ostatní jsou víceméně kokoti a vždy mám pravdu" - navíc máte zásadní problém s chápáním psaného textu...
V mém příspěvku byla zmíněna pouze a jen dovážková služba - v kontextu debaty tedy PPL, Pošta etc. - což šlo celkem snadno pochopit.... nikde nebyla ani čárka o kamionech či zásobování prodejen - bavíme se čistě o přivezení zboží až pod čumák...Tuto službu jsem měl na mysli, když zhyne na úbytě že se nic nestane... Nakoupím si ve velkých obchodech.. silně pochybuju že zánikem internetových obchodů zmizí i ty "kamenné" - překvapivě existovaly i před dobou internetovou.. To že zásobování velkoobchodů zasírá dopravu jinde jak v centru ( tranzit, dálnice) je zas na jinou rozpravu a nepopírám to.
Btw. co se týče svícení... svíčky doma mám pro případ nouze, s TV nemohu sloužit... již 13 let se v mém bytě žádné takové zařízení nenachází.
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #67 kdy: 22 Září 2019, 12:09:22 »

...nikde nebyla ani čárka o kamionech či zásobování prodejen...nakoupím si ve velkých obchodech...
Byste se docela divil kdo zásobuje ty vaše kamenný prodejny.  ::)
I když pro vás "kamenná prodejna" je zjevně Lidl ve vedlejší vesnici.  ::)
Takže jestli to berete stylem "víc zlaťáků pro gigakorporaci" tak ok.  ::)
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

mortas

  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #68 kdy: 22 Září 2019, 12:33:33 »

Bydlím ve městě s 50K obyvatel... obchodů máme dosti - i po okolních vesnicích.. nákupní zony/centra - 3 kusy... Tak nějak nevím komu jinému jak gigakorporacím za služby a zboží platíte vy... obávám se že v ČR až na drobné výjimky jim platíme všichni.. Ale i v našem městě jsou ulice, které je drobné zásobování ( kokot s dodávkou) schipné svým bezohledným parkováním totálně zablokovat.. Tj. pokud by se drobné dovážkové služby až do domu/firmy omezily - jak bylo naznačeno - že za ty prachy to nikdo nechce dělat ( + stres) - tak za mě pořád OK..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #69 kdy: 22 Září 2019, 12:49:19 »

Přesto že jsem spěchal tak jsem 15 minut čekal zda nepřijde řidič, pak jsem ten čas musel dohánět. Podle auta nebo papírů v autě nebylo možné zjistit kontakt na řidiče nebo majitele auta. Všechny auta okolo byly zabržděné, nešlo nikoho odtlačit, vyjetí bez poškození nebylo možné. Dvakrát jsem zatroubil a stál s autem tak aby bylo vidět že nemůžu vyjet, kdyby řidič čuměl z okna z baráku. Nezbývalo než zavolat zedníky kteří mají sídlo o ulici vedle. Po telefonu mi bylo sděleno že přijde zedník který rozhodne co dál. Přišel za 5 minut, zjistil komu auto patří a že řidič je u nich na MP kde řeší jiný přestupek. Za dalších 5 minut (to už jsme skoro na půl hodině) přišel majitel auta, na první pohled sympatickej chlap a slušnej ale bohužel už, to letadlo fakt nepočká, přeparkoval a začal řešit další přestupek, zedník ostatní špatně zaparkovaná auta neřešil.
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #70 kdy: 22 Září 2019, 13:07:36 »

...
Zkusil bych se zasoustředit co za auta to zásobuje. Možná vás překvapí kolik jim toho navozí všechno tohle PPL/DHL/GLS atd. Tyhle služby využívá i spousta velkoobchodů od kterých právě tyhle "kamenné prodejny" objednávají. Hint: To že dodávka nemá polep neznamená, že nepatří například pod PPL.
A za naprosto drtivou část zboží a služeb vážně neplatím korporátu...
Víte já nějak nemam žaludek na to slavit konec JITu. Je to jedna z posledních konkurenčních výhod malých/středních podnikatelů, která vyrovnává šance na úspěch.

Debil co totálně zablokuje nějakou ulici je prostě jen a pouze selhání jednotlivce. Stejně tak by jí mohla zablokovat bloncka v SUVčku co vyndavá smrady na kroužek, nebo blbec co si musí zaparkovat až před bankomatem atd. Aneb jak řekl pk202, je to o ohleduplnosti.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Měšťáci buzerují řidiče PPL
« Odpověď #71 kdy: 22 Září 2019, 13:25:25 »

...nikde nebyla ani čárka o kamionech či zásobování prodejen...nakoupím si ve velkých obchodech...
Byste se docela divil kdo zásobuje ty vaše kamenný prodejny.  ::)
I když pro vás "kamenná prodejna" je zjevně Lidl ve vedlejší vesnici.  ::)
Takže jestli to berete stylem "víc zlaťáků pro gigakorporaci" tak ok.  ::)
Asi tak, ten nemá vo životě žádnou představu. Esli si myslí, že to, že si místo 10 sraček poštou objedná 10 sraček v pěti obchodek, že to cokoli změní, tak žije asi někde v zemljance. I potraviny zásobují z 90 % dodávky a z 10 % nějaký ty pěti-osmituny. Kamiony jezdí i do města už čímdálmíň, zatím eště k větším kšeftům jako Kauf, minimálně Lídl, k ničemu menšímu.

Ta ulice je naprosto katastrofální, vůbec takhle neměla vzniknout, ale vodkud asi vítr fouká žejo - terminálek metra, do toho se nacpe sámoška, no…jeden úplatek za druhým. Jediným řešením je zakázat parkování na jedné straně ulice (to se poserou všichni co tam parkují, nebo zrušit pět metrů trávníku a protáhnout ulici normálně na Ke Štvanici. Je naprosto nepochopitelný proč to tam je.

(Teda, taky se dá ubourat kus terminálu a napojit do odbočkou na Sokolovskou, stejně to sou samý stánky, ten vlez do metra potřebuje jenom schody, a případně chybějící kapacitu vystavět do vejšky. Navrhuju tak 25 pater a parkování řešit výtahem do horních pater. V dnešní době živit tydle přízemní nesmysly, pětimetrový trávníky a chodníky, v centru města  ::)
« Poslední změna: 22 Září 2019, 13:37:01 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek
Stran: 1 ... 3 4 [5]