30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Výfuk Kasacni Stiznosť  (Přečteno 15585 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

A tiež by ma zaujimalo, čí má zmysel si zaplatiť advokáta, prípadne akého advokáta, aby ma zastupoval za tarif, a nie za zmluvnu odmenu, a mal by som istotu tak vratenia vsetkych prostriedkov v pripade vyhry?
To dnes asi bude vcelku vzácné (znám slušné advokáty, co dělají za tarif civil, ale u správy a trestu to vzhledem k podhodnocené tarifní hodnotě nebude běžný model - leda zkusit někoho, kdo to dělá ve velkém). Reálnější bude dohoda na paušálu s tím, že případný přísudek jde advokátovi (tedy sice tratíte vždy, ale alespoň vždy stejně a víte dopředu kolik).

Rozmýšlam, že oslovím Mgr. Jaroslava Topola, pretože som videl, veľa jeho rozsudkov v databáze NSS a príde mi celkom šikovný.
V tom případě doporučuju nehledět jen na množství, ale i na úspěšnost, a hlavně se do některého z těch rozsudků začíst.
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil

Zdravim tak podarilo sa mi zabezpečiť spis, ale nakoľko nezaplatim.cz odmietlo sa tým prípadom zaoberať, tak dnes mám posledný deň na spísanie žaloby, ktorú idem spísať sám / rozhodnutie SO2 prebraté 18.11.2019. Aké možnosti tam mám na napísanie žalobných bodov okrem
1. Materiálny aspekt
2. Spochybnenie výpovede olicjatov
3. Spochybnenie či môže policajt posudzovať vozidlo registrované v SR podľa ČR zákonov pokiaľ ma platnú STK na Slovensku.

Ďakujem za pomoc
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil

Máte ještě zítřek a pondělí.
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil

Máte ještě zítřek a pondělí.

Tak to je super, dva dni navyse sa vzdy zidu. Len co do tej zaloby napisat je otazka? Nevidim tam véa sanci, ale prehrat to nechcem.
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Výfuk Kasacni Stiznosť
« Odpověď #19 kdy: 17 Července 2022, 16:28:25 »

Dobrý deň, Krajský súd v Brne mi zamietol mnou spísanú žalobu. Chcel som voči tomu podať kasačnú sťížnost , ale vzhľadom k tomu že jediný advokát ktorý bol ochotný to v priebehu 2 týždnov urobiť chcel za to šialených 40000 kč /JUDr. Lukáš Frencl/ , tak som sa rozhodol že požiadam súd o ustanovenie advokáta ex offo. Súd mojej žiadosti vyhovel. Problém ale je, že hoci ten advokát je veľmi milý, a ochotný , príde mi že absolútne nerozumie do hĺbky priestupkovému právu, a jeho špecifikám. TO je pochopiteľné, pretože priestupkom sa v ČR nevenuje veľa advokátov.
Moja otázka je preto, či niekto na tomto fóre zdatnejší / napríklad uživatel hh , Kdo alebo Číkus,...  / nevidí v tomto rozsudku nejaké výraznejšie porušenia o ktoré by sa dalo oprieť pri kasačnej sťažnosti?

Kľudne môžem do správy poslať všetky podklady.

Ďakujem vopred

// rozsudek jsem smazal, protože v něm byly viditelné všechny vaše údaje - předpokládám, že jelikož sem občas zavítáte, to není úplně kýžený stav. Tak či tak ji anonymizovanou (nebo ne) můžete nahrát znovu. -IZS-
« Poslední změna: 17 Července 2022, 17:37:31 od IZS »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« Odpověď #20 kdy: 17 Července 2022, 17:15:09 »

Nejsem právník a žalob jsem napsal přesně 0, nicméně rozsudek jsem si přečetl a opravdu nevím, na čem chcete stavět/rozporovat. Ten výfuk tam prostě nebyl, argumentace o upadlém výfuku bohužel je zjevně účelová, procesní nedostatky se mi nepozdávají zásadní. Neumím si moc představit, že by v tomto "křišťálově čistém" případu NSS rozhodl ve váš prospěch, bohužel. Podle mě je kasační stížnost v této věci jen vyhozeným úsilím a penězmi.

EDIT: Ach tak. No pokud to máte zadarmo, proč asi ne.
« Poslední změna: 17 Července 2022, 17:52:53 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« Odpověď #21 kdy: 17 Července 2022, 17:33:58 »

Ještě by to asi chtělo anonymizovat ten rozsudek.
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« Odpověď #22 kdy: 17 Července 2022, 17:36:16 »

Namietal som tam viacero dalsich vecí:
1. Posudzovanie podľa úmluvy o silnicnem provozu
2. Materiálny aspoekt
3. Že si nevyžiadal SO dokumentáciu k ozidlu ale hodnotil to len z nekvalitnych fotiek volnym okom
...
Kasacni stiznost ma nič nestojí, lebo súd mi priznal oslobodenie od 5K poplatku.
Nejsem právník a žalob jsem napsal přesně 0, nicméně rozsudek jsem si přečetl a opravdu nevím, na čem chcete stavět/rozporovat. Ten výfuk tam prostě nebyl, argumentace o upadlém výfuku bohužel je zjevně účelová, procesní nedostatky se mi nepozdávají zásadní. Neumím si moc představit, že by v tomto "křišťálově čistém" případu NSS rozhodl ve váš prospěch, bohužel. Podle mě je kasační stížnost v této věci jen vyhozeným úsilím a penězmi.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« Odpověď #23 kdy: 17 Července 2022, 17:43:17 »

Za mě by to nutně nemusel být LOST, zejména pokud jste namítal zavinění. Potřeboval bych ale vidět celý spis z předcházejícího správního řízení + žalobu.
A zároveň ověřit lhůty - kdy a jak byl rozsudek doručen?
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« Odpověď #24 kdy: 17 Července 2022, 17:50:09 »

Za mě by to nutně nemusel být LOST, zejména pokud jste namítal zavinění. Potřeboval bych ale vidět celý spis z předcházejícího správního řízení + žalobu.
A zároveň ověřit lhůty - kdy a jak byl rozsudek doručen?
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« Odpověď #25 kdy: 17 Července 2022, 17:51:52 »

Dobrý deň, posielam v predchadzajucom príspevku.
Za mě by to nutně nemusel být LOST, zejména pokud jste namítal zavinění. Potřeboval bych ale vidět celý spis z předcházejícího správního řízení + žalobu.
A zároveň ověřit lhůty - kdy a jak byl rozsudek doručen?
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« Odpověď #26 kdy: 17 Července 2022, 17:54:44 »

Ospravedlnujem sa, len je tých podkladov strašne veľa a ta anonymizace zaberie strašne veľa času. V podstate tam je len adresa a dátum narodenia, čo sa dá dohľadať k môjmu menu aj v akejkoľvek inej databáze / napríklad kataster nemovitostí a pod. , čiže mi to príde zbytočne anonymizovať.
Ještě by to asi chtělo anonymizovat ten rozsudek.
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« Odpověď #27 kdy: 17 Července 2022, 17:55:44 »

Čo sa týka lehôt tak tie tam ešte sú, nakoľko ustanovením advokáta ktoré bolo doručené tento mesiac súd stanovil novú mesačnú lehotu na doplnenie blanketu.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« Odpověď #28 kdy: 17 Července 2022, 17:57:12 »

Podívám se na to - btw. pokud vám tu nevadí vystavovat svoje osobní údaje, tak sem můžete znovu nahrát i ten rozsudek. Já ho preventivně vymazal, protože jsem si nebyl jistý, zda je to záměr. K vašemu jménu ano, ale pokud ho nikde neuvedete (proto tady máte přezdívku a ne osobní jméno), tak vás nikdo do nevystopuje.
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Výfuk Kasacni Stiznosť
« Odpověď #29 kdy: 17 Července 2022, 18:01:55 »

Posielam znovu ešte rozsudek
IP zaznamenána