30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Cizokrajný Helmut  (Přečteno 13215 krát)

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Cizokrajný Helmut
« Odpověď #15 kdy: 21 Dubna 2018, 20:29:43 »

Těžko může být udání neexistující osoby křivým obviněním. Lež je to zcela nepochybně, ale až poté, co se jim to povede prokázat. Momentálně používám helmuty z Jugoslávie.
IP zaznamenána

rant

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Cizokrajný Helmut
« Odpověď #16 kdy: 12 Listopadu 2019, 12:31:49 »

Abych oprášil toto vlákno: jaké helmuty používáte, když vám z Rakouska přijde výzva k naprášení?

1. Někoho známého, kdo do Rakous nejezdí?
2. Vymyšleného Čecha, který se zdržuje na vaší adrese?
3. Vymyšleného cizince z Ukrajiny nebo jiných balkánů?

ad 2: rakušáci vyžadují i datum narození a číslo ŘP, nemohou z toho zjistit, že helmut neexistuje?
ad 3: dáváte rovnou ukrajinskou adresu anebo vaši vlastní, s tím že když přijde dopis pro helmuta, tak i bez převzetí pošlete helmutovo přiznání?
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Cizokrajný Helmut
« Odpověď #17 kdy: 14 Listopadu 2019, 11:34:13 »

Tak můj rakouský případ nijak nepokračuje, asi mě to nezměřilo. Helmuty pro české úřady používám z makedonie, libovolný panelák ve Skopje.
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Cizokrajný Helmut
« Odpověď #18 kdy: 14 Listopadu 2019, 13:37:43 »

Slováka narodeného po 01.01.1993 s českou doručovacou adresou v dome pod mojou kontrolou. Vzhľadom k mojej národnosti uveriteľné. Pišta je síce veľký pyrát, ale vždy sa poslušne a iniciatívne prizná. A zatiaľ som ho použil aj pre jeden rakúsky delikt a bez problémov.

p.s.: je parádny aj pre domáce (české) veci nakoľko komunikuje zásadne po slovensky takže odpadá obľúbený argument o cudzincovi komunikujúcom perfektnou češtinou :-)
« Poslední změna: 14 Listopadu 2019, 13:39:40 od peter82 »
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Cizokrajný Helmut
« Odpověď #19 kdy: 16 Listopadu 2019, 12:33:24 »

Používám makedonca, jelikož se obávám, že mezi EU státy fungují jakési registry, díky kterým se doptávají na domnělé přestupce. Přece, když udáte slováka, tak se ti rakušáci dotazují slovenských úřadů na jeho iniciály.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Cizokrajný Helmut
« Odpověď #20 kdy: 16 Listopadu 2019, 16:45:35 »

Makedonec..... nemá vízovou povinnost ? Měl by být v systému .... nebo problém když bude bydlet na mé adrese/ budu ho zastupovat ? Aby místo SO/cajtů nezazvonila cizinecká, popř. protiteroristická.....  :-[

Tak dohledáno - ČR má bezvízový styk na 90 dní.... no to by mohlo  jít. :P
« Poslední změna: 16 Listopadu 2019, 16:48:42 od Jojoba »
IP zaznamenána

rant

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Cizokrajný Helmut
« Odpověď #21 kdy: 13 Března 2020, 12:56:48 »

Tak přišla výzva k zaplacení ukrajinci (na adresu dočasného pobytu v Česku), akorát nedoporučeně, a teď řeším, zdali se ukrajinec přizná. Samozřejmě že nedoporučené dopisy mi pravidelně zobe vlaštovka, na druhou stranu, dopis s přiznáním můžu použít jako důkaz, že Ukrajinec existuje, a rakušáci mě nemůžou obesílat, že jim udávám vymyšleného helmuta (což rádi dělají kupříkladu ve Vsetíně).
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Cizokrajný Helmut
« Odpověď #22 kdy: 15 Března 2020, 13:15:42 »

Zajímavé zpestření - díky karanténě / uzavření hranic se Helmut zdržuje mimo své přechodné bydliště ( u mě ) a t.č. neznámo kde ..... ?
Asi ( doufám ), že to nebude na dlouho....... bo by tu v nejbližších dnech pyrátil, tak by se odsud nedostal .... ?
IP zaznamenána