30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: cim nahravate  (Přečteno 8191 krát)

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #15 kdy: 05 Září 2019, 02:45:13 »

Doplním zkušenost s novým kusem z Číny: ZEROGOGO RW100

Můžu poprosit o ukázku nočního záznamu?

Používám YI Smart Dash Camera a za sníženého světla je to naprostá tragédie. SPZ na víc jak 5m nečitelné, hromada šumu.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #16 kdy: 05 Září 2019, 18:10:56 »

Od Xiaomi pouzijte 70MAI Pro, dle potreby i s GPS modulem. Stoji to prdlajs (1000-1500Kč), obraz je ve dne nejlepsi ze vseho, co jsem zatim videl (je pouzit Sony Starvis snimac, novejsi typ nez ma BlackVue za 20k), optika je taky jedna z tech lepsich. Drzak drzi, neklepe se, kamera jde snadno vycvaknout a zacvaknout, ma to wifi, relativne funkcni senzor otresu pro nahravani v zaparkovanem aute, nema tendenci zamrzat.

Nevyhody samozrejme ma, napriklad HW WDR dost zmrvi obraz pri rychlejsi jizde v noci, ma to Li-pol akumulator, ktery z podstaty veci pri teplotach v aute drive nebo pozdeji zdechne a obecne toho v kamere nejde moc nakonfigurovat
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #17 kdy: 08 Září 2019, 03:32:04 »

nema tendenci zamrzat.

Mám jich pět a zamrzaj dost. Tak jednou do týdne je na nějaké problém. Občas stačí restart, občas je potřeba naformátovat kartu. Karty jsou různé. Většina je Samsung, některé jsou aliexpress, ty z Aliexpressu se drží lépe, ty od Samsungu občas v létě odejdou.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #18 kdy: 09 Září 2019, 14:19:15 »

Mam tu kameru skoro rok a nezamrzla ani jednou, SD kartu mam 64GB sandisk ultra. Pokud vam zlobi, doporucuji se zamerit na adapter do zapalovace, v nekterych autech spatne drzi.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #19 kdy: 09 Září 2019, 22:47:07 »

Mam tu kameru skoro rok a nezamrzla ani jednou, SD kartu mam 64GB sandisk ultra. Pokud vam zlobi, doporucuji se zamerit na adapter do zapalovace, v nekterych autech spatne drzi.

Nikoliv, 3 jsou zapojené do palubní sítě auta a ostatní jsou přes zapalovač, který se rozhodně nekejvrdá. Spíš je to tím, že já ty kamery opravdu hodně používám, protože mě policie staví 2x až 3x do týdne a encounter trvá kolem 30 minut. Občas se kamera neozve, že je problém a občas jen svítí červně. Je potřeba restart nebo reformat. Taky záleží, jestli máte ty původní čínské, nebo ty novější s angličtinou, ty mám celkem 4 a ty jsou o dost horší, protože občas nenahrávají, i když jim nic není (protože za jízdy jejich voice recognition vyhodnotil písničku jako příkaz k přerušení nahrávání).

Celkem mám teď nějakých 300 giga ze zastavení PČR, a chybovost těch kamerek je nepříjemná. Proto mám v autech většinou aspoň 3. Tedy tipuji, že vám se kamera nezasekává, protože když se zasekne, tak na to nikdy nepřijdete. Málokdo skoro po každé jízdě loví z kamer SD karty a tahá 100 giga materiálu.
« Poslední změna: 09 Září 2019, 22:48:41 od mcsoap »
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #20 kdy: 10 Září 2019, 00:42:33 »

Taky záleží, jestli máte ty původní čínské, nebo ty novější s angličtinou, ty mám celkem 4 a ty jsou o dost horší, protože občas nenahrávají, i když jim nic není (protože za jízdy jejich voice recognition vyhodnotil písničku jako příkaz k přerušení nahrávání).
Tedy koupit anglickou verzi, nebo čínskou - pardon, z té věty mi úplně není jasné, jaká je ta lepší.
Voice recognition se nedá vypnout?
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #21 kdy: 10 Září 2019, 12:04:36 »

Sice z kamery tolik dat netaham, ale vim naprosto presne, ze kamera neustale funguje, protoze mam verzi s GPS modulem, ktera nadava, kdyz jedu za nekym blizko, nebo pokud vyjedu z pruhu. Kdyby kamera byla zasekla, tohle by nefungovalo a vzdycky, kdyz byl problem, bylo to blbe zapojenym napajenim. A mam anglickou verzi, nedavno jsem flashoval novejsi FW, kde jsou drobne zmeny a par novych funkci. Jinak objem mych nahravek je tak 7-8 hodin tydne.

Zkousel jste jine kamery? Chovaly se lepe? Mozna bych spise doporucil promerit napeti v palubni siti, pokud dojde k poklesu nekolikrat po sobe, verim, ze to tu kameru dokaze zaseknout.

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #22 kdy: 10 Září 2019, 14:31:52 »

Problém může být nejenom zdroj napětí, ale i kabel jako takový (nedostatečný proud - tenké vedení), nebo konektor. Svého času jsem řešil problémy s restarty kamery (jiné) a ukázalo se, že problém byl v microusb kabelu. Jednak konektor, ale hlavně při požadavku na nějakou funkci navíc (odfocení dálkovou spouští, snad i infra přísvit) se zvýšil pžadavek na proud a kamera selhala.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #23 kdy: 10 Září 2019, 20:04:37 »

Konektor USB by měl být OK. Spíše to dělají tenké a dlouhé kabely, na kterých je velký úbytek napětí. Nejlepší řešení asi bude umístit měnič co nejblíže kamery a použít co nejkratší USB kabel.

Pozor, některé ty měniče docela topí.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #24 kdy: 31 Března 2020, 06:44:10 »

Doplním zkušenost s novým kusem z Číny: ZEROGOGO RW100

Můžu poprosit o ukázku nočního záznamu?

Používám YI Smart Dash Camera a za sníženého světla je to naprostá tragédie. SPZ na víc jak 5m nečitelné, hromada šumu.

Tady máte záznamy z těch kamer co používám, ve dne i v noci. Myslím, že ta vaše kamera je srovnatelná, a také bych uvítal, kdyby někdo doporučil třeba i dražší kousek, který ale prostě dobře funguje. Co je tak těžkýho na tom vzít foťák co se dává do každýho mobilu a dát to do dashcamu :) Zatím to vidím na gopro za sklem, ale to je skoro 10 tisíc no.

70mai den: https://mega.nz/#!CElXyS4Q!VOStlQTtzsAbdafsMQUXSydgUfi9pcjKNsXkumJsGpA
70mai den: https://mega.nz/#!zY9XHSRR!19sgqOv_9DhDXEFvkr66KyoZpnVC-aHFCcTN7EOvM8E
70mai noc: https://mega.nz/#!aJtHSa5T!yNs3H5DeVEkDzuGKTCaQIy2QhyfCoCpt00u2u-i1qbs
zerogogo den: https://mega.nz/#!yYkxQCqT!taMgVBJNMeTqh7vRGusktpP59osXzfKGgKFOq1eZWIg
zerogogo šero: https://mega.nz/#!iZlDSaLQ!oWYixFY-EGFA6lYI9tVTadJK8ZJ4StIS2ojsQnj4qn8
zerogogo noc: https://mega.nz/#!rFtR3ILK!3ANy7O4KQwL6gFKnbxZp55rx_Twy_d8L-E-9ChjFQpM

Na záznam zastavení zedníkama to stačí, ale třeba ujetí od nehody by se z toho luštilo blbě, protože ty RZtky nejsou vidět.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #25 kdy: 31 Března 2020, 12:43:47 »

Tak si zkuste dat telefon za celni sklo a v noci nahravat. Neuvidite tam naprosto nic. Bud tam bude cerno, sum, nebo smouhy a navic kazde protijedouci auto ten telefon na cas oslepi.

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #26 kdy: 31 Března 2020, 21:10:24 »

Tak si zkuste dat telefon za celni sklo a v noci nahravat. Neuvidite tam naprosto nic...
Rano ani telefon.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.