30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících  (Přečteno 11427 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #15 kdy: 25 Července 2019, 13:14:26 »

Tak mám za barákem nefunkční auto, resp. baterie KO, nejde ani nastartovat. A poslední lahůdka, auto není dle databáze ČKP vůbec pojištěno od data prodeje !
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #16 kdy: 25 Července 2019, 13:19:05 »

V noci z nej nejaky zlotrilec ukradne RZ a nalije pod nej trochu oleje. Vy ho pak nahlasite jako vrak a je to vyrizene.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #17 kdy: 25 Července 2019, 14:19:48 »

Zbytečné. Pokud není na vašem pozemku a nepřekáží, tak vrátit klíče a celkově dát najevo, že odpovědnost za vady neuznáváte a rozhodně s autem nic dělat nebudete. Dokud si ho majitel neodveze, ať tam klidně stojí jako dekorace. Není žádného důvodu dělat protistraně zle, možná se opravdu subjektivně cítí napálená (i když objektivně u auta za danou cenu není moc co řešit), zřejmě má hluboko do kapsy a jak bylo řečeno, jen to zkouší, každopádně to není důvod škodit.

Doručuju jednat slušně, korektně, vstřícně tam kde je k tomu důvod nebo to člověka nic nestojí, ale důrazně tam, kde mu naopak někdo zkouší škodit. Vyplácí se to, nejen finančně. Věděl to už Ulpianus - Honeste vivere, neminem laedere, suum cuique tribuere.

Pokud prodávající nebožáka nabonzuje kvůli provozování nepojištěného auta registru a ČKP, nijak si nepomůže, akorát si zhorší karmu a příště se reinkarnuje jako hovnivál, nebo, bude-li mít velkou smůlu, jako městský policajt. A pokud se „náhodou“ po odstavení auta, o jehož kupní smlouvu je spor, u domu prodávajícího ztratí RZ a vyteče olej, bude všem jasné, o co jde, a kdyby se skutečně o věc vedlo nějaké řízení, prodávající dost riskuje (kdyby to byl civilní soud o ty vady, tak není třeba prokazovat nade vší pochybnost ...).
« Poslední změna: 25 Července 2019, 14:22:24 od hh »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 863
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #18 kdy: 25 Července 2019, 14:30:00 »

Můj pohled na věc - Jak už zmínil HH - Pokud není na vašem pozemku a nepřekáží bych věc řešil tak, že jsem žádné klíče neobdržel (asi někomu spadly do blízkého kanálu) a nějaké auto, které parkuje na ulici vedle mého domu, mě opravdu netrápí, takových tam parkuje mraky.... Zároveň vám nemůže nikdo nic prokázat, nikomu neškodíte, karma OK...
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #19 kdy: 25 Července 2019, 15:25:30 »

Tak mám za barákem nefunkční auto, resp. baterie KO, nejde ani nastartovat. A poslední lahůdka, auto není dle databáze ČKP vůbec pojištěno od data prodeje !

Ale tak auto bylo prepsano, ne?
V tom pripade je to problem noveho majitele... a bude to drahej problem.. ona se CKP ozve. A ta taxa je dle objemu, stejna pro novej kocar i pro vrak za 15 tacu. Takze to co bude CKP chtit snadno dosahne hodnoty toho vraku.

Postupoval bych jak zaznelo, Vecne, vstricne a slusne ... Jasne dal najevo ze odpovednost za vady odmitam. Klidne i upozornil majitele na absenci pojisteni odpovednosti.
Urcite bych s autem nic nedelal ... uz to ze pisete ze nejde ani nastartovat... to ste opravdu zkousel? Proc? Nenechte se vmanipulovat do neceho, co nechcete.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #20 kdy: 25 Července 2019, 16:12:43 »

Věc se má takhle - řeší to prostě nějaký "kamarád" provozovatelky. Auto jsem předal s tím, že je baterka KO, resp. pomůže její nabití a nebo nová. To z toho důvodu, že jsem auto zkoušel prodat přes komisi (v zimě), nikdo se o to nestaral a baterka byla vybitá. Byl jsem ujištěn, že se koupí nová. Je tam dokonce nějaká Starline či co.

Po nějaké době, od dubna, že baterka nedrží kapacitu a pořád se vybíjí. Údajně to měli 3 elektrikáři, samozřejmě ti nic s tím nechtěli mít společného, ať si zajedou do autorizáku a řeší problém, protože alternátor je prý OK, starter OK a nic to nevybíjí. No musela by se procházet kabeláž, ale to nikdo řešit nechce, od toho je autorizovaný servis. 

Ten "kamarád" provozovatelky to řekl jednoduše - hele pane, vyřeší se to jednoduše, zajedete do servisu, nainstaluje se "vypínač baterie", bude to do pětikila a díl už tam máte nachystaný. Když nechcete, auto Vám vrátíme a nebo budeme se soudit, protože to je do půl roka, vy jste to zamlčel a já jsem si na internetu načetl, že za to ručíte půl roku. My už jsme promr**** pět tisíc a stále nic. Tak to dořešte vy nebo se budeme soudit a nebo auto vracíme a chceme zpět patnáct tisíc.

Dostali dokonce slevu při koupi skrz tu baterku a ulomené zrcátko (to zrcátko je dodnes ulomené !!) a auto jezdí na zánovních zimních gumách, ačkoliv k tomu dostali sadu letních...

Ani zmínka o tom, že auto nestartuje a nebo že je nepojištěné, to jsem zjistil až nahodile jen ze zvědavosti, když mě napadlo "googlit na ČKP".
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #21 kdy: 25 Července 2019, 16:14:44 »

Zkusil jsem přemýšlet jako kupec... Moc se mi to tedy nedaří. Ale abych auto někam odtáhl a házel do kastlíku klíče, musel bych si od toho něco slibovat a otázka je, co... Asi že vyměknete a začnete opravovat? Nebo je to svérázné odstoupení od smlouvy?
Já bych poslal klíče doporučeně s popisem, že jsem je prostě našel, dávno nejsou moje a nevím, jak se u mne ocitly. To, že střep stojí před domem (za domem, co vím) bych vůbec nezmiňoval, prostě jako by tam nebylo.

Ale asi bych byl poněkud klidnější, kdybych měl na domě kamery..

EDIT: auta bych se ani nedotkl..už nikdy.. a jak psal HH, počkal bych
« Poslední změna: 25 Července 2019, 16:16:54 od asmodeus »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #22 kdy: 25 Července 2019, 16:38:09 »

Klíče zlikvidovat a pokud nebrání ve vjezdu tak neřešit.
« Poslední změna: 25 Července 2019, 16:40:41 od t4455 »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #23 kdy: 25 Července 2019, 19:56:18 »

A fakt by nebylo lepsi jim dat to petikilo? Auta bych se ani nedotkl, pokud sou ti lidi idioti tak tam muze neco bejt, napr. skryta kamera, hlasic neceho a podobne, vy s tim poodjedete a majitelka zavola pcr ze ji nekdo prave ukradl auto a ze ho ma na gpsce. Tady je to fakt rizikove, pravo na to maji tak bych jim tu opravu normalne zaplatil, zvlast pokud se jedna o par stovek.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #24 kdy: 25 Července 2019, 20:30:21 »

Mám dojem, že se diskuse poněkud zacyklila. Nebudu zamykat, ale prosím zvažte, zda skutečně máte co říct.

Mesec: Pokud se kamarád hele pane jednoduše ještě ozve, vemte si jeho telefon a řekněte mu, že se mu ozve váš právní zástupce. Bude to pro něj, resp. majitelku, poslední šance ušetřit hromadu peněz. Varianta dát zoufalcům pětikilo je taky k úvaze, ale jedině proti podpisu jednoznačně napsaného narovnání, jinak to bude kontraproduktivní, jak pustit jezinky ohřát jen dva prstíčky ...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #25 kdy: 25 Července 2019, 21:39:09 »



Mesec: Pokud se kamarád hele pane jednoduše ještě ozve, vemte si jeho telefon a řekněte mu, že se mu ozve váš právní zástupce.

Už se stalo dnes odpoledne. Stačilo se zmínit o tom v práci a kolega už mi dal kontakt na právníka. Ten si s ním "dal slovo".
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #26 kdy: 25 Července 2019, 22:59:40 »

obecně si nemyslím, že auto za 15 musí být před smrtí, ale neměl by si to kupovat někdo, kdo tam umí akorát nalít PHM a těšit se, jak s tím udělá dovču v jugošce

některé koncernové vozy dokáží samy zapnout rádio a po hodině jej samy vypnout
a tak to opakují několikrát až do smrti aku
primitivním řešením bývá vložení kazety do přehrávače a přepnutí na radio a poté vypnutí
pak se ten cyklus kupodivu neopakuje

ale to rada spíš pro těch x elektrikářů ( co k tomu stejně jen připíchli delfinu a zjistili, že to nic nepíše, po startu to normálně dobíjí, takže tomu vlastně nic není, akorát to ráno nemůžou dostat ze dvora )
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 863
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #27 kdy: 26 Července 2019, 08:04:16 »

obecně si nemyslím, že auto za 15 musí být před smrtí, ale neměl by si to kupovat někdo, kdo tam umí akorát nalít PHM a těšit se, jak s tím udělá dovču v jugošce

Nejeli náhodou na dovolenou do Polska...? (ano, plevelím, ale tohle nešlo nenapsat!)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #28 kdy: 26 Července 2019, 11:32:37 »

Provozovatelka mi volala sama, že auto si odveze v sobotu na vlastní náklady a opravu si vyřeší sama. Aktivní kamarád se držel stranou, doufám že tímto to už skončilo a nebude to mi žádnou dohru.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Prodej auta, kupující řeší vadu po 5 měsících
« Odpověď #29 kdy: 26 Července 2019, 13:07:46 »

Doporucoval bych si dane auto na miste dukladne nafotit co nejdrive, clovek nevi kdy se mu to pak bude hodit.
IP zaznamenána