30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dubrovník - drahá parkovací past na turisty  (Přečteno 2394 krát)

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Dubrovník - drahá parkovací past na turisty
« kdy: 06 Září 2019, 19:08:09 »

Mám tu jeden osobní zážitek, o který se chci podělit a o kterém přemýším, že ho budu dále řešit. Jak jsem zaplatil cca 2800 Kč za parkování přes noc.

V Dubrovníku jsem využil služeb společnosti "Best in Parking" a nechal jsem auto přes noc v podzemní garáži. Hodinová sazba činila asi 40 HRK, dvaceti čtyř hodinová sazba činila 480 HRK. No cena hrozná, ale rozhodl jsem se jí akceptovat a v podzemí jsem auto nechal přes noc.

Druhý den jsem byl auto vyzvednout. Při strčení parkovacího lísto do inkasního automatu šok: cena za parkování 800 HRK místo očekávaných 480. Stěžuji si u vrátného... ten slušnou angličtinou vysvětluje, že jsem si měl přečíst cedule... parkuje se za hodinou sazbu. Denní sazbu lze získat jen předplacení u něj, pokud si parkovné předplatím do 15 minut od vjezdu do garáže.

To, že tato informace je samozřejmě ztracená mezi informačním balastem na nástěnce, není třeba pochybovat....

Marné vysvětlování, že tato informace není čitelná a zaznamenatelné, marné tvrzení, že celé schéma je scam postavený na tom, že si drobného písme nemůže nikdo všimnout... Závoru neukecáte.

Mezitím jsem našel na internetu, že nejsem jediný, kdo takto dopadl
https://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic-g295371-i1555-k12845876-RIP_OFF_Best_In_Garage_Ilijina_Glavica_in_Dubrovnik-Dubrovnik_Dubrovnik_Neretva_County_Dal.html

Vrátný tvrdil, že jsem první člověk za deset let, který si stěžuje... no mezitím přišel německý pár se stejným problémem. K tomu odkaz viz výše...

Zkoušel jsem dokonce volat policii (telefonicky - na místo nepřijeli - nic), zkoušel jsem dokonce nadrzo zablokovat výjezd z garáže, abych je přesvědčil o tom, že ze sebe blce nenechám dělat...

Nakonec jsem zaplatil... nebyla cesta, jak se jinak dostat ven z garáže. Celkem mě mrzí, že jsem zaplatil v automatu hotově. Chtělo to zaplatit spíše kartou a pak platbu reklamovat. Podle mého právního povědomí jde o to, že podmínky obchodu nejsou komunikovány, podmínky uplatnění 24 hodinové sazby nejsou průměrnému spotřebiteli dostupné, jsou překvapivé. je zneužito zadržení vozidla v garáži.

nějaký nápad, jak věc řešit? O peníze mi nejde, jde o princip.

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Dubrovník - drahá parkovací past na turisty
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2019, 19:34:21 »

Omlouvám se ale tím že jste akceptoval už případnou cenu 480 HRK jste toho blbce ze sebe udělal.
14 dnů parkování na letišti v Praze je ještě levnější než tohle.

Můžete se soudit, to je asi tak to jediné.
« Poslední změna: 06 Září 2019, 19:40:00 od t4455 »
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Dubrovník - drahá parkovací past na turisty
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2019, 00:05:14 »

To teda pardon, ale měl jsem pro parkování v Dubrovníku velmi dobrý důvod. Cena 480 HRK byla pro mne v daně situaci a na daném místě OK. Rad bych se bavil k věci.

Děláte třeba delší poznávací cestu Slovinsko, Chorvatsko, BiH a Černá Hora a mate auto, které raději date do garáže.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Dubrovník - drahá parkovací past na turisty
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2019, 01:32:05 »

Tématem je spotřebitelská/občanskoprávní (čili nedopravní) oblast. Přemístil jsem proto vlákno do příslušné kategorie.

Za sebe pouze na okraj konstatuji (“k věci se bavit” nehodlám), že letos se nám ve snaze trumfnout bábu pod kořenem mediálně proslavila jedna nejmenovaná rodina z Náchoda, když se vracela od Baltu. Moje rada v těchto případech universálně zní: když si neumíte v zahraničí poradit nebo na to nemáte peníze, zůstaňte doma. V Čechách (a hlavně na Moravě) je krásně. Než se vypravím do jiné země, vždy si připomínám ius quiritium.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Dubrovník - drahá parkovací past na turisty
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2019, 02:52:20 »

Myslím, že jste si odpověděl sám - měl jste zaplatit kartou a pak z domova tu platbu zkusit reklamovat.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Dubrovník - drahá parkovací past na turisty
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2019, 19:38:42 »

Myslím, že jste si odpověděl sám - měl jste zaplatit kartou a pak z domova tu platbu zkusit reklamovat.

To je právě jeden z důvodů, proč do podobných zemí nejezdit. Ano, možná bude Dubrovník hezký (bez lidí) ale o Hr a jejich přístupu k "získávání" peněz od turistů již toho bylo napsáno tolik, že jsem v této zemi již cca 15 let nebyl a necítím se ochuzen, neboť jsem našel spoustu hezčích míst a s násobně menším počtem lidí než zméněný Dubrovník.
Každý má samozřejmě rád něco jiného. Já si cením míst bez lidí. A přírodou a horami bez lidí, jsem byl letos na přelomu května a června překvpen v okolí španělské Malagy.
Jeden výlet do hor, cca 6 km tam a dalších zpět na jeden z vrcholků jsem absolvoval absolutně sám. Kam se na to hrabe Dubrovník! (je to subjektivní názor).
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dubrovník - drahá parkovací past na turisty
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2019, 19:56:31 »

Jeden výlet do hor, cca 6 km tam a dalších zpět na jeden z vrcholků jsem absolvoval absolutně sám. Kam se na to hrabe Dubrovník! (je to subjektivní názor).
Hory mam taky rád, to okolí Malagdy závidím. Jenže samotnýho člověka to za chvilku omrzí a přítelkyni to úplně nebaví někam lézt. Ty hory sou prostě furt stejný když na ně člověk chodí sám.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.