30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Namitka podjatosti vsech uredniku - odpovida vedouci odboru?  (Přečteno 2564 krát)

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil

Zdravim,

rad bych zjistil nazor mistnich velikanu o nasledujici veci. Vim, ze obecne namitka podjatosti vsech urednich osob je velice slaba, chybi dostatecna argumentace proc by mely byt vsechny osoby podjate plus pripadne v novele je i explicitne vyjimka (byt to by nemelo na tenhle pripad dopadat, rizeni vzniklo driv).

Podaval jsem namitku podjatosti, s cimz byla formulovana:

"... tímto v souladu s platnou legislativou vznáším námitku podjatosti <urednik>, bezprostředně se podílející na výkonu pravomoci správního orgánu tím, že vůči mé osobě vede správní řízení výše uvedeného čísla jednacího, a všech ostatních úředních osob Magistrátu <Kocourkova>."

Argumentace nestala jenom na klasickych obecnych vecech a tom, ze urednik ignoruje zajmy obvineneho, ale i na tom, ze urednik realne muze mit zajem na vysledku, kvuli jinemu sporu / bonzovani na chyby daneho urednika, ktere bylo jinym uradem schledano za opravnene / mezi ucastnikem rizeni a danym urednikem.
Co se tyce vsech uredniku, bylo to podlozeno klasickym odstaveckem o prijmech obce atd.

Nic zasadniho jsem si od toho nesliboval, to, ze se s argumentaci o podjatosti vsech nejspis velice snadno vyporadaji jsem vedel, nicmene ten bod vuci urednikovi jsem nepovazoval za zcela marny.

Namitku samozrejme zamitli, nicmene mne trochu zarazi, ze ji resil vedouci odboru daneho urednika, tj. urednik magisratu.
To, ze namitam stranou podjatosti jednoho urednika explicitne i podjatost vsech uredniku byla zcela ignorovana.

Jeste bych chapal, ze by se s ni nejak "vyporadali", oznacili ji za zjevne neopodstatnelou a proto ji resi urednik... ale nic.

I kdyz odvolani nema odkladny ucinek, vidite nejaky smysl v tom se odvolat s argumentaci, ze bez ohledu na obsah rozhodnuti o namitce rozhodoval nekdo, kdo o ni rozhodovat nemel, protoze byl namitkou oznacen za podjateho, pricemz tohle ani niejak ve svem rozhodnuti nenapadl / nezneplatnil a spravne by o tom mel rozhodnou nekdo nad urednikama a tedy tohle rozhodnuti ma byt zruseno?
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Namitka podjatosti vsech uredniku - odpovida vedouci odboru?
« Odpověď #1 kdy: 06 Srpna 2019, 20:54:50 »

Zkusit to můžete.

Po bitvě Vám můžu poradit, že je lepší vyjmenovat všechny v linii nad daným úředníkem až ke starostovi.
Formulaci o všech úřednících tam pak nechat pro jistotu.

Zase když se odvoláte, tak v mezidobí, co se s tím budou trápit, tak alespoň nebudou škodit jinde.
Já tam vidím rozpor se správním řádem, protože Vaše podání neposoudili podle skutečného obsahu, ale jak se jim to hodilo.

Jako hint na závěr: kdo je nadřízeným starosty ?

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Namitka podjatosti vsech uredniku - odpovida vedouci odboru?
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2019, 11:06:05 »

Tak mi urad odpovedel, ze namitkou podjatosti vsech uredniku se zabyvat nebudou, protoze paragraf 14 odstavec 2 spravniho radu dava vyjimku,... proste ten "hotfix" na systemovou podjatost na zaklade pracovniho vztahu.

Problem z meho pohledu je v tom, ze tenhle hotfix prinesla novela, ktera sla v platnost az dlouho po te, nez bylo zahajeho tohle spravni rizeni a tedy bych rekl, ze je nepripustne jim argumentovat a nelze to pouzit... melo by se snad jet dle spravniho radu v okamziku zahajeni rizeni.

Ne?
IP zaznamenána