30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řešení domluvou  (Přečteno 3022 krát)

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Řešení domluvou
« kdy: 15 Srpna 2019, 09:40:37 »

Hezký den přeji, pokud toto bude hodně mimo mísu, prosím smažte. Dotaz je na potenciální následky řešení přestupku zaznamenaného MP domluvou. Mam zde situaci kdy MP začala doslova masivně obcházet auta v ulicích a rozdávat lístečky za "špatné parkování" obvykle nedodržení 3m apod. Akce je na udání někoho z místních v paneláku. Díky této "masivnosti" se ke mě dostali vzkazky od lidí, kteří se na základě lístečku k MP dostavili a ta to řeší domluvou, dokonce s připomínkou, že je nesmysl toto pokutovat vzhledem ke stavu parkování v oblsti a i přes nedodržení 3m, resp 6m evidentní průjezdností oběma směry.

Nechce se mi příliš věřit v takto rozumný přístup MP, ale prý to tak je. Spíše se přikláním k možnosti nějakého skryté vady? Předpokládám že přestupek řešený domluvou se stejně zaznamenává někam, a pokud by se jednalo o přestupek za body, tak i předpokládám, že sice vyřešeno domluvou, ale body strženy budou? Jsou mě předpoklady spárvné?

Je vhodné z pohledu 30kmh přistoupit u nějakého banálního přestupku na domluvu už na úrovni podání vysvětlení MP pokud tedy lze důvodně předpokládat že bude domluvou řešeno a považovat to za "win" a vyhnout se tak SŘ přičemž je tím ale porušena zásada s policajty se nebavíme : )

Tuší někdo jaké skryté následky takové řešení domluvou může mít? Děkuji
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Řešení domluvou
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2019, 10:10:35 »

parkovani neni za body.


pokud domluvou musi to byt zaznamenano pri te domluve na druhou stranu listku z okna, doporuceno je si ho nasledne vyfotit, kdyz jen jen platfusak drzi listecek v ruce a rekne vyresime to domluvou a nic na nej nenapise tak samozrejme pak listecek muze jit dal do procesu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řešení domluvou
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2019, 11:58:44 »

Vyřešení nebodovaného přestupku domluvou nemá skryté následky.
Asi je dobře mít o vyřešení domluvou důkaz, ale tím bude opravdu přestupek vyřízený.

Jen tam je morální problém uznat spáchání přestupku.. většině to asi nevadí když za to nic nehrozí.
..je to záležitost lidí kteří se spácháním přestupku nesouhlasí a jde jim o princip bez ohledu na náklady.

I když lísteček od strážníků je stejně nejlepší ignorovat..
..navíc když to řeší domluvou tak je velká šance že při ignorování se už nic dalšího nestane.

Nechce se mi příliš věřit v takto rozumný přístup MP, ale prý to tak je.

Oni asi ne všichni MP jsou úplní idioti a třebas tam i někdo z nich bydlí a tak vědí že to je nesmysl..
..ale když už to iniciativní občan napráská tak to řešit musejí.

Ještě by mohli zveřejnit který iniciativní občan to práská aby od něj měli pokoj  :)
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Řešení domluvou
« Odpověď #3 kdy: 15 Srpna 2019, 12:38:25 »

Hmm hmm... Olomouc? ;-)
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Řešení domluvou
« Odpověď #4 kdy: 15 Srpna 2019, 14:21:41 »

Hmm hmm... Olomouc? ;-)
Bejvávalo i na P8-Karlín.
Příslušnice za okénkem byla stejně překvapená z mého příchodu, jako pak já ze způsobu řešení
Nešel bych, mám to dost z ruky, ale tenkrát jsem ještě nebyl provozovatelem vozidla, jen řidičem

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Řešení domluvou
« Odpověď #5 kdy: 15 Srpna 2019, 19:29:32 »

Možná někdy někdo rozumný je. Před pár lety jsem jednoho poznal, byl to už starší týpek a pohodář. Ale na druhou stranu se tam stahujou zejména mladí lempli, co se pak mají slušně za nicnedělání, poflakování se a buzerování lidí, místo aby museli někde bouchat ve fabrice za možná menší peníz. Takže nefachčenka všeho druhu a ještě mají jakousi pomyslnou moc (resp pocit, že jí mají), protože jinde by se nevypracovali ani ne vedoucího šichty ve werku.

Dneska zrovna vyprávěl kolega, jak chtěl zaparkovat na modrý v Práglu a oni ho normálně lovili autem a bylo vidět, jak něco hledají v mobilu či čem. Takže asi aktivně předpokládali, že nemá placenou zónu, hledali to v nějakém systému a chtěli být rychlejší než Eltodo. Jako jestli tohle není pokurvená osobnost se něčím takovým patlat, tak nevím. To je pak stejný, jako když hraničáři stříleli po lidech a neviděli v tom nic špatného, jenom poslouchali povely.

lc
IP zaznamenána