30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bazarní Buzny - u koho jo.  (Přečteno 9037 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #15 kdy: 14 Září 2019, 19:42:08 »

Od koho v téhle zemi jde koupit auto?
Pro me lokalni bazar, se kterym mam velmi dobre zkusenosti a chvalu slycham i od znamych / pribuznych, http://yescars.cz/ ... nabidka na netu nevim jestli je aktualni, ale asi staci zavolat a poptat se. Zprostredkovat dovoz auta z DE, pripadne CH taky dnes umi hodne lidi, takze je to taky varianta.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #16 kdy: 15 Září 2019, 14:16:12 »

Pispěju svými pěti centy, dosavadní, osobní zkušenosti s třípísmennými autobazary, jenž jsou víceměně tragické.
Poslední tečkou bylo asi před deseti lety, kdy jsem u 111auto koupil O1 benzín, která již týž den po koupi 2x chcípla (dlouho stála, vybitá baterká prý), druhý den se šprajcla na OV vodárna (nedobíjí), než jsem stihl dojet domů šalinou pro safety car (po 20 min na kamerách O1 pořád byla) a zpět, hodná tlupa MOPic stihla odtáhnout auto dříve na své lukrativní depo, než já, dojet. Za směšný peníz asi 2k (tenkrát odtah, pokutička) jsem si svou nepojízdnou káru mohl vyzvednout další den, odtáhnout asi 500 metrů do přilehlých 111 na reklamaci - v OVĚ-střed, u vlakáče. Reklamace zamítnuta, auto odpojeno z lana a zanecháno prodejci s odstoupením od smlouvy. Ten kopii zmuchlal a vyhodil, řekl, že parkuju na jejich soukromém pozemku a že, jestli mi nefunguje ručka, je možné, že to auto třeba někdo žduchnne na koleje, večer. Husťák. V 10 večer mi volá ať zmzím z autem z jejich pozemku, anebo se můžem hned dohodnout, bo diagnostikou zjistili, že je altíík KejOú, ale když ho hned objedná za 8000 CZkej, tak to zítra vymění, práce pro vás zadarmo a bude to Oukéj. 4th. den jedu tam, multimetr, naměřím altík-kostra o 2V víc než baterka-kostra, nový kabel(pojistkovka-altík) i s výměnou za kilo(100CZK). Na druhou stranu, po nevelkých investicích to auto jezdí dodnes, asi by chtělo novou spojku, ale i dcerka z čerstvým řidičákem ji po roce ne a ne zbrousit, koroze 0 (proč už není pozink karoska u všech dalších koncernů)

Další koupě, po jasné představě, vždy po registraci do fóra fanoušků, půl roku zevlovat a koupit osobně. Fanoušci vetšinou svoje auta milují a jeho bolístky sdělí, takže projedu s ním 100 kiláků, vezmu ke kámošovi na zvedák, poptám se na známé faily a nostalgická polemika s prodejcem, proč že ho vůbec prodává, když je to tak fajn auto plus co že mu na tom autě rozhodně chybět nebude jen potvrdí 6měsíční vyzevlované info. S počáteční investicí rozvody atd počítám. Zatím pro mě nejlepší forma koupě (3x). Hlavně nechodit na fórum Oktávkářů. Ti chtějí za své vyjeté desetileté vraky třeba o 30k víc, než Superbáci za totéž ve full :D. Všechna auta dodnes jezdí a investice nepřesáhly 50k (kromě 1 sharana, ke kterému má ségra nějaký zvláštn, až mysteriózníí vztah), a mého primárního SafetyCaru,, jo, miluju ho asi tak, jak ségra Sharana, ale náš vztah jezaložen na emocích, ne číslech..... (Tak určitěééé)
 

Finančně však, bych se zařadil někam do nižší, střední třídy (zaměstanec) a vzhledem k poměru income/outcome je moje láska k autíčkům limitována finančnímim infimem. Rozuměj socka s limitem 300k/car.

Od kamarádů s lepším fin. managementem a od kolegů z práce ke mě dorazilo za posledních 5 let spoustu pozitivních recenzí/feedbacku na rychlydovozaut.cz (pan Ing.Švancer), snad nic neporušuji v rámci GDPR. Nadstandartní servis, jednání, způsob komunikace i dodporučení, omlouvám se, jestli to bude znít jako reklama, ale ve zkratce, najdete si auto na mobil.de + několik alternativ, které vám připadají v úvahu. Nemám rád šlenrián, ale tohle je pravý opak. Nejen že vám dopředu řeknou, čemu byste se měli na zvoleném modelu/motorizaci vyvarovat, ale také co vás může brzy čekat. Pomůžou s eliminací potencionálních prodejců, autobazarů s negativními feedbacky. Pár posledních fází před definitivní koupí auta jsem měl možnost sledovat z první ruky, buď tam s nima jedete, s mechem, anebo to necháte totálně na nich. Zajedou tam, nafotí, prostě mi to připadalo, že jakoby až odrazují od koupě kvůli pár blbostí na kráse, pak s tím 150km jezdí a hned s vámi konzultují poznatky. Pak, s vaším souhlasem, auto dovezou do Česka a jedete se na auto podívat, jestli to fakt sedí, co jste si odsouhlasili. Až pak kupujete!  Cena asi ~25kCZK za full service. Poslední"kup" kámoše  : Alltrack, 420CZK, zajeli, nafotili, odksouhlasili si každý šroubek, vyjednali mu cenu 390, za 415 dovezli, přihlásil, prodali. Už má od nich druhého, nedá na ně dopustil, ale jeho životní cyklus aut je max 3r.

A poslední řádek, je má nominace do "hall of FAME" na nejlepšího českého mechanika VAG v CZ a možná střední Evropé za posledních 20 let, mechanik v kategorii kurvítek, člověk, který se naprosto vymyká mému chápání, zatím dosavadn špička, mezi mechaniky, které jsem měl možnost poznat osobně. To nejlepší, co  můžete  rámci prevence i wellness pro svého VAG koncernového miláčka nabídnout (pokud  trpíte stejnou úchylkou) je tento pán u Litoměřic. První cesta mého posledního miláčka/SafetyCaru, byla 800km za tímto pánem. 400km tam, můj nově kopený starší bernardýn trošičku funěl. Po jednodenním Wellnes v Litoměřich musím poděkovat za limuzínu bez investicí, která přede jako mladá za mlada a evidentně jí čeká dalších pár bezstarostných let. Dovolte mi odkaz vyvazovaky.cz

Disclaimer : tento příspěvek je pouze výplodem osobních emocí založený na osobních zkušenostech. Osoby a Firmy označené jsou fiktivní a podobnost s realitou je zcela náhodná
Zkušenosti zde prezentované mají 90% základ na zkučenostech s VAG koncernovými vozy, převážne VW, Škoda. Ačkoli to může znít jakkolu nudně, naivně a fádně (věrnost značče VW) zátím jsem, bohužel/bohudík neměl možnosti otestovat vozy jiných značek než VAG v osobním vlastnictví a jelikož se nabízí další dvě další finanční sebevraždy ve specifikaci "VW Phaeton 6,0 W12" skoro zadarmo,  ani nemám v blízkém budoucnu v plánu hodnotit další variany.
« Poslední změna: 15 Září 2019, 18:18:43 od papros »
IP zaznamenána

dedek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #17 kdy: 17 Září 2019, 13:34:53 »

Po nějakém tom obíhání bazarů a jednání s pračuráky jsem nakonec dospěl k tomu, že buď musím dát víc peněz za auto svých představ, nebo za prachy co mám vyčleněné jít do kompromisního vozu, leč zbrusu nového. A protože už jsem nechtěl od žádného šupáka slyšet: "co by ste chtěl za tyhle prachy," (bratru čtvrt milionu), bude to tedy funglovka. 

Nebudu se tu rozepisovat o úplných omrdech, protože je to zbytečné. Ale fascinuje mě, že prodejce ojetin v Porsche CB není schopný dohodnout prohlídku v autorizáku Porsche CB (barák vedle), protože "to je komise, pane, to my neprohlížíme, to si tam musíte zavolat sám". Fascinuje mě, když bazarník skočí po mém příchodu na werkplac do svého mini a na třičtvrtě hodiny opustí scénu, aby mi pak sdělil "to si musíte zavolat předem, když to chcete projet, podívejte kolik je tu lidí, to než vytáhnu" (spíš to bude tím, že ti to stojí na ráfkách ty čuráku) a "nastartovat to můžete, ale to bude taky lepčí při té projíždce, až si zavoláte předem" (Jo tydle vydle...). Fascinuje mě, když mě "prodejce" přesvědčuje o tom, že ten šoupavý zvuk jak když se něco o něco dře, co slyším z motoru, tak ten že neslyším... I na legendární "dobírání" došlo.

"Ačkařovi" co nás posílá na novinky: s touhle partou mám osobní zkušenost a radši hrát z cigošema skořápky. Papírový čachry, lži, kouzlení s čísly, kdy ve finále za auto za 100k platíš po super slevě "vod manažéra" 150k, (za to dostaneč taštičku šmejdů a předraženou pojistku) přičemž werku se do druhého dne rozpadne vstřikovací lišta a seš tam za dalších 30k, děkuju pěkně. Pěkně nechat hejla to vysedět, a pěkně postupně tam nechat naskakovat litránky. Na AAA nasrat. Existence tohohle kšeftu jasně dokazuje, že nic jako právní ochrana zákazníka v tomhle absurdistánu neexistuje, protože jinak by jste v AAA byli v teplácích od majitele po uklízečku.

Takže hošové bazarničtí, nasarat a rozmazat. Zdá se, že vaše "podnikání" je největší existující vomrd, kam se serou dementi co prodávají hrnce babkám. Chtěl jsem od vás koupit velkej werk z dvoulitrovým motorem, ale než se matlat s takovýma smradama, holt se spokojím s malým werkem s 1,5 atmosférou. Třeba toho budu litovat, třeba taky ne. Vyjde to na 300k, tedy levnějc, než zfušovaný werky od umaštěnejch šupáků (počítal jsem s kupní cenou +- 250k, plus rozvody, náplně, filtry, takže tak minimálně 300k).

Za doporučení díky všem. Čeká nás to ještě jednou asi za rok a půl. Kdy se musí vyměnit druhá kára v baráku a nějaký prcek to tentokrát nespraví. Dál-li Odin, bude na předváděčku, nedá-li, asi si fakt budu muset udělat vejlet po NDR.

Ale pokud mám na někoho ukázat prstem v dobrém, bude to pan Homolka v Mirkovicích u Českého Krumlova. Jednání i přístup super, vše se zdálo ok. Akorát kchár o kterém šla řeč (Alfa Romeo 159 kombi) má tak šíleně drahé náhradní díly, že jsem zbaběle nekoupil.
« Poslední změna: 17 Září 2019, 13:37:58 od dedek »
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #18 kdy: 17 Září 2019, 17:48:48 »

Já se celkem divím, že se lidi pozastavují nad chováním bazaristů. Od pradávna existovali koňští handlíři, koní už moc není, tak se prostě transformovali, někteří ještě potkali cestou nějakého toho veksláka.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #19 kdy: 17 Září 2019, 18:16:32 »

Pro pamětníky - perestrojka, slovensky prekabátenie.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #20 kdy: 18 Září 2019, 09:24:52 »

Taky pridam nedavnou zkusenost. Zachtelo se mi dalsich problemu a zalibilo se mi jedno auto. Fotky hezke, najezd taky. Maly problem s motorem coz jsem vedel. Nejde nastartovat. OK, nasledoval predkupni kolotoc zjistit co nejvice informaci. Zjisteno ze posledni navsteva v autorizaku byla v roce 2015 a auto melo najeto 170k km. Nyni melo 230k km, to je i uveritelne u typu kde se predpoklada ze je k dispozici vice aut v rodine. Tak jsem se vydal na cestu. Po prijezdu auto se v servisu, pojedeme tam. OK, naivne jsem si myslel ze mu majitel dopraval peci. Po prijezdu mensi sok, servis byla zchatrala stodola kde v koprivach stalo asi 20 vraku v ruznem stadiu rozkladu. Baterie KO. Vysel mechanik ktery svym zjevem budil dojem ze trpi akutni cirhozou jater... Auto spinave, tri mesice stalo. Prvotni pohled do interieru a na volant rekl ze tech 230k km tam bude uz minimalne podruhe... Promackly blatnik od brany, odlupujici se lak, promackle dily karoserie, viditelne nekvalitni lakovani kapoty, zadniho blatniku. Do minuty bylo jasne ze tudy cesta nevede. Jako bonus k frazi nejde nastartovat byla prolitla ojnice blokem motoru s fatalni ztratou olejove naplne. Bohuzel tato informace az po prijezdu  :-* Tak jsem nasedl zase zpatky a odjel domu...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #21 kdy: 29 Září 2019, 12:30:31 »

Přidávám své zkušenosti. Pracoval jsem v bazaru AAA, je to sice už asi 5 let zpátky, ale co tam dnes dělá známý, moc se toho zase nezměnilo.

Je to obchod a chce hodně vydělávat, takže v praxi to probíhá tak, že auto vykupují za co nejlevnější peníz a prodávají co nejdráž. Bohužel důvody, proč lidi koupí mrdku jsou takové, že to tam lidi dováží na výkup a pak dle plnění a prodejů se rozhodne, co se přijme a co ne, takže v praxi třeba v Brně mi odmítnou vykoupit auto, protože je stočené a bourané, ale třeba ve Zlíně protože se málo plní, tak tam mi za něj něco dají. Ta auta fluktuují i mezi pobočkami, takže prodejce nemá šanci vůbec rozpoznat, co tomu autu je nebo není, protože auto vykoupené v Brně se může objevit i třeba v Ústí n. Labem. Navíc jsou tam tvrdé podmínky na prodej, takže proto prodejci šmelí a tlačí (zkušenost v Brně, když jsme na jaře hledali auto), protože nemají rádi, že "chcete si to promyslet nebo máte jiné kandidáty nebo chcete mechanika"

A můj názor je, že konkurence je na tom obdobně, takže z bláta do louže. Jo a čím starší auto, tím větší zisk a pokud nemá úvěr RPSN 0 %, nevyplatí se ta jejich zdánlivá sleva na úvěr.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #22 kdy: 01 Října 2019, 12:13:26 »

Přidávám své zkušenosti. Pracoval jsem v bazaru AAA, je to sice už asi 5 let zpátky, ale co tam dnes dělá známý, moc se toho zase nezměnilo.

Je to obchod a chce hodně vydělávat, takže v praxi to probíhá tak, že auto vykupují za co nejlevnější peníz a prodávají co nejdráž. Bohužel důvody, proč lidi koupí mrdku jsou takové, že to tam lidi dováží na výkup a pak dle plnění a prodejů se rozhodne, co se přijme a co ne, takže v praxi třeba v Brně mi odmítnou vykoupit auto, protože je stočené a bourané, ale třeba ve Zlíně protože se málo plní, tak tam mi za něj něco dají. Ta auta fluktuují i mezi pobočkami, takže prodejce nemá šanci vůbec rozpoznat, co tomu autu je nebo není, protože auto vykoupené v Brně se může objevit i třeba v Ústí n. Labem. Navíc jsou tam tvrdé podmínky na prodej, takže proto prodejci šmelí a tlačí (zkušenost v Brně, když jsme na jaře hledali auto), protože nemají rádi, že "chcete si to promyslet nebo máte jiné kandidáty nebo chcete mechanika"

A můj názor je, že konkurence je na tom obdobně, takže z bláta do louže. Jo a čím starší auto, tím větší zisk a pokud nemá úvěr RPSN 0 %, nevyplatí se ta jejich zdánlivá sleva na úvěr.

Patrně první relevantní příspěvek o AAA v celé diskusi. Nevidím na tom nic zásadně zlého, prostě chtěj prodejem aut vydělávat prachy. Šokující. Ostatní zkušenosti místních jsou tak nějak v normě - jít si sám koupit levné konfekční auto, jako je třeba Octavia první generace do áček a pak se rozčilovat že auto je ve špatném stavu, za to si prostě může člověk sám. Předávací protokol, ve kterém je uvedeno, že auto je v podstatě vrak, se podepisuje proto, aby se prodejce zbavil odpovědnosti za vůz. Stát si vymyslel, že prodávající má odpovídat za nezjistitelné závady na ojetých autech, no tak si s tím prodejci vytřeli. Předtím se šlo alespoň domluvit, ale teď, díky státu, už se domluvit nejde, protože se podepisuje tenhle protokol. Tím spíš všem doporučuji nechodit kupovat auto sám. Člověk, který kupuje auto sám, nerozumí tomu a ještě podepíše protokol, podle kterého je auto v havarijním stavu, je prostě idiot.

Ještě můžu za sebe doporučit AUTO-RE u Chrudimi. Kupoval jsem tam odtud před lety Mustanga. Celá koupě byla vyřízená asi za 15 minut. Překvapilo mě, že mě chtěli nechat se projet i přes to, že venku mrzlo, všude byl sníh a auto bylo na letních. Myslím že to byl jediný bazar, kde se mě nakupovalo vyloženě příjemně. Tehdy už platilo, že za auto nad 100k se nesmělo platit cash, ale i s tím si poradili velmi rychle.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #23 kdy: 01 Října 2019, 14:07:39 »

Zkušenost s Auto ESA z ledna 2019, Praha - Šterboholy.
Protože při zaměstnání používám soukromé auto, se kterým najedu opravdu nemálo (cca 60 tis/rok), a zaměstnavatel mi proplácí km, chtěl jsem si vychcaně "přicpat" kapsičku tím, že koupím benzinové auto, zaregistruji jej u nás ve firmě a následně jej nechám předělat na LPG. Sice menší, ale i tak, podíl částky, kterou mi zaměstnavatel proplácí na 1 km, tvoří náklad na palivo, přičemž se vychází z průměru spotřeby uvedené v TP.
Známý autoservis, zabývající se přestavbami LPG mi doporučil atmosférickou 1.6 od koncernu, přičemž mi padla do oka VW Jetta. Jelikož jich je opravdu málo a přesto, že jsem se vždy vyhýbal bazarům, tentokrát byly celkem pěkné kousky právě v Auto ESA.
Zavolal jsem na infolinku, že mám zájem si obhlédnout auto z jejich webu. Po pár informacích mi operátorka sdělila, že se auto nachází právě na pobočce na Praze - Šterboholích. Zajel jsem tam, auto omrknul, nechal si ho otevřít a řekl, že se vrátím, abych se neunáhlil. Během týdne jsem objel dalších cca 5 aut po ČR, přičemž jsem procestoval dobrých pár stovek km. Auto z ESA se ale zdálo technicky nejlepší. Zavolal jsem tedy opět na infolinku, kde operátorka slibovala slevu. Znovu jsem tam tedy zavítal a požádal o zkušební jízdu. Vše proběhlo v pořádku, auto bylo technicky OK. Celkem slušná výbava, v inzerátu neměli napsáno, že je k dispozici serviska, ale když obsluha parkplacu hledala klíče od auta před námi, abychom mohli vyjet, prohledal jsem auto a servisku našel. Km seděly. Podle chlápka, co se mnou auto projížděl, mám tedy jít za manažerem, se kterým si domluvím cenu. Chvilku jsem čekal. Manažer arogantní, zarostlej, usoplenej, obézní blbeček po třicítce, mi sdělil po tom, co jsem mu oznámil, že auto nemá servisku a je čerstvě dovezeno, že mi na auto dá slevu 2000 Kč a níž že nejde, a že na to nemá čas, že tam má hodně lidí atd. atd. Tak nějak se to vešlo do mého rozpočtu, a kývnul jsem, ale zdůraznil jsem, že na cenu přistoupím, pokud je takto celkově konečná. Na to jsme si podali ruku. Řekli mi, že mám počkat v "čekárně", než si mě zavolá nějaká paní na sepsání papírů. A tady začala show.
Když jsem s těhotnou přítelkyní čekal 50. minutu, říkám si, že jestli mě do 3 minut nezavolají, odcházím. Ale co se nestalo, za minutu volala sekretářka moje jméno. Pozvala nás do prosklené buňky, kterých tam je asi 5 vedle sebe a řekla, ať se posadíme. Požádala mne o občanku a ihned přede mě položila leták na certifikát cebia, že si ho musím zaplatit prý skvělé 4000 Kč. Tak říkám, že nic takového nechci. Hodně se divila. Pokračovala další větou: "Tak dobře, ale co zaplatit musíte, je poplatek za právní služby." (tím se rozumí přepis auta, už nevím, kolik to bylo, ale pár tisíc). Říkám opět, že nic takového nechci, chci si auto koupit, a vše další si vyřídím sám. To prý však nejde. Prohodili jsme pár vět, docházela mi trpělivost. Rachetické blondýně ve středním věku také, a tak říkám, OK, já nemám zájem, odcházím. Vytřeštila oči, co se děje a řekla, že jde pro manažera, se kterým se to jistě domluví. Opustila kancelář a já jsem si sebral ze stolu svoji občanku. Za chvilku se vrátila s jiným tlouštíkem, tentokráte postpubertálního věku, který mi vnucoval tyto služby s několikatisícovou slevou. Došly mi nervy, zvedl jsem se a odcházím. Když jsem vycházel branou bazaru ven, spadl mi kámen ze srdce.
Večer po 20. hodině mi zazvonil telefon, kde mi operátorka z ESA nabízela, že když auto vezmu, zaplatí tyto "právní služby", čili přepis, za mě. Hezky jsem poděkoval a zavěsil. Nakonec jsem koupil auto asi za půl roku, ale normálně od majitele.

Z roku 2017 mám pozitivní zkušenost s Auto Martin v Dubí (http://www.autobazar-auto-martin.webnode.cz/). Zakoupena Octavia II 1.9 TDi, 77 kW. na auto jsem najel cca 110 tis. km, bez jakékoli závady. Auto bylo dotaženo z Reichu, ale byly k němu doklady z výstupních STK, serviska atd. Chvilku jsem však sledoval jejich nabídku a nic, co by se mi tam líbilo, jsem nenašel, proto jsem vybral jinde. Prodejce nabízí hodně Fordů...
« Poslední změna: 01 Října 2019, 14:13:23 od Sudaler »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #24 kdy: 01 Října 2019, 14:39:22 »

s ESA mám přesně opačnou zkušenost, kdy jsem vyběhl já s nimi. V roce 2011, těsně po nabytí platnosti zákona 145/2010 Sb o spotřebitelském úvěru jsem se vydal do ESA koupit auto. Nebourané (tester laku), serviska, vše vypadalo ok. Jen cena se mi úplně nelíbila. V hotovosti 145k, na úvěr 110k. Ovšem vyjednávání byla pecka. Říkal jsem jim, že jim dám za auto 120k. Na to oni, že nikoli, že minimálně 140.

Na to já, že sepíšeme smlouvu o úvěru, vzápětí ji vypovím, okamžitě doplatím 110k a oni dostanu za uši a ne provizi. Oni to v té době neměli ve smlouvě ještě ošetřené. Ale že nechci být svině, měl bych s tím práci, tak jsem ochoten zaplatit 120k. A v tu chvíli to vypuklo:
V té čekárně, kde lidem nabídli slevu 2k ať si to rozmyslí jsem já hustil do manažera že jestli se jim sleva 25k zdá moc tak ať ukážou za kolik auto vykoupili a určitě se dohodneme :-D
Na argument že mi ho taky nemusejí prodal jsem je smetl že já taky nemusím být slušný a provedu jim tu lumpárnu s úvěrem bez varování.
No byla to zábava k popukání - asi hodinu za námi někdo co chvíli přišel (čím dát vyšší šarže) a zkusil nějaký nový argument a na to já svoji písničku že jestli se jim ta sleva nezdá tak ať to řeknou, že fakt netrvám na tom aby prodělali, chápu že musejí vydělávat, jen nemusejí vydělávat tolik.

Na konec povolili a na poplatky za to či ono jsem se na ně už jen podíval a oni že je samozřejmě v mém případě požadovat nebudou. Pak mi frajer řekl že mi gratuluje a že tam snad ještě neměli nikoho kdo by se na ně tak připravil.

Pak asi během 14 dnů úvěrové smlouvy předělali a až to nejde - mají tam klauzuli o doplacení do plné ceny auta.
« Poslední změna: 01 Října 2019, 14:41:15 od opas »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #25 kdy: 01 Října 2019, 17:44:47 »

Je taková klauzule (doplacení do kupní ceny bez slevy) vůbec v souladu se zákonem o spotřebitelském úvěru?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #26 kdy: 01 Října 2019, 17:59:43 »

Oni to mají schované v poplatku za poskytnutí úvěru.
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #27 kdy: 02 Října 2019, 09:14:23 »

Pozor na tazatelem zmíněné Auto Diskont - není to jen klon AAA, ale je to přímo jejich bazar, kde se prodávají auta řekněme druhé jakosti, se kterými si dokonce ani áčka nechtějí kazit jméno. Už slovo "diskont" v názvu to napovídá.
Známý tam před pár lety pracoval a přinášel hrůzostrašné historky, co se tam všechno prodává za vraky... Pravda, už tam několik let není, tak nemám aktuální info, ale stejně pozor na ně.

Jinak moje okolí má obecně výborné zkušenosti s malými bazary, co existují už dlouho - bazarník má dobré jméno jenom jedno, ostatně už jeho vzezření mnohé napoví :-)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #28 kdy: 02 Října 2019, 19:59:43 »

Do kategorie diskont se zpravidla řadí vozy, pokud splnily alespoň jedno kritérium - stočené kilometry, po nehodě nebo velmi špatný technický stav !
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #29 kdy: 06 Října 2019, 13:47:19 »

No a zase druhá divize áček je mototechna, kam dají leštěnky co se netváří div jako nový a přitom jsou to nějaký bouraný nebo olítaný polovraždy. A vůbec jim není divný prodat tu samou bouranou vraždu dvakrát nadhodnocenou i třikrát po sobě (pokaždý jako zjevnej podvod jelikož o stavu auta samozřejmě ví, ale zamlčují ho), šak to bylo i v ovcích.

Každopádně nějak nechápu co mají znamenat tady ty kydy o vydělávání. Vydělává se tak, jak to dělá slušnej servisák, když mu někdo ze stálejch něco nechá - oservisuje to tak, aby to bylo přiměřeně stavu auta v cajku a pošle dalšímu stálýmu. U zajímavejch aut to zrepasuje do stavu voňavky a dál dtto.

Ne že se koupí polovražda, ta se hlavně umeje a naleští, interní mechanik vymění jenom to, co vyloženě zavání kriminálem, a narazí si na to několik desítek tisíc, přičemž všechny závady, o kterejch jejich mechanik ví, sice zamlčí, ale na papír napíšou pro všechny případy, že je tam špatný úplně všechno. To není bazarničení, to je zkurvená zmrdskost a nemá to nic společnýho s vyděláváním peněz.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek