30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze  (Přečteno 15235 krát)

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #15 kdy: 12 Srpna 2019, 13:00:12 »

Ještě se zapojím do diskuze.
Podle toho, co z Policie vypáčil Pecina, se odebírají otisky a DNA osobám podezřelým z trestných činů, načež pokud se  neprokáže vina, zůstávají tato data v databázi 10 let. Pokud Vás odsoudí, tak 80 let, což je prakticky do konce života.
Opravdu nemám v úmyslu páchat vraždu a kvůli tomu nechat tato data vymazat, nicméně kdo bude hledat na internetu, najde, že existuje možnost zneužití těchto údajů různými možnostmi, přičemž podle DNA lze určit příbuzenskou vazbu, pakliže se dostane do hledáčku někdo z Vašich např. potomků, nebo pokud jste si v mládí ustříkli někde vedle, lze tyto data využít k určení otcovství atd. Neříkám, že něco z toho je můj případ, ale děsí mě, kolik dalších věcí lze, a ani mě nenapadly. To ve mě, v kombinaci s nulovou důvěrou ve složky tohoto státu, nevyvolává komfortní pocity.
« Poslední změna: 12 Srpna 2019, 13:02:33 od Sudaler »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #16 kdy: 12 Srpna 2019, 13:30:02 »

Další věcí je nepřesnost určení DNA. Některé "shody" jsou na úrovni toho, že stejná "shoda" by byla možná u cca tisícovky lidí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #17 kdy: 12 Srpna 2019, 17:05:13 »

Přijde mi trochu tragikomický řešit opicajty, když statisíce lidí ročně dobrovolně dávají režimu votisky dyž si vyřizují pas. Opičák si šáhne do vedlejší databáze a má všechno. Kde žijete? Kolem vás prošlo tolik svinstev vo kterejch ani nevíte…

Ale do pasu nedáváte otisky.. tam se dává něco vypočítaného z těch otisků.. a tak jde zkontrolovat když vám seberou otisk tak že je to váš, ale ne z toho udělat váš falešný otisk..
a má se to nahrát jen do pasu a jinak po výrobě pasu zničit.

Tomu sice můžeme věřit a nemusíme, ale když bude stát shromažďovat nelegální otisky tak určitě ne tak že se na to může podívat normální policajt.

Asi ani kvůli normální vraždě by se to neriskovalo.. to by vytáhli možná když odstřelíte Babiše..
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #18 kdy: 12 Srpna 2019, 22:11:44 »

Asi tak jako dyž opicajti sbírají z tisíců kamer po celé zemi 24/7 záznam pohybů všech vozidel, to taky neuchovávají a poctivě mažou, žejo?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #19 kdy: 12 Srpna 2019, 22:26:02 »

u těch aut si myslím, že bude nějaký algoritmus, který to opravdu smaže, třeba po půl roce
když se neobjeví nebo neexistuje zájem to sledovat
těch dat by bylo tolik, že ....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #20 kdy: 12 Srpna 2019, 22:30:04 »

těch dat by bylo tolik, že ....

Nebuďte naivní. Obzvlášť pokud jde o již OCRkou rozeznané SPZ, tak jim to zabere v dnešních měřítkách prd.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #21 kdy: 13 Srpna 2019, 09:30:32 »

těch dat by bylo tolik, že ....

Nebuďte naivní. Obzvlášť pokud jde o již OCRkou rozeznané SPZ, tak jim to zabere v dnešních měřítkách prd.
Přesně tak. Jediným limitem pro všechny státní šmíráky je velikost uložiště a až potom nějaká účelnost uchovávání. Dokud to bylo papírové neměli to po čase kam dávat. Dneska můžou ukládat všechno o všech prakticky libovolně dlouho.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #22 kdy: 13 Srpna 2019, 10:16:34 »

Asi tak jako dyž opicajti sbírají z tisíců kamer po celé zemi 24/7 záznam pohybů všech vozidel, to taky neuchovávají a poctivě mažou, žejo?

Neříkám že všechno poctivě mažou.. ale že jestli policie má nelegální databáze tak se tam určitě nedostane strážmistr někde na okrsku..
..asi bych věřil že když je dost velká ryba tak to půjde vytáhnout pro potřeby boje proti organizovanému zločinu a pro potřeby organizovaného zločinu..

navíc když by o tom věděl normální policajt tak o tom budeme vědět i my protože oni to rozkecají.

Přesně tak. Jediným limitem pro všechny státní šmíráky je velikost uložiště a až potom nějaká účelnost uchovávání.

..a riziko že se to provalí a budete ten na koho se to hodí..

Ale já bych se nedivil ani když by to bylo obráceně..
..kolikrát si představujete že něco dělá tým expertů se scifi technikou a pak zjistíte že to dělá jeden zaměstnanec na koleně..
a zejména ve státní správě.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #23 kdy: 13 Srpna 2019, 10:18:40 »

...navíc nekvalifikovaný, nemotivovaný, líný a otrávený. Ergo kladívko, hope in the best, prepare for the worst.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #24 kdy: 13 Srpna 2019, 10:28:40 »

Ale já bych se nedivil ani když by to bylo obráceně..
..kolikrát si představujete že něco dělá tým expertů se scifi technikou a pak zjistíte že to dělá jeden zaměstnanec na koleně..
a zejména ve státní správě.
Nepředpokládám nějaké tajné ilegální databáze, rozhodně ne u PČR. I v zákonech je vidět posun doby uchovávání od dob papírových do doby digitální. Spíš to bude jako u té DNA, udržují si právní vakuum a řídí se to jen nějakými interními směrnicemi. To pak umožňuje uchovávat cokoli podle toho jak potřebují, aniž by je nějakej ksidl občanskej mohl prudit s nějakými lhůtami a zákony.

Četl jsem o případu jak PČR vyhlásila kvůli nějakému soudnímu případu pátrání po pánovi, který chodil tu a tam k tomu soudu kvůli dalším případům a pracoval v objektu, který hlídala PČR, bydlel doma a nemohli ho vypátrat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #25 kdy: 13 Srpna 2019, 23:01:43 »

těch dat by bylo tolik, že ....

Nebuďte naivní. Obzvlášť pokud jde o již OCRkou rozeznané SPZ, tak jim to zabere v dnešních měřítkách prd.
a tak asi jsem
předpokládám, že to něco páruje například s IMEI mobilu, bude k tomu časová stopa....
ale jestli nejste zájmová osoba ( což může být klidně lokální politik nebo jeho podporovatel ), tak v těch úložištích dlouho nezůstanete
ono i to prohledávání databází nějaký čas zabere, a v daném případě tam určitě nepracují ty nejlepší mozky
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #26 kdy: 13 Listopadu 2019, 11:14:37 »

Dobrý den pánové (a dámy),
tak mi dnes dorazila odpověď, viz. příloha.
Pravděpodobně nevěděli co s tím, neboť jim to trošku déle trvalo, a ještě je pod tím podepsaný policejní prezident.
Co mě zaráží, jsou spisy vedené k různým přestupkům a trestným činům, ve kterých figurují mé osobní údaje, přesto, že o nich nevím - např. padělání peněz, ublížení na zdraví atd. - předpokládám, že to spáchal někdo, s kým jsem byl tou dobou nějakým způsobem v kontaktu, tak mě prověřovali.
Vymazání otisků a DNA prý proběhne v r. 2092. Moc bych si přál se toho dožít, ale vzhledem k mým základním znalostem historie si dovolím pochybovat nad existencí současného státního zřízení na našem území v dané době...
Na konci dokumentu jsou sice uvedeny opravné prostředky, ale předpokládám, že to už je spíše na právníka...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #27 kdy: 13 Listopadu 2019, 14:13:17 »

hmmm. "předmětným trestným činem, kterého jste se dopustil, jsou chráněna práva a svobody občana...."
Takže vy jste vlastně cosi jako Zorro....
Ale jinak klobouk dolů, kolik interakcí s orgánem jste měl.
Pár maníků jako vy, by dokázalo pár fízlům vytvořit docela perný pracovní den.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #28 kdy: 13 Listopadu 2019, 15:22:17 »

Vymazání otisků a DNA prý proběhne v r. 2092.
To jste mě inspiroval. U zločince vašeho formátu, který ohrožuje samotná ustavní práva je nezbytnost uchovávání odůvodnitelná, ale jsem zvědav co napíšou mě na jízdu pod vlivem vlastním autem. Tam to nebylo nezbytné už při pořizování. Zeptám se a vystavím to.

(5) Policie osobní údaje získané podle odstavce 1 zlikviduje, jakmile jejich zpracovávání není nezbytné pro účely předcházení, vyhledávání nebo odhalování trestné činnosti anebo stíhání trestných činů nebo zajišťování bezpečnosti České republiky, veřejného pořádku nebo vnitřní bezpečnosti.
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #29 kdy: 13 Listopadu 2019, 21:59:40 »

Sudaler> to je moc pěknej výstup, jak probíhalo dotazování? Přes 106tku nebo hovorovou žádostí? Díky
IP zaznamenána