30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o spis podle § 36(2) SprŘ  (Přečteno 8667 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Žádost o spis podle § 36(2) SprŘ
« kdy: 10 Září 2019, 09:10:24 »

Žádost o informaci o stavu řízení a stanovisko k řízení

V souladu s § 36 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád (dále jen „SprŘ“):
1) vyjadřuji níže své stanovisko k řízení vedenému pod shora uvedenou spisovou značkou Městským úřadem Kocourkov (dále jen „správní orgán“) a
2) žádám, aby mi správní orgán poskytl informaci o stavu řízení spočívající v pořízení kompletní kopie spisu (dle § 38 odst. 2 SprŘ) vedeného pod shora uvedenou spisovou značkou do datové schránky, a to nejpozději do 10 dnů před vydáním rozhodnutí.

[Stanovisko účastníka řízení - může obsahovat např. příslib vyjádření se k obsahu spisu do x dnů od pořízení jeho kopie do DS apod.]



§ 36(2) SprŘ: Účastníci mají právo vyjádřit v řízení své stanovisko. Pokud o to požádají, poskytne jim správní orgán informace o řízení, nestanoví-li zákon jinak.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis podle § 36(2) SprŘ
« Odpověď #1 kdy: 10 Září 2019, 09:42:52 »

A to je v praxi ověřené nebo  jen teoretická možnost jak vydolovat spis?
Zkusím to použít na Ostravu :-)

Jen si myslím, že se chytí doplnění za čárkou " nestanoví-li zákon jinak"
a odkážou na komplexnost institutu nahlížení v souvislosti s pořizováním kopie..
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis podle § 36(2) SprŘ
« Odpověď #2 kdy: 10 Září 2019, 11:07:12 »

Spíše teoretická možnost tam, kde došlo k odmítnutí žádosti podle InfZ. Ovšem SO musí žádosti podle § 36 buď vyhovět, nebo ji odmítnout, což ovšem předpokládá, že odmítnutí přezkoumatelně odůvodní. A to je pracnější než použít šablonu pro odmítnutí žádosti podle InfZ. Zatím jsem cca ve 40 % případů spis obdržel, v dalších cca 40 % případů SO žádost správně nevyřídil (např. nezdůvodněné odmítnutí, úplná ignorace žádosti atp.), a tedy krátil účastníka řízení na jeho právech, a cca 20 % jsou "různé" (např. SO poskytl soupis součástí spisu namísto spisu samotného atp.).
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis podle § 36(2) SprŘ
« Odpověď #3 kdy: 17 Září 2019, 09:52:29 »

Tak jsem to hned vyzkoušel a poslali mi, že si mám políbit prdel a přijít žmoulat čepici na úřad.
Můžete mrknout do SZ, jestli je něco špatně z mé strany nebo jestli pochybil orgán. Je to dost čerstvé a konkrétní, tak to tu radši nebudu větrat...
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis podle § 36(2) SprŘ
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2020, 16:27:06 »

Tak jsem to zkusil na Rosice a vůbec nereagovali. Poslal jsem na kraj žádost o opatření proti nečinnosti:

https://ibb.co/L0Y1J11

a přišlo tohle:

https://ibb.co/wzTYVYX


Nechápu co po mě chtějí...neumí snad číst?
Rozumí někdo, co tím úředník Frohlich myslí?
« Poslední změna: 24 Dubna 2020, 16:29:36 od sennheiser »
IP zaznamenána