30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Eltodo auto - technika  (Přečteno 4876 krát)

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Eltodo auto - technika
« kdy: 21 Srpna 2019, 11:30:12 »

Celkem zajímavý článek (ikdyž plný dost obecných informací) o fungování buzerauta...

https://www.forbes.cz/bigbrother-jak-funguji-auta-eltodo-ktera-v-praze-kontroluji-parkovani/
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2019, 12:31:55 »

Trik s přelepením části značky vás nezachrání – bude vyhodnocena jako auto s neuhrazeným parkováním a odeslána dál do systému.

Jako jo, ale k čemu jim to bude když je nečitelná, že?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2019, 13:07:38 »

No, vlastne je to vsechno absolutne obecne a nic nerikajici. Tohle jsou tak nejak vicemene verejne informace.

Navic je tam spousta zavadejicich ci uplne nesmyslnych informaci.

Napr.
Citace
...dnes jich jezdí sedm a všechny jsou v provedení hybrid – kromě ekologie je to hlavně kvůli tomu, že elektromotor dokáže napájet i počítače, které jsou uložené v kufru.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #3 kdy: 26 Srpna 2019, 10:29:47 »

Další zajmavý soubor zvratků

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/parkovani-modra-zona-prekryvani-spz-ridici-pokuta-znacka.A190814_134748_praha-zpravy_rsr

Pořád jsem nepochopil na základě jakého zákona mohou dát do správního zakrytou značku na ZAPARKOVANÉM autě...
Podle mne jediné co mohou je to, že tam pošlou opici ručně prověřit zda má/nemá zaplacené parkovní a pak případně řešit to parkování?

IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #4 kdy: 26 Srpna 2019, 11:01:10 »

Mohou zkusit řešit i chybějící značku a doufat že se člověk nechá oholit. Podle mě to ale buď neumí řešit vůbec, nebo s jen malým úspěchem (třeba přes nějaký jiný gumový paragraf). Proto taky ty tajnosti :D

„Pokuty mohou dosahovat nejvyšších zákonných sazeb. Konkrétní výši udělených pokut zveřejňovat nebudeme,“ sdělil Hofman.

Další level je zakrytí značky u auta s zaplaceným parkovným :)
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #5 kdy: 26 Srpna 2019, 11:49:17 »

....
Další level je zakrytí značky u auta s zaplaceným parkovným :)

Jo, to by byla dobrá vzpoura, kdyby to začali zakrývat všichni.  ;D Bohužel v ČR nereálné....
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #6 kdy: 26 Srpna 2019, 12:14:46 »

IP zaznamenána

martye

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #7 kdy: 26 Srpna 2019, 13:47:02 »

IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #8 kdy: 26 Srpna 2019, 16:23:01 »

jen aby to pak neskončilo nechtěně takhle:)
https://www.wired.com/story/null-license-plate-landed-one-hacker-ticket-hell/
No tam bych spíš viděl potenciál udělat si se známým právníkem byznys na inkasování náhrady za zbytečné výdaje na řešení těch neexistujících přestupků
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #9 kdy: 26 Srpna 2019, 16:41:40 »

Něco podobného z dřívější doby z Irska: Pyrát jménem Prawo Jazdy.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #10 kdy: 26 Srpna 2019, 20:54:22 »

Tak já nevím, není ta reportáž na trestný čin pomluvy? Jak ten reportér ví, že "řidič nalepil žvýkačku"...?
https://tv.idnes.cz/domaci/zakryvani-spz-parkovani-zony-placene-stani-magistrat-praha.V190808_153304_idnestv_smls
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #11 kdy: 26 Srpna 2019, 21:24:59 »

Fogyn> Jo, to je ten teplý presstitut, co po dvou pivech neumí chodit. Když se rozčiloval nad nerespektováním zákazu vstupů se psy, tak jsem si říkal, že by mu asi praskla cévka, kdyby věděl, kolik lidí nerespektuje obrázek s přeškrtnutou pistolkou.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #12 kdy: 26 Srpna 2019, 22:02:54 »

tak jsem si říkal, že by mu asi praskla cévka, kdyby věděl, kolik lidí nerespektuje obrázek s přeškrtnutou pistolkou.
To je od vás ovšem nezpodpovědné. Já zatím všude viděl přeškrtnutou Berettu 92 a nikdy jsem nikam s touto zbraní nevstoupil, páč mám úplně jinou.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #13 kdy: 27 Srpna 2019, 08:24:52 »

Ja vam teda nevim. Preskrtnutou pistoli vnimam stejne jako symbol preskrtnutych koleckovych brusli, zmrzliny, telefonu... Nikdo nezakazuje vnaseni techto veci, ale jejich pouzivani.
Jelikoz me prani provozovatele budovy/arealu velice tizi, rad jej respektuji a zbran tak uvnitr nepouzivam. Pokud tedy nedojde k nutnosti vyuzit §28 a §29 trestniho zakoniku a ten je nad nejakou cedulkou nebo provoznim radem.
IP zaznamenána

Mr. Goodwin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Eltodo auto - technika
« Odpověď #14 kdy: 11 Dubna 2021, 23:28:28 »

Ze zvědavosti se zeptám tady ať nemusím zakládat téma- když Eltodo nebo jeho obdoba v jiném městě uvidí parkovat auto, kde nemá, tak se za cca 10 minut vrátí. Tím zjistí, že jste tu víc jak 3 minuty a mají vás.
Ale podle mě je jediná možnost jak někoho usvědčit že mezi tím neodjel a zas se nevrátil jedině ta, že si tam policista stoupne, bude 3 minuty koukat na auto a pak sepíše pokutu.

Takže z toho vyvozuji, že pokud pokud přijde pokuta za parkování postavená jen na dvou fotkách z kamerového auta, není to dostatečný důkaz na pokutování (a úřad/policie bude muset dokázat, že tam mezi těmi dvěmi fotkami stál a to pouze na jejich základě nepůjde).

Je má úvaha správná?
IP zaznamenána