30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině  (Přečteno 8102 krát)

Wilda

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil

Nazdar lidi, vím že se to řeší všude možně, ale hodně se to asi mění a nenašel jsem jasnou odpověď. Dneska mi přišel po 9 měsících dopis z Itálie, že mám za překročení rychlosti o 13km/h (po odečtění tolerance) platit vyděračských 184 E a to prosím po slevě (a patrně mám na to 5 dní, ale dopis přišel nedoporučeně, takže jak?). Když se podívám do jejich online systému tak fotky tam jsou.

Dá se z toho podle Vás vybruslit?

Díky
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině
« Odpověď #1 kdy: 27 Srpna 2019, 18:34:49 »

OPravdu Ti nedoporučeně něco došlo? Doručila to Česká pošta? Nevykradl někdo schránku? Jen se ptám....

Samozřejmě tu je možnost poslušně zaplatit 184EUR na uhradu nákladů s plaváčky a podobně....
IP zaznamenána

Wilda

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině
« Odpověď #2 kdy: 27 Srpna 2019, 18:59:58 »

Vidim to stejne, jen je otazka, jestli potom nezacnou najednou po me vymahat 500 E a to uz zaplatit budu muset :-(
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině
« Odpověď #3 kdy: 27 Srpna 2019, 19:48:27 »

dost podstatnou chybou bylo, že jste se díval do jejich online systému, protože od této chvíle nejen že mají potvrzené doručení, ale zjevně i to, že jste sdělení v dopise zcela porozuměl. Včil už taháte za ten kratší kousek špagátu…

Ledaže byste to pak položil na to, že jste nic neobdržel, někdo cizí zřejmě dopis naleznul a zkoušel se podívat, jestli něco v loterii nevyhrál…
IP zaznamenána

Wilda

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině
« Odpověď #4 kdy: 27 Srpna 2019, 19:54:00 »

Prave ze prece to ze se "nekdo" prihlasi do systemu nic nedokazuje. Je jasne, ze ten dopis nekde skoncil jen ne v mojich rukou...konec koncu on prisel uz minuly tyden, ale ja byl v zahranici - i proto by me zajimalo jak dlouho mam vlastne narok na tu "slevu"
IP zaznamenána

Wilda

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině
« Odpověď #6 kdy: 28 Srpna 2019, 22:52:37 »

Nedoporucene dopisy mi berou veverky. Ja myslim, ze jasna rada zatim neexistuje - ja jdu uz treti rok cestou neplaceni a obcasne vymene RZ za novou, pro jistotu. Z Italie mam dva roky zivou nezaplacenou pokutu za prujezd mytnou branou bez tiketu, ktery mi brana nevydala a officer mi to osolil 75 EUR pokuty, kterou jsem nezaplatil.

Zatim mam dva prestupky v Rakousku, jeden v Italii - vse se nakonec odmlcelo, nicmene nutno priznat, ze jsem policii po spachani prestupku ani v jedne ze zemi zastaven nebyl.
IP zaznamenána

Balwan

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině
« Odpověď #7 kdy: 24 Června 2020, 13:39:07 »

Před několika lety mi přišla také pokuta z Itálie. Obyčejný kus papíru, bez obálky, nedoporučeně, psáno tuším jen v Italštině. Už nevím ani kolik po mě chtěli a mám takový pocit, že nebylo ani přesněji stanoveno za co, snad jen že za dopravní přestupek, možná za překročení rychlosti. Přestupek měl být spáchán v květnu roku 2017. Samozřejmě jsem to neřešil, v IT jsem byl od té doby možná ještě třikrát. Jenže ted mi přišla od české společnosti Logicall výzva k uhrazení částky 6 tisíc a nějaké drobné, takže po třech letech od doručení pofidérního psaní z Itálie. To jsem bohužel shodou okolností zlikvidoval zrovna asi pár týdnů zpátky při úklidu v papírech... Zajímalo by mě, jestli to jen zkouší a nebo jestli bude lepší to zaplatit. Přeci jen je to pro mě ted už trochu vážnější, když taliánci předali pohledávku české firmě, ale třeba je to jen blbý pocit a ve skutečnosti se pro mě nic nezměnilo. Další problém je, že se do Itálie chystám za měsíc znovu...
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině
« Odpověď #8 kdy: 24 Června 2020, 14:27:31 »

logicall je inkasni firma, ktera dela i pro o2 a sveho casu jela ve vymahani poplatku za autorky prava k obrazkum
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině
« Odpověď #9 kdy: 24 Června 2020, 17:50:03 »

Pokud si vyhledate na tomto webu heslo 'LogiCall' dozvite se vic.
IP zaznamenána

Balwan

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině
« Odpověď #10 kdy: 24 Června 2020, 18:05:18 »

Pokud si vyhledate na tomto webu heslo 'LogiCall' dozvite se vic.
Jdu na to, děkuji!
IP zaznamenána

Balwan

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině
« Odpověď #11 kdy: 24 Června 2020, 19:06:25 »

Jestli to tedy chápu dobře, tak u nás mi žádné další vymáhání nehrozí, ale pokud budu chycen v Itálii, tak bude průšvih... takže pokud chci mít klidný trip, tak to budu muset zaplatit...
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie za rychlost - nedoporučeně a v angličtině
« Odpověď #12 kdy: 24 Června 2020, 22:58:14 »

pro klid je pak levnější si vyměnit značky - nahlásit ztrátu a za 450,-Kč dostanete úplně nové.
IP zaznamenána