30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neoprávněně připsané body  (Přečteno 2644 krát)

Hoba.rce

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Neoprávněně připsané body
« kdy: 23 Srpna 2019, 11:44:52 »

Ahoj,

V souvislosti s případem zde:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7440.msg81187#msg81187

který jsem pravomocně vyhrál, jsem nyní náhodou při nahlížení do spisu v jiném případu zjistil, že mi i přesto přibyl záznam v kartě řidiče za spáchaný přestupek. V rámci SR které řeším teď to samozřejmě úřad používá jako přitěžující okolnost...

Máte někdo zkušenost kam co mám napsat pro vymazání záznamu?

Díky za radu.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněně připsané body
« Odpověď #1 kdy: 23 Srpna 2019, 12:24:23 »

Můžete podat námitku podle § 123f.
Prakticky řešeno je to např. v tomto vlákně.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněně připsané body
« Odpověď #2 kdy: 23 Srpna 2019, 12:31:42 »

Můžete doplnit, jak jste "pravomocně vyhrál" tu vaší předchozí odkazovanou kauzu? Tam šlo o zrušení příkazu včasným podáním odporu, tedy jste mohl maximálně dosáhnout zrušení příkazu a pokračování v řízení... to už skutečně pravomocně skončilo?
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněně připsané body
« Odpověď #3 kdy: 23 Srpna 2019, 12:45:59 »

Příkaz byl po doložení obálky a podacího lístku zrušen a bylo nařízeno ústní jednání. Jako první jsem si při něm nechal ukázat jejich doručenku a opravdu tam pošta dala o den starší razítko.
Vyhrál jsem už v prvním kole - radar byl prokazatelně použit v rozporu s návodem na použití. V ose paprsku se nacházely překážky, navíc bylo měřeno za mokra, obojí návod specificky zakazuje. Návod tu někde koluje. Dokonce i materiální znak mi uznali, asi mě chtěli mít z krku  ;D
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněně připsané body
« Odpověď #4 kdy: 23 Srpna 2019, 13:19:36 »

Tedy bylo předchozí řízení zřejmě zastaveno a na základě původní domněnky o právní moci příkazu úřad nezrušil připsané body. Mají tam pěkný bordel. Doporučuji podat námitky dle již poskytnuté rady iWarp. Ouřadovi v tomto probíhajícím řízení to ale nijak nesdělujte. Objeví-li se to pak v jeho případném rozhodnutí o vaší vině, máte kvalitní argument do odvolání. Ouřada již zřejmě lustroval vaše bodové konto a lze pochybovat, že by to před vydáním rozhodnutí v tomto řízení provedl znovu. Bude vypadat jako pitomec, pokud to v rozhodnutí uvede jako přitěžující okolnost a přitom v den vydání rozhodnutí již budou body smazány.
IP zaznamenána