30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neochota vystavit 109 a buzerace PČR  (Přečteno 39022 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #15 kdy: 13 Září 2019, 19:24:05 »

Ty lzi jsou v 109 papiru od fizla sprostemu podezrelemu? Nebo v oznameni (jak jsi ho ziskal?) pro urad? Podle me jsme porad na urovni, ze si s tim policie potazmo GIBS vytre pozadi. Idealne ve spravnim rizeni pozadovat vyslech svedku, kde toto policista odsvedci a pak uz ma realny problem.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #16 kdy: 13 Září 2019, 20:48:34 »

Do správního si jej pozvi na svědectví. Nechcej ho to dosvědčit - to si taky nahrej. Pak to dáme dokupy - na FB to za 1000 zpropagujeme, pošleme mezi lidi. BUde to mít obrobský zásah a s troškou štěstí z toho bude celorepublikové video, které fízla buď zcela popraví, nebo jej zostudí tak, že se to bude rovnat popravě. 

PS - myslím to vážně, s FB pracuji 7 let v oboru propagace ;)

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #17 kdy: 13 Září 2019, 21:29:05 »

Protože mám teď v ruce papír, na kterém je naprosto vylhaný průběh, a zároveň video, které ty lži krásně vyvrací, rád bych vás poprosil o pomoc s co největší damage pro zmíněného grázla.

K tomu cíli asi nejlepší taktika je si video teď dobře uložit.. podat stížnost (bez videa.. jen svoje tvrzení).. a aspoň v jednom řízení dosáhnout provedení výslechu kde bude lhát.. a potom najít ten záznam.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #18 kdy: 16 Září 2019, 15:57:03 »

No, vzhledem k tomu, že k anonymizaci je toho moc tak opravdu hlavní dotaz - přesuneme do kuchyně..? Mně osobně nevadí nechat to veřejné, jediné čemu by to mohlo z mého pohledu vadit, je procesní taktika. Na druhou stranu budu rád, když si tady zase pár lidí trošku upraví představu nad tím, jak efektivně lžou... Kdyžtak prosím o názor na kuchyni někoho z matadorů, poté sem kdyžtak hodím video a dopis co mi přišel...

K dotazům co zazněly - Ladin: Jsou v papíru "úřední záznam", který mi poslali spolu se 109, oznámením o "oznámení přestupku na SO" a "pamfletem že odpovídají na moji 106ku"...

Jinak pokud dobře chápu můj první krok by teď měla být stížnost - ale na co vlastně..? A následně vyčkat co přijde od SO...? Omlouvám se, sám jsem v tom trošku zmatený a pořádně nevím co přesně ten grázl udělal (ze zákonného pohledu), ale málo toho nebylo :-D
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #19 kdy: 24 Září 2019, 18:47:42 »

Tak jsem se přes nemoc konečně dostal zpět k tématu... Přiložené dokumenty přišly sepnuté v jednom dopise tak jak jsou číslované. Video přiložím později, nebo na žádost pošlu. Za mě výcuc největších lží (pravost mého tvrzení bude potvrzena videozáznamem) - cituji z úředního záznamu:
"Kolem 16:40 hod. se .. dostavil muž, který i přes upozornění a řádné poučení, že ... " - lež  jako prase, stáli tam jak Bůh pomsty a nikomu neřekli ani popel - Toto dokázat nemůžu, nicméně z logiky věci (ve videu se ptám co se děje, odpověď "zeptejte se tiskové mluvčí") bych se asi později neptal o co jde když by mi to bylo takto krásně vyloženě učebnicově vysvětleno...
"se pokusil kolem projít... (až po) "s tím jdi do prdele"" - jasně, jsem takovej vůl, že se snažím procpat kolem gorily v plné polní... - bohužel nemohu dokázat, stalo se před zahájením nahrávání (viz můj popis výše).
Od "oznámil, že jej hodlá nahrávat"
"proto byl poučen o situaci opětovně" - tím je zřejmě myšleno poučení slovy "bude to oznámeno na SO" (jo, to je poučení dle zákona :-) )
"vyžadoval na místě 109" - nevyžadoval :-) Vyžadoval k nahlédnutí ten zápis o přestupku pro SO aby jej mohl nepodepsat, ale vyfotit...
"I přes vysvětlení .... si stál za svým požadavkem" - ehm, toto se jaksi vůbec nekonalo (protože jsem 109 vůbec nechtěl)
"Na upozornění... ji bude muset následovat na nejbližší OO PČR toto odmítl" - naopak, nadšeně souhlasil :-)

Celkově si to pamatuju dost jinak než jak tady pan Hrdina popisuje :-) Je taktéž zajímavé (na to jak zavrženíhodného činu jsem se dopustil), že oznámení přestupku je datováno až po písemné urgenci o 109, o kterou bylo žádáno až písemně v pondělí následující po inkriminovaném pátku.... :-) Myslím, že se dopustil přinejmenším vyhrožování, podvodu, zneužití pravomoci, neoprávněného zadržení na místě (oznámení pro SO nesepisovali, pouze kolega odešel bokem s mou občankou - což je z videa patrné zejména u mého komentáře "to gesto bude u správního krásné" - když kolegovi ukazoval "ještě to chvilku pozdrž ať si to vyžere"..), zkušenější nejspíš najdou těch hajzláren ve videu víc...

IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #20 kdy: 11 Října 2019, 13:18:07 »

Vzhledem k tomu, že se v tomto případu už asi nic dalšího nestane, vkládám video pro "pobavení"... Prosím nesdílet, nešířit...
https://uloz.to/file/fbTm97cznINf/video-1569403167-mp4
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #21 kdy: 19 Listopadu 2019, 14:23:27 »

Dobrý den,
tak kupodivu žádost o 109 opičáka nasrala dost na to, aby to nakonec na SO předal. Přišel příkaz :-) Odpor samozřejmě půjde, ale v rámci dvou hlavních cílů (fun factor, pořádně to tomu parchantovi osolit za jeho překročeních mezí zákona) máte nějaké návrhy zda odpor rovnou něčím okořenit nebo ponechat standardně čistý...? Děkuji za návrhy.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #22 kdy: 19 Listopadu 2019, 20:29:58 »

Čistým odporem nemůžete nic zkazit. Osobně mi nikdy nepomohlo do odporu cokoli psát...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #23 kdy: 19 Listopadu 2019, 20:34:51 »

Pokud se bojis, ze to po cistem odporu muze skoncit v supliku, tak bud predstirat snadnou korist nebo naopak slapnout urednikovi na jeho ego. Ale urcite neodkryvat karty pro dalsi hru, zadne vecne a pravdive argumenty.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #24 kdy: 20 Listopadu 2019, 08:58:30 »

V podstatě jsem měl myšlenku poslat odpor se slovním dodatkem ve smyslu "snad nemusím SO připomínat, že příkaz na základě oznámení od fízla je prasárna, protože z rozhodnutí NSS nelze pouhé oznámení považovat za důkaz a tudíž je toto jednání přinejmenším prasácké a bylo by záhodno aby se alespoň SO naučil zákon, dle kterého koná"... nebo něco v tom smyslu... Takže asi "šlápnutí na ego" jak uvedl kolega Ladin :-)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #25 kdy: 20 Listopadu 2019, 21:19:59 »

NSS uz by ouradu mohlo vystrasit, to zni zbytecne odborne. Ja bych tam mozna dal neco ve smyslu, ze to bude tvrzeni proti tvrzeni, to se vetsina uredniku a policajtu zasmeje, ze ted to sprostemu podezrelemu ukaze, kdo je verohodny a kdo jedna ucelove.

A jeste se vratim uplne na zacatek, zkusme ted oddelit prestupek a chovani policajtu. Pomuze video nejak v projednavani prestupku?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #26 kdy: 21 Listopadu 2019, 09:42:26 »

Dobrý den, to je dobrý tip a upřímně se mi líbí :-)

A jeste se vratim uplne na zacatek, zkusme ted oddelit prestupek a chovani policajtu. Pomuze video nejak v projednavani prestupku?
Video samozřejmě pomůže, protože například v příkazu, oznámení, úředním zápisu, ... se píše mimo jiné, že jsem odmítl jít na služebnu pro 109, o kterou jsem sám žádal - z videa je zřejmé, že se jedná o úmyslnou lež, protože jsem žádal pouze aby mi byl předložen záznam o přestupku (který tvrdili, že sepisují), a když mi řekli, že půjdeme na služebnu tak jsem rád a nadšeně souhlasil - což se jim nelíbilo a začali vyhrožovat donucovacími prostředky (nechápu proč když jsem spolupracoval) - taktéž ve videu. Tzn. věrohodnost "svědků" policie půjde .. no tam kam patří ;-) Těch lží je tam víc. Samotný údajný přestupek zaznamenán není, protože se v první řadě vůbec nestal.

Naše interakce začala v podstatě mým hlasitým podrážděným prohlášením (neadresným) ve smyslu "no to si snad děláte prdel". Nevím přesně. Načež začal hulákat, že přestupek, ať navalím občanku, .. a já reagoval tím, že na blbosti nemám čas a odcházet. Koneckonců žádná zákonná výzva nezazněla, tak proč se s tím obtěžovat :-) Podrobněji už to tu popsáno je. Příkaz v příloze.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #27 kdy: 25 Listopadu 2019, 11:41:05 »

Pánovémůže mi prosím někdo poradit ohledně podatelny..? Můžu na statutární město učinit podání "kdekoli"..? Konkrétně mi jde o fyzické předání odporu na odboru cestovního ruchu, .... viz odkaz.
https://www.olomouc.eu/o-meste/povinne-informace
Děkuji za info.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #28 kdy: 25 Listopadu 2019, 15:21:30 »

Patrně by podání na informačním centru (bojím se v souvislosti s Olomoucí použít zkratku Íčko) měli přijmout. SprŘ to neřeší, § 37(5) říká jen u správního orgánu. Velmi podrobně to ale upravuje ArchZ a prováděcí vyhláška:

§ 64(1) ArchZ: Určení původci zajistí příjem dokumentů. ...
§ 70(1)(a) ArchZ: Prováděcí právní předpis stanoví podrobnosti výkonu spisové služby, a to a) příjem dokumentů, ...
§ 2(1) 259/2012 Sb.: Veřejnoprávní původce přijímá doručené dokumenty v podatelně. V případě doručeného dokumentu předaného veřejnoprávnímu původci mimo podatelnu a dokumentu vytvořeného z podání nebo podnětu učiněného ústně, který se považuje za dokument doručený, veřejnoprávní původce zajistí jeho bezodkladné předání podatelně nebo bezodkladné provedení úkonů stanovených touto vyhláškou v souvislosti s příjmem, označením a evidencí dokumentů příslušnou organizační součástí veřejnoprávního původce.

Ten odbor ruchu je strukturálně součástí magistrátu, takže není moc o čem (ale i kdyby to patřilo k nějakému jinému orgánu města, IMHO by výše uvedené platilo též, stále jde o jeden subjekt). Doporučuji ale pořídit záznam z návštěvy, jednak kvůli legraci, ale i dokumentaci okamžiku předání. A také bych to u důležitých věcí nehrotil v poslední den, protože může nastat spor o to, jestli je doručeno už předáním mimo podatelnu, nebo až předáním podatelně (platí IMHO to první, ale s razítkem, které tam pak podatelna prdne, se bez důkazů blbě hádá).
« Poslední změna: 25 Listopadu 2019, 15:26:27 od hh »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #29 kdy: 29 Listopadu 2019, 23:55:04 »

Lepší podatelny vystaví potvrzení o přijetí (maximálně na žádost), tak se na něco takovýho zeptat a dyž nedají, tak si aspoň vyfotit razidlo s datem na tom předaným lejstru.

Ale jinak je fakt, že toto skýtá zajímavej fun factor :D

Společnost (a tuplem veřejně prospěšná), 100% ve vlastnictví města, se tam taky dá počítat? Jako orgán (města)?
« Poslední změna: 29 Listopadu 2019, 23:57:03 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek