30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úřad spěchá oholit ovci  (Přečteno 8289 krát)

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #15 kdy: 19 Září 2019, 04:05:37 »

Vývoj - mám k dispozici spis, úřadu jsem poslal omluvu kvůli služební cestě s potvrzením od zaměstnavatele a žádost o převedení k místě příslušnému správnímu úřadu. Očekávám, že na vše hodili bobek, mám dopis na poště s posledním dnem vyzvednutí 27.9. Předpokládám, že to nebude nic jiného, než rozhodnutí, protože na omluvu mohli reagovat již před původně stanoveném ústním jednání, ale dopis poslali až po něm. Mám tedy cca do 12.10. čas na přípravu odvolání. Můžete prosím vlákno předat do kuchyně, spis má 38 stran a jeho anonymizováním bych strávil den. Pak sem dám odkaz na stažení spisu.

P.S. Jak nahlížíte na odeslání podání soukromé osoby z firemní DS? Když v příloze budou dokumenty, které podepíši za sebe. Tím bych mohl já doručovat třeba před půlnocí poslední den lhůty, ale úřad by musel užít poštu.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #16 kdy: 19 Září 2019, 09:11:44 »

P.S. Jak nahlížíte na odeslání podání soukromé osoby z firemní DS? Když v příloze budou dokumenty, které podepíši za sebe. Tím bych mohl já doručovat třeba před půlnocí poslední den lhůty, ale úřad by musel užít poštu.

Pro posuzování termínů není důležité, kdy to dojde, ale kdy to bylo odesláno, čili přes DS před půlnocí člověk nic navíc nezíská, naopak to bude doručeno dřív, než klasickou poštou, nehledě na to, že s cizí DS je to zřejmě rovnež blbost. Pokud chcete koketovat se zdržováním doručení, tak to pošlete z jižního Mongolska lodní dopravou.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #17 kdy: 19 Září 2019, 09:19:40 »

Asi bych úplně neházel flintu do žita. Omluvu nemůžou "jen tak ignorovat", ale musí ji zdůvodnit a první omluvu obvykle berou bez větších problémů. Je dost dobře možné, že na vás ve schránce čeká pozvánka s novým termínem ústního jednání :-)
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #18 kdy: 19 Září 2019, 09:20:45 »

Odeslání z cizí DS by mohlo vyrobit zajímavý chaos v tom, pokud by si SO řekl "hele, von má DS" a začal další věci doručovat do té firemní schránky.

Další způsob, jak by to mohlo nasypat písek, je pokud by SO neuměl ověřit elektronický podpis těch příloh a tudíž by to podání odmítl nebo nebral na vědomí.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #19 kdy: 19 Září 2019, 14:57:50 »

Asi bych úplně neházel flintu do žita. Omluvu nemůžou "jen tak ignorovat", ale musí ji zdůvodnit a první omluvu obvykle berou bez větších problémů. Je dost dobře možné, že na vás ve schránce čeká pozvánka s novým termínem ústního jednání :-)

samozřejmě by to bylo supr, protože bych narad přišel o ústní jednání. Po odporu na příkaz lhůta prekluze běží nebo je pozastavená? V tom se ztrácím.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #20 kdy: 19 Září 2019, 15:21:06 »

Lhůta se doručením odporu příkazu restartovala a běží znovu ode dne doručení.
« Poslední změna: 20 Září 2019, 11:18:53 od kdo »
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #21 kdy: 20 Září 2019, 10:53:22 »

Lhůta se restartuje doručením oznámení o zahájení řízení.

Přestupkový zákon 250/2016
§ 32
Stavení a přerušení promlčecí doby
(2) Promlčecí doba se přerušuje
a) oznámením o zahájení řízení o přestupku,

§ 78
Zahájení řízení z moci úřední
(2) Řízení je zahájeno doručením oznámení o zahájení řízení podezřelému z přestupku nebo ústním vyhlášením takového oznámení

Edit: V zákoně jsem nenašel, že by příkaz automaticky zahajoval správní řízení. Jde to ale spojit a často se tak děje, jak jsem se dočetl v tomto vlákně:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5732.msg61888#msg61888
« Poslední změna: 24 Září 2019, 07:52:04 od j0hn »
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #22 kdy: 30 Září 2019, 18:51:51 »

Asi bych úplně neházel flintu do žita. Omluvu nemůžou "jen tak ignorovat", ale musí ji zdůvodnit a první omluvu obvykle berou bez větších problémů. Je dost dobře možné, že na vás ve schránce čeká pozvánka s novým termínem ústního jednání :-)

tak skutečně omluvu uznali a poslali dopis s novým termínem ústního jednání. Navíc přidali, že bude jako svědek předvolán monocajt. Potřeboval bych tedy poradit s šikovnými dotazy na poldu, mám nějaké nápady. Prosím o přesun do kuchyně. Dám sem i spis, ale nechce se mi to celé anonymizovat, je toho celkem dost.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #23 kdy: 30 Září 2019, 18:53:08 »

Žádost o přesun k našemu SO zamítnuta, má smysl to napadnou podjatostí, že se těší na prašule?
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #24 kdy: 09 Prosince 2020, 14:06:54 »

Prosím o informaci, jak pokračovalo řízení........ jsem v podobné situaci a každá rada/zkušenost vítaná..... Díky !
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #25 kdy: 10 Prosince 2020, 04:15:35 »

zatím LOST u SO1 i SO2, od 20.3.2020 leží u soudu správní žaloba. Musel jsem tedy zaplatit pokutu, tak doufám, že si to budu moci po naspoření úroků vybrat.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Úřad spěchá oholit ovci
« Odpověď #26 kdy: 10 Prosince 2020, 11:30:38 »

Tak držím palce !
U mě v dohledu vydání rozhodnutí SO1, ale za to kvapíkem....... pyrátění začátkem září a už byl i výslech cajtů radarů..... orgán mě chystá jako první zářez v kariéře na SO, tak mám podezření, že jiný připad asi do péče ještě nedostal. Má však palebnou podporu předdůchodové spoluharpyje.....  :-(((
Nicméně po tuhém rozjezdu to už beru jako zábavný nácvik pro budoucí případné pyrátění nedisciplinovaného skorodůchodce. Srdcem stále zůstávám v provozu v 80-letech a starého psa........ ;)
IP zaznamenána