30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neochota vystavit 109 a buzerace PČR  (Přečteno 39013 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« kdy: 03 Září 2019, 19:07:33 »

Zdravím pánové,
je to nějaké 2-3 týdny co se mě rozhodl jeden Pach nezákonným způsobem prudit. Konkrétně vyhrožoval přestupkem a správním řízením na což si vyžádal občanku (vše na záznamu) s tím, že jde kolega záznam sepsat. Vzhledem k tomu, že to bylo uprostřed zásahu (evakuace nádraží) tak to samozřejmě z jejich strany byla totální kravina. Se stížností se otravovat nebudu, ale vyprudil jsem je žádostí o potvrzení o provedeném úkonu (aby se ten kokot musel psát aspoň s něčím). Nějaké způsoby jak je donutit k činnosti? Děkuji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2019, 21:13:22 »

Žádost podána na místě, nebo následně písemně? Žádný specifický prostředek proti nečinnosti ve věci vystavení potvrzení podle § 109 PolČR není, tedy buď stížnost, nebo libovolný neformální přípis, osobně posílám dopis s nadpisem „Výzva k řádnému splnění povinnosti“ (nejdřív tam, kde to mají vystavit, a když se nic neděje, tak postupně po jednotlivých patrech výš - dál než na KŘP to zatím nikdy nebylo třeba).
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2019, 08:21:44 »

žádost podána e-mailem na podatelnu, zpět přišlo potvrzení o přijetí a splnění náležitostí... poslané (v pondělí 19.8. tudíž jde o pátek 16.8) na epodatelna.policie@pcr.cz v tomto znění:

v pátek cca kolem 16:40 při zásahu na vlakovém nádraží jsem byl policistou číslo 322599 zadržen ve věci údajného přestupku. Policista mi oznámil, že přestupek postoupí správnímu orgánu a o věci sepisuje záznam. Žádám v souladu s paragrafem 109 zákona o policii o zaslání potvrzení o provedeném úkonu. Dále žádám o kopii zmíněného záznamu jelikož obsahuje údaje osobní povahy chráněné dle zákona. Dále žádám informaci (chcete-li podle paragrafu 106), kterému správnímu orgánu byl přestupek postoupem. Zároveň můžete tento e-mail považovat za opatření proti nečinnosti.

V případě pochybností mám z celého jednání videozáznam.

Předem děkuji za zaslání požadovaných dokumentů na adresu:
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2019, 09:04:43 »

Dále žádám informaci (chcete-li podle paragrafu 106),
Předpokládám, že zde jste měl na mysli podle zákona 106, konkrétně podle zákona č. 106/1999 Sb.?

IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2019, 09:36:56 »

Jasně, sakra práce. Prase aby se v tom vyznalo :( Ono celkově jsem nadělal hromadu chyb, ale bohužel se s nima člověk nepotkává každý den aby si to natrénoval...
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #5 kdy: 04 Září 2019, 10:53:23 »

Ještě bych vás v rámci tohoto chtěl požádat o vysvětlení jedné věci. Má policista (ať už městapo nebo pach) právo mě při řešení přestupku předvést na stanici? Bavím se o situaci "podezřelý spolupracuje, legitimoval se, s přestupkem nesouhlasí a žádá o správní řízení".
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #6 kdy: 04 Září 2019, 11:04:24 »

Ještě bych vás v rámci tohoto chtěl požádat o vysvětlení jedné věci. Má policista (ať už městapo nebo pach) právo mě při řešení přestupku předvést na stanici? Bavím se o situaci "podezřelý spolupracuje, legitimoval se, s přestupkem nesouhlasí a žádá o správní řízení".

Nema proc, sice se tvarej kysele bo z toho nemaj soutezni body, ale pak prijde pozdrav az od ouradu na 100% vinen, ourada rozhoduje jen na tom co o platfusaka dostane sepsany.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #7 kdy: 04 Září 2019, 11:33:05 »

Má proč - musí mi ukázat, že má větší koule než já. Nelíbilo se mu, že jsem se nepřiposral když mě začal řešit :-) Dal bych vám video pro pobavení, ale nevím jak to anonymizovat a šířit veřejně se mi ho nechce - jak jsem psal, sám sem udělal pár chyb :-)
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #8 kdy: 04 Září 2019, 12:04:05 »

Má proč - musí mi ukázat, že má větší koule než já. Nelíbilo se mu, že jsem se nepřiposral když mě začal řešit :-) Dal bych vám video pro pobavení, ale nevím jak to anonymizovat a šířit veřejně se mi ho nechce - jak jsem psal, sám sem udělal pár chyb :-)

šlo by prosím aspoň do PMka? :)
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #9 kdy: 04 Září 2019, 12:25:03 »

Má proč - musí mi ukázat, že má větší koule než já. Nelíbilo se mu, že jsem se nepřiposral když mě začal řešit :-) Dal bych vám video pro pobavení, ale nevím jak to anonymizovat a šířit veřejně se mi ho nechce - jak jsem psal, sám sem udělal pár chyb :-)

tak me vzdy stacilo, ze s jeho vyjadrenim a setrenim nesouhlasim a ze zadam predani k SR, i kdyz to byl naposled totalni i..nteligent, tak se nehadal
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #10 kdy: 04 Září 2019, 13:45:24 »

FOMP: Oni něměli papíry aby to na SO vypsali - jak jsem psal, bylo to při zásahu evakuace nádraží. Proto pak strašil, že to musíme jít sepsat na stanici, a blablabla.... Proto i ten dotaz, jestli vůbec může spolupracující ztotožněnou osobu kvůli blbému přestupku tahat na stanici...? Blbeček byl strašně důležitej.

Realita byla asi taková: Vyběhnu z vlaku do podchodu s vědomím, že za minutu mi ujede MHD (další jede za 15 min). Doběhnu k hlavnímu schodišti kde je natažená páska a hlídají ji těžkooděnci. Fajn, zabočím vlevo, běžím k druhýmu schodišti a tam stojí další dva panáci. V ten moment mi už ten bus stejně ujel (protože bych musel až k dalšímu cca 200 m daleko východu) tak sem pouze nasraně dost nahlas zahlásil něco jako "no to si snad kurva děláte prdel" - nebylo to nikomu konkrétně adresováno, ale tak aby to pachové slyšeli. No. Místo toho aby blbeček dělal svou práci (protože samozřejmě idioti důležití nemůžou s lidma jednat slušně a třeba megafonem ohlašovat že se něco děje, žejo..) a třeba jen prohlásil něco ve smyslu "bohužel probíhá zákrok, prosím postupujte" (nebo cokoli normálního) tak začal pyskovat, že co si jako dovoluju, ať navalím občanku a podobně. Tak sem v klidu sundal batoh, začal v něm hrabat,... a říkám si "se mu na to můžu". Tak jsem zase začal jít do pryč. Začal za mnou vyřvávat, rozběhl se za mnou a chytil mě za ruku. Tak jsem se mu vysmekl a zařval na něj ať na mě nešahá, co si to dovoluje (cca). Začal pindat něco o tom ať jdu s ním (zpět k tomu schodišti, cca 5 metrů), a že odporuju... Tak jsem mu opáčil stejně hnusně, že jsem neslyšel žádnou zákonnou výzvu a pokud něco chce ať postupuje podle zákona. Tak už teda konečně trošku začal řešit věci jak má a vrátil jsem se s ním k tomu schodišti. Začal pindat že občanku, na což jsem mu slušně řekl, že samozřejmě, ale nejprve si zapnu nahrávání videozáznamu (byl nadšenej). Začal, že mu musím okamžitě navalit občanku, tak jsem mu opět velice slušně řekl, že jsem povinen mu poskytnout nezbytnou součinnost, což činím a že deset sekund vydrží. Poté jsem zapnul nahrávání.... zbytek je záznam :-)

Abychom si rozuměli - nebyla to žádná cílená provokace, prostě jsem si v ten moment jen ulevil a jak jsem psal - ani na nikoho konkrétního. V podstatě mi ani o nic moc nejde (zdržel mě asi 10 minut, což bylo luxusní, protože mi aspoň uteklo to čekání na bus a něco jsem se přiučil), jen o to aspoň trošku tomu blbečkovi dát najevo, že buzerovat bezdůvodně prostě nesmí...

Na požádání můžu záznam poslat - nicméně máme nějaký "soupis bezpečných uživatelů"..? Že jsem paranoidní neznamená, že po mě nejdou :-D
« Poslední změna: 04 Září 2019, 13:50:49 od Fogyn »
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #11 kdy: 06 Září 2019, 11:46:59 »

Asi bych pockal jestli vubec neco prijde. Je to Praha a ta má spoustu jiné, mnohem vynosnejsi, prace. Pokud by neco dorazilo, je mozne zazadat o presunuti vlakna do skyte sekce, kde k tomu ma pristup pouze omezeny pocet clenu fora (jsou oznaceni jako "Staly clen"). I tak je ale vhodne informace anonymizovat, protoze smyslem teto skryte sekce je spis ziskat naskot pred urednikem v prubehu reseni pripadu. 

« Poslední změna: 06 Září 2019, 11:49:37 od OldSoldier »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #12 kdy: 06 Září 2019, 13:41:59 »

Tak teď nevím jestli je vaše reakce ve správném vláknu..? :-) 1.) jedná se o Olomouc, 2.) přestupek na SO nikdy postoupen nebyl a nebude - po tom co se jim teda povedlo mě donutit vypnout kameru (ano, jsem idiot, vyměkl jsem :-) ) se začal bavit na plnou hubu, přiznal že nic psát nebude, nikam to nepostoupí a ... takový ty jejich výchovný kecy. Takže abych vychoval i já jeho, že nemá zbytečně prudit, prudím alespoň tím, že ho donutím k tomu "nikdy nevypsanému oznámení pro SO" vyplnit 109 ;-)
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #13 kdy: 06 Září 2019, 15:16:40 »

Jo myslel jsem, ze neco sepsal (moc rychle a nepozorne ctu) Reagoval jsem na: "nicméně máme nějaký 'soupis bezpečných uživatelů'" :-)
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #14 kdy: 13 Září 2019, 17:36:37 »

Zdravím pánové. Tak se hlásím s novým vývojem buzerace. Protože jsem prudil a chtěl 109tku - jistej opičák se asi nasral a vytvořil i oznámení přestupku pro SO. Na správko se vyloženě těším. Nicméně. Protože mám teď v ruce papír, na kterém je naprosto vylhaný průběh, a zároveň video, které ty lži krásně vyvrací, rád bych vás poprosil o pomoc s co největší damage pro zmíněného grázla. V první řadě by měla letět stížnost, protože jsem se "zrovna teď" dozvěděl, jak nehorázně lže a na to si chci zajisté stěžovat. Nicméně jak postupovat například co se týče zneužití pravomocí..? Rád vám sem přihodím video, ale anonymizovat ho nezvládnu - můžeme to hodit do kuchyně, nebo to budeme řešit veřejně..? Nemám s tím nejmenší problém - já se choval velmi korektně :-)
Děkuji a přeji hezký večer.
IP zaznamenána