30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Positivní drugwipe  (Přečteno 44856 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #15 kdy: 13 Srpna 2019, 17:41:51 »

Lze na ně udeřit přes právo na nahlížení do zdravotnické dokumentace vztahující se k osobě žadatele (takové právo existuje a jeho výkon by neměl záviset na tom, z jakého důvodu se vyšetření dělalo a kdo jej platí). Úprava je v zákoně 272/2011 Sb. Ale pokud informace ani po asertivní žádosti nedají, musel by je k tomu vyšetřovaný donutit soudem, což může trvat roky (Adámek z medializované kauzy pardubické nemocnice by mohl vyprávět, kdyby mohl vyprávět ...). V praxi stačí je donutit výsledky poslat PČR (či ověřit, že se tak již stalo) a zjistit si je tam formou nahlédnutí do spisu (občas lze i neformálně).

Zdravím, díky za rady, zkusil jsem to přes právní oddělení nemocnice, vedoucí si nebyl jistý a konzultoval to s dalším právníkem, nakonec volal, že tyto informace poskytnout nesmí, ale že již před týdnem výsledky poslali na příslušné oddělení PČR. Takže tam zítra zavolám a pokusím se o ono neformální nahlednutí.

IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #16 kdy: 13 Srpna 2019, 18:48:44 »

To, že Vám to takhle řekli, ještě nemusí znamenat, že měli pravdu nebo nelhali.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #17 kdy: 13 Srpna 2019, 19:18:11 »

To, že Vám to takhle řekli, ještě nemusí znamenat, že měli pravdu nebo nelhali.

To je jasné, ale soudit se s nimi nebudu. Aktuálně je nejrychlejší zajít na fízlárnu, kolega odtud bydlí asi 200m.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #18 kdy: 18 Srpna 2019, 20:14:02 »

Tak prozatím je situace taková: dovolal jsem se na vedoucího právního oddělení na Bulovce, JUDr. sdělil, že to je již odesláno na PČR. Tj. volal jsem PČR, kde mi policista sdělil, že to již odeslali na MHMP, tj. nejde o TČ ale o přestupek. Takže zítra volám na MHMP..... byli nakonec docela rychlí.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #19 kdy: 16 Září 2019, 22:31:15 »

Tak případ se nám komplikuje. Dneska jsem konečně dostal plnou moc, ve středu jdu zkopírovat spis a bude jasné, co bylo v krvi. Tušení už mám :-(. V mezičase dorazilo z úřadu oznámení o zadržení ŘP.

Před cca 1 hodinou telefonát od přítelkyně dotyčného - jeli autem, řídil dotyčný. Autu nesvítilo zadní světlo, zastaveni PČR. Doporučil jsem nic nevypovídat a nic nepodepisovat, tak se i stalo. Dotyčný asi působil vyplašeně, neměl řidičák, takže opět draeger a drugwipe. Alkohol neg, drugwipe pos. Nyní je na krvi.

Přítelkyně dotyčného říkala, že netuší, zda mu někdo něco nehodil do pití, nebo zda si něco nevzal. Nechci spekulovat, ale předpokládám, že tam perníček bude :-(. Blbé je, že mezitím dorazilo to zadržení ŘP z úřadu....
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #20 kdy: 16 Září 2019, 22:44:34 »

Blbé je, že mezitím dorazilo to zadržení ŘP z úřadu....
To bych řekl že je vlastně úplně jedno, tak jako tak řídil po zadržení ŘP a zákaz řízení ještě nebyl pravomocně uložen. Nebo se pletu?

A trochu pozitivního do té chmurné nálady:

Skoro bych řekl, že to je vlastně dobře, situace se komplikuje zejména pro úřad a vzhledem k nutnosti společného řízení by se už penalizace neměly příliš navyšovat.

(Operuji s předpokladem, že se stále pohybujeme v oblasti přestupků. Ohledně TČ se neorientuji.)
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #21 kdy: 16 Září 2019, 23:02:03 »

Blbé je, že mezitím dorazilo to zadržení ŘP z úřadu....
To bych řekl že je vlastně úplně jedno, tak jako tak řídil po zadržení ŘP a zákaz řízení ještě nebyl pravomocně uložen. Nebo se pletu?

A trochu pozitivního do té chmurné nálady:

Skoro bych řekl, že to je vlastně dobře, situace se komplikuje zejména pro úřad a vzhledem k nutnosti společného řízení by se už penalizace neměly příliš navyšovat.

(Operuji s předpokladem, že se stále pohybujeme v oblasti přestupků. Ohledně TČ se neorientuji.)

Díky, no v prvním případě je to přestupek, dnešní, netuším.

Oznámení o zahájení řízení o zadržení řidičského průkazu vydáno 2.8.2019

Rozhodnutí o zadržení řidičského průkazu vydáno 20.8.2019

Zahájení řízení o přestupku – oznámení 26.8.2019 - vyzvána k lékařskému vyšetření spojeným s odběrem krve a moči v nemocnici na Bulovce, kterému se osoba X podrobila s pozitivním výsledkem odběru moči
na přítomnost AMP, MET, krev se vyhodnocuje.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #22 kdy: 16 Září 2019, 23:10:33 »

Ptát se proč neřídila přítelkyně, ale on, ačkoli měl zadržený ŘP, je asi zbytečné.

Mám za to, že řízení po zadržení ŘP je stále stejný přestupek bez ohledu na to, zda bylo zahájeno řízení o zadržení ŘP, nebo již bylo i rozhodnuto. Větší průser (mařenka) by to byl po pravomocném rozhodnutí o přestupku, kterým by byl udělen zákaz řízení.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #23 kdy: 16 Září 2019, 23:19:04 »

Dle vlastního vyjádření žádné drogy nebere, nemám důvod mu nevěřit.

Nechci spekulovat, ale předpokládám, že tam perníček bude :-(.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #24 kdy: 16 Září 2019, 23:22:45 »

Ptát se proč neřídila přítelkyně, ale on, ačkoli měl zadržený ŘP, je asi zbytečné.

Mám za to, že řízení po zadržení ŘP je stále stejný přestupek bez ohledu na to, zda bylo zahájeno řízení o zadržení ŘP, nebo již bylo i rozhodnuto. Větší průser (mařenka) by to byl po pravomocném rozhodnutí o přestupku, kterým by byl udělen zákaz řízení.

Díky, mařenka to nebude, ad dnešek, jde zas o to, jak vyjde krev. Už jsem to lehce rozklíčoval. Ta přítulka právě volala. Neřídila, protože si dneska zahulila. Rovnou jsem na ni udeřil, zda si dotyčný občas nedá lajnu nebo perník. No a dá. Takže i v prvním případě bude krev positivní. Nyní je po odběrech na výslechu a prý je psychicky v prdeli, sesypal se tam. Tak jsem zvědav, co těm PČR napovídá. Co mě sere nejvíc je, že mi na počátku říkal, že jako drogy nenene, Modafen atd. Já to neodsuzuju, ale když po mě nekdo chce pomoct, chci od něj taky upřímnost.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #25 kdy: 16 Září 2019, 23:23:15 »

Dle vlastního vyjádření žádné drogy nebere, nemám důvod mu nevěřit.

Nechci spekulovat, ale předpokládám, že tam perníček bude :-(.

Njn :-( viz výše.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #26 kdy: 16 Září 2019, 23:36:39 »

Tonoucí se stébla chytá: Možná by stálo za to, aby se do zahájení řízení o přestupku podařilo napáchat co nejvíce dalších marginálních přestupků, které by splnily podmínky pro projednání ve společném řízení.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #27 kdy: 16 Září 2019, 23:41:18 »

Tonoucí se stébla chytá: Možná by stálo za to, aby se do zahájení řízení o přestupku podařilo napáchat co nejvíce dalších marginálních přestupků, které by splnily podmínky pro projednání ve společném řízení.

Jako např. párkrát prosvištět Blanku?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #28 kdy: 16 Září 2019, 23:43:29 »

Nejsem si jist jak je to s MHMP vs městské části. Ale pokud by to spadalo pod stejný SO1, tak prosvištět Blanku vozidlem, kterého je provozovatelem, je to o čem mluvím.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Positivní drugwipe
« Odpověď #29 kdy: 16 Září 2019, 23:45:46 »

Nejsem si jist jak je to s MHMP vs městské části. Ale pokud by to spadalo pod stejný SO1, tak prosvištět Blanku vozidlem, kterého je provozovatelem, je to o čem mluvím.

Jj je to taky MHMP.
IP zaznamenána