30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování  (Přečteno 18182 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #15 kdy: 13 Srpna 2019, 14:01:16 »

ale je to jen stanovisko, takže se tím SO nemusí vůbec řídit... Tak jako se neřídí doporučením MV ohledně zasílání spisu..
Jsem přesvědčen, že tímhle stanoviskem se řídit budou docela důsledně :-)
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #16 kdy: 13 Srpna 2019, 15:41:04 »

Asi bych zkusil argumentovat, že vozidlo tam vjelo a otáčelo se z důvodu závady, třeba dokonce bez motoru a pak tam zůstalo stát nezávisle na vůli řidiče a bylo jako nepojízdné označeno trojúhelníkem ( fotky zezadu zřejmě neexistují a kdyby tak trojúhelník někdo ukradl). Řidič tak učinil, aby odstranil vozidlo za silnice, kde by tvořilo překážku
Vzhledem k tomu, že budou chtít penízky za každou cenu, tak to začnou stáčet tím směrem, že řidič vjel do zákazu, ale zavřou si tím cestu ke Sprdeli provozovatele. A totožnost řidiče prostě nesdělit.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #17 kdy: 13 Srpna 2019, 15:50:56 »

No, přečetl jsem to stanovisko a vidím tam jednu zásadní věc. V zásadě je logické, že když se někam nesmí vjíždět, tak se tam nesmí stát. Jenže to dává smysl u zákazu vjezdu všech (motorových) vozidel. Zde byla dodatková tabulka, takže vozidla lesů ČR tam vjíždět smí a smí tam tedy i parkovat (protože zákaz stání tam není). Parkovat se tam tedy za určitých podmínek smí. Pokud bych tam směl vjet, tak tam tedy mohu i parkovat a porušil jsem tedy pouze zákaz vjezdu, nikoli zákaz stání (který tam není). Nicméně chápu, že to bude komplikovaná diskuse.
Nechce se mi používat zjevně nepravdivé argumentace, které jsou tu navrhovány (jako, že tam vozidlo vjelo po poruše samo). Ještě si umím představit zakrytou značku, ale raději bych použil věcnou argumentaci.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #18 kdy: 13 Srpna 2019, 16:02:05 »

Není logické že pokud se tam nesmí vjíždět tak je to zároveň zákaz stání. Je to nesmysl.

Mnoho zákazů vjezdu zakazuje vjíždění vozidel z toho titulu, že vadí jejich jízda, nikoli stání. Například v lese existuje ze zákona zákaz vjezdu protože pohybující se těžké vozidlo poškozuje půdu, kořeny, apod. Stojící vozidlo v zásadě ničemu nevadí, vadí hlavně to že se tam muselo nějak dostat a pak zase musí odjet.

Pokud má správce komunikace za to že vadí stání vozidel, musí osadit značku zákaz stání, popřípadě zákaz zastavení a nikoli zákaz vjezdu. Stejně tak správní orgán se jakýmsi zaměňováním zákazu vjezdu za zákaz stání pouze fabuluje nad rámec zákona, což mu je zapovězeno.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #19 kdy: 13 Srpna 2019, 18:06:14 »

Nechce se mi používat zjevně nepravdivé argumentace, ...., ale raději bych použil věcnou argumentaci.

Musím Vás ovšem upozornit, že protistrana u vědomí toho, že se nemůžete efektivně bránit, klidně prohlásí kouli za čtverec jenom aby mohla vybrat pokutičku.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #20 kdy: 13 Srpna 2019, 22:50:56 »

Já bych se s nima nemazal, auto mělo poruchu a hotovo. Tato kasička na smědavské silnici už fungovala už v minulosti, kořenovští bahňáci tam kasírovali do svých kapes než je zrušili. Otravovali bežkaře na kolečkových lyžích, houbaře, rybáře- pytláky, pak piráty v náklaďákách, co si zkracovali cestu (něco o tom vím :-)  Chodili jsme se na konec přehrady koupat a chytat pstruhy a siveny. Jéjej, několikrát nás naháněli, jedna holka tam tenkrát dupla bosou nohou na zmiji.Tenkrát to sváděli na vodarenské pásmo. Pak všude  na každé vyustění cesty namrskali značky a nasázeli závory. Smědavskou silnici začali přes zimu zavírat na závory i když ještě nebyl sníh. Do roka a do dne měl klíč kdokoliv a nebyl problém ho získat. Pak ty chytráci zjistili, že to komplikuje průjezd záchraných složek, tak přestali zavírat závory a osadili pouze značky.
 A jak pozoruji, tak po letech klidu, na frýdlantské straně zjistili, že to má kasírovací potenciál a že by šlo rozesílat výzvy.
 Asi bych neměl problém s nepravdivou argumentací.
Na konec jedna kontrolní otázka. Jestli pak víte, kde budu parkovat, pokud na Souši začnou růst houby?  A kam půjdu na houby? Přeci k přehradě až za tabule, tam se jim daří! Choděj tam sice prudit srnomrdi a sluníčkáři, ale ty mi mohou......
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #21 kdy: 13 Srpna 2019, 23:08:25 »

Tady máte chlápka s jezevčíkem, ten Vás zřejmě natřel. Znám ho, bydlí v Tanvaldě na Šumburku v paneláku a patří k ochranářům. Každé ráno kolem půl sedmé venčí čokla a pak vyráží do Jizerek. Jsem si tím na 90% jist, bylo by mu to podobné.
https://www.google.com/maps/@50.8355085,15.2803711,3a,67.4y,356.59h,90.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1syvP90Ija7MidRzwMbKRckw!2e0!7i13312!8i6656
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #22 kdy: 14 Srpna 2019, 00:50:17 »

Nabízí se ještě jedna linie obhajoby..
řidič na místo nepřijel od silnice, ale z lesa.. tam jsou uvnitř zákazu kilometry cest a asi se dá dostat dovnitř i bez projetí kolem značky.

A tak je asi použitelná taktika že řidič přijel z lesa a kolem žádné značky neprojel (a mohl jet celou cestu uvnitř zákazu.. na to místo se dá ujet i víc než 15 kilometrů a pořád být uvnitř zákazu).

A když by řidič auto vyzvedl uvnitř zákazu tak přestupek byl spáchán projetím kolem zákazu.. jestli předchozí řidič kolem zákazu projel.. a jestli tam značka byla v době kdy tam jel (auto mohlo někde v zákazu nějakou dobu stát než ho druhý řidič vyzvedl).

Další zajímavá linie je že ta oblast se zákazem se dělí mezi ORP Frýdlant a Tanvald.. podle toho kudy řidič přijel tak by si to měli předat.. teoreticky by asi dokonce šlo dosáhnout udání řidiče tak aby ho řešil ten druhý úřad než je příslušný řešit SprDel.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #23 kdy: 14 Srpna 2019, 08:42:17 »

2M - prijet z lesa je nesmysl, v jinem vlakne se vjezd do lesa resil, je to taktez prestupek, btw neni tam nahodou chko ci tak neco?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #24 kdy: 14 Srpna 2019, 09:48:03 »

Jenže jezdit v lese je zakázané podle lesního zákona, ne podle ZPPK. Tak ať toho hajzla, co ruší veverky, koukají rychle najít a zavřít až zčerná ... ale neotravují s tím provozovatele, kterého z vůle moudrého zákonodárce stíhá toliko povinnost zajistit, aby nebyl porušován ZPPK.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #25 kdy: 14 Srpna 2019, 11:44:49 »

Tanvald na své části smědavské  silnice nic  neřeší, alespoň o tom nemám informace, mají teď lepší bysnys. Vozidlo bylo zaparkované v okr. Liberec cca 100m od hranice okresů LB a JN. V podstatě hranice je v nejvyšším bodě  silnice 290. Argumentace, že vozidlo přijelo z lesa je nesmysl, neboť by muselo ve směru od Jizerky přeletět nebo podjet  několik závor jinudy v podstatě přijet nejde.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #26 kdy: 14 Srpna 2019, 12:28:34 »

No teď jsem ještě jednou koukl do seznam map a zjistil jsem,že jsem se mýlil. Doposud jsem se domníval, že hranici okresů tvoří evropské rozvodí a měl jsem za to, že značka okresů byla na vrcholu kopce ( t.j. o cca 100m  blíže Desné).  Nicméně to mění situaci a vozidlo bylo zaparkované v okrese Jablonec tudíž nejbližší obec s rozšířenou působností  je Tanvald a nikoliv Frýdlant.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #27 kdy: 14 Srpna 2019, 21:10:03 »

2M - prijet z lesa je nesmysl, v jinem vlakne se vjezd do lesa resil, je to taktez prestupek, btw neni tam nahodou chko ci tak neco?

Dá se argumentovat že tam jsou asfaltové cesty a když řidič začal jízdu už v tom lese a neprojel kolem značky ani závory tak to nemohl poznat..
..a navíc když vám někdo zaparkuje vaše auto v lese tak jak ho dostanete ven??

A jestli pyrát který do toho zákazu přijel a zaparkoval kromě projetí zákazu spáchal i další přestupek.. to je nepříjemné.. až ho úřad zjistí kdo to byl tak mu to určitě spočítá..

Argumentace, že vozidlo přijelo z lesa je nesmysl, neboť by muselo ve směru od Jizerky přeletět nebo podjet  několik závor jinudy v podstatě přijet nejde.

Řidič který tam zaparkoval musel projet jen tu jednu závoru na místě.. tak asi byla náhodou otevřená v době kdy tam jel.. a jak (a kudy) se dovnitř zákazu zeptal ten pyrát který tam auto odstavil to ať se zeptají jeho..

(scénář je.. řidičovi zavolal pyrát že auto je zaparkované v tom lese a tak si pro něj řidič došel a pak jel a neprojel žádný zákaz.. jen vyjel otevřenou závorou z lesa ven a zaparkoval u silnice.)

No teď jsem ještě jednou koukl do seznam map a zjistil jsem,že jsem se mýlil. Doposud jsem se domníval, že hranici okresů tvoří evropské rozvodí a měl jsem za to, že značka okresů byla na vrcholu kopce ( t.j. o cca 100m  blíže Desné).  Nicméně to mění situaci a vozidlo bylo zaparkované v okrese Jablonec tudíž nejbližší obec s rozšířenou působností  je Tanvald a nikoliv Frýdlant.

Tak jim napište, že chcete spolupracovat, ale myslíte si že nejsou příslušní k řešení přestupku a ať to předají do Tanvaldu.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #28 kdy: 09 Září 2019, 11:59:15 »

S tím okresem je to zajímavé, nicméně, jaká mapa je relevantní? Cedule na silnici (Okres Liberec) je skutečně až za dotčenou křižovatkou. Pokud si najdu hranici okresu na google mapách nebo na mapě katastru nemovitostí, tak je před křižovatkou. Co je pravda? A je jisté, že nemůže přestupky třeba na základě dohody řešit jiná obec s rozšířenou působností, která to má třeba blíž? Myslím, že mapa bude mít před značkou asi přednost, ne?
Díky
« Poslední změna: 09 Září 2019, 12:03:48 od johny_r »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant porušení zákazu vjezdu mot. voz. při parkování
« Odpověď #29 kdy: 09 Září 2019, 15:16:07 »

Pramenem závaznosti značek je ZPPK (§ 4, § 61), značkami je stanovena místní úprava provozu na PK. Značka s hranicí kraje/okresu je ryze informativní - jelikož neexistuje žádná úroveň mezi obecnou a místní úpravou (že by např. v jednom kraji platily jiné obecné rychlostní limity než v jiném), neplyne z ní přímo žádná povinnost. Zcela jistě pak dopravní značka nemůže mít vliv na takovou věc jako je určení místní příslušnosti nějakého orgánu k nějakému řízení či jinému správnímu procesu.

Pokud jde o rozhodné kritérium místní příslušnosti odvozené od umístění nějakého bodu (místa spáchání přestupku, bydliště, sídla, místa, kde přestupek vyšel najevo ...), je autoritativním pramenem vyhláška 388/2002 Sb. která správní obvod ORP vymezuje jako sumu území vyjmenovaných obcí. Území obce je pak podle OZř dáno jako suma příslušných katastrálních území a jejich přesné hranice jsou pak evidovány v KN (v tzv. katastrálním operátu, tj. v jakémsi komplexu mapy a doprovodných metadat).

Obecně bych Google hranicím věřil, není-li rozhodný bod velmi blízko hranice, předpokládám, že to stejně přebírají z KN či z nějakých dat od KN odvozených. Pro ověření lze kouknout do mapy na webu cuzk.cz.
IP zaznamenána