30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Náklady na cestu k ústnímu jednáni  (Přečteno 2488 krát)

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Náklady na cestu k ústnímu jednáni
« kdy: 06 Září 2019, 15:51:35 »

Dobrý deň, prišla mi pozvánka na ústní jednaní na mestskom úrade v Hodoníne, kde budu prebiehať aj výsluch PČR, a zrejme bude dobré sa tam dostaviť. Pôvodne som tam nechcel ísť, ale po odmietnutí sprístupnenia spisu na diaľku, nevidím veľa možností ako to inak vyhrať než ich nejak dostať na otázkach. Avšak nakoľko som až zo Slovenska, tak taká cesta k správnemu orgánu ma stojí zhruba 4000kč (2500kč amortizace, 1500kč nafta) plus 1000kč ubytovanie (jednanie skoro ráno), čo je 5000kč, čo sa mi vidí dosť veľa.
Existuje nejaký judikát, kde to niekomu priznali, alebo nejaký spôsob ako tieto náklady si uplatniť u správneho orgánu ?
Jedná sa o priestupok jazdy bez výfuku. (Nabídka na mieste 1000kč, na mieste nič nepodpísane, ani som som sa nevyjadroval, príkaz 1500 kč ) (viacej o tom píšem tu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8521.msg92466 )
Prípadne nejaký spôsob ako vyhrať rizení na diaľku? Mám dátovku.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Náklady na cestu k ústnímu jednáni
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2019, 16:51:08 »

Jestli jste obviněný tak bohužel na žádnou náhradu nemáte nárok.
Svědek by teoreticky nárok měl.
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Náklady na cestu k ústnímu jednáni
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2019, 16:53:20 »

Áno, ale ak rozhodnutím budem oslobodený, tak mi nárok zamietnu s tým,že bol podaný neskoro, ak ho uplatním teraz tak nárok nemám, to fakt tam nie je iná možnosť?
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Náklady na cestu k ústnímu jednáni
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2019, 17:09:05 »

A navrhnout svědka nemůžete? Neseděl s vámi někdo v autě - třeba stopař Dezider jedoucí s vámi do stejného města,  sedící na zadním sedadle, kterého si hlídka nevšimla?
Určitě by vám službu oplatil a na oplátku by do Hodonína svezl Vás.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Náklady na cestu k ústnímu jednáni
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2019, 20:49:30 »

to fakt tam nie je iná možnosť?

Teoreticky když dokážete že úřad postupoval v rozporu se zákonem a měl jste náklady kvůli tomu nezákonnému postupu.
IP zaznamenána