30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] MÚ Výzva k vysvětlení 40+ km/h na 50 leasing  (Přečteno 2853 krát)

asfalt

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] MÚ Výzva k vysvětlení 40+ km/h na 50 leasing
« kdy: 31 Července 2019, 20:27:55 »

Jsem nováček.
Mám auto na operativní leasing.
Obdržel jsem od leasingovky přeposlanou výzvu k podání písemného vysvětlení.
Auto změřili 12/2018, zaslali až nyní.

Všiml jsem si četných dotazů a reakcí k tomuto radaru Varnsdorf Studánka I9 s doporučením ignorace nebo správní řízení viz. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7896.msg87186#msg87186
Nicméně zde jde o překročení o více než 40 km/h ...

Jaké jsou varianty řešení a jaké zkušenosti s nimi?
- Můžu se samozřejmě přihlásit i k tomu co jsem neudělal.
- Můžu ignorovat. Pak mne leasingovka zřejmě nabonzuje, nebo mi přeúčtuje případnou pořádkovou pokutu pokud to taky vyignoruje.
- Můžu se přihlásit jako uživatel a odepřít vysvětlení pro osobu blízkou. Co následuje?
- Můžu se přihlásit jako uživatel a zažádat o zahájení správního řízení a doufat že nikdy nezačne. A co potom?
- Můžu se přihlásit jako uživatel a experimentovat s Helmutem.
- Pokud bych byl dost zvrácenej, můžu se přihlásit jako uživatel a experimentovat s nekrologem.

Co doporučujete?

Předem děkuji za rady.
« Poslední změna: 07 Srpna 2019, 11:32:13 od asfalt »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:MÚ Výzva k vysvětlení 40+ km/h na 50 leasing
« Odpověď #1 kdy: 31 Července 2019, 21:05:42 »

Asi bude problém že leasingovka nebude bojovat a zaplatí a pak to bude chtít od vás..
ale není ani dobře se přihlásit jako řidič když je za přestupek zákaz řízení.

Asi bych zjistil u leasingovky jestli jsou ochotní když by došlo k řízení tak vás aspoň pověřit zastupováním.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:MÚ Výzva k vysvětlení 40+ km/h na 50 leasing
« Odpověď #2 kdy: 01 Srpna 2019, 07:53:56 »

Jaké jsou varianty řešení a jaké zkušenosti s nimi?
- Můžu se samozřejmě přihlásit i k tomu co jsem neudělal.
- Můžu ignorovat. Pak mne leasingovka zřejmě nabonzuje, nebo mi přeúčtuje případnou pořádkovou pokutu pokud to taky vyignoruje.
- Můžu se přihlásit jako uživatel a odepřít vysvětlení pro osobu blízkou. Co následuje?
- Můžu se přihlásit jako uživatel a zažádat o zahájení správního řízení a doufat že nikdy nezačne. A co potom?
- Můžu se přihlásit jako uživatel a experimentovat s Helmutem.
- Pokud bych byl dost zvrácenej, můžu se přihlásit jako uživatel a experimentovat s nekrologem.

Pokud SO1 nezjistí konkrétního řidiče nebo řidiči spáchání skutku neprokáže, pak překlápí na odpovědnost provozovatele.
Nicméně Varnsdorf je podle všeho zahlcen a řeší hlavně rozesílání odpustků. Šance vyhnití je velká. Pokud by nehrozila červená karta, pak by se dala šance na vyhnití ještě zvýšit tím, že se přihlásíte jako řidič a před vydáním rozhodnutí si vzpomenete, že jste neřídil. Tady ale stačí nepodat včas odpor na případný příkaz a jste bez papírů.

A teď koukám, že ve Vašem případě nejspíš Varnsdorf odpustek neposílal, protože vysoké překročení rychlosti nelze řešit příkazem na místě.
Proč to dělaj, když rychlý prachy v podobě zaplacené výzvy k úhradě z toho nekoukaj? Že by pokročili a překlápí na provozovatele?

Co zkusit leasingovku, aby nahlásila asfalta jako řidiče? Ten pak musí řidiče obeslat a přibyde pak jeden krok navíc.
IP zaznamenána

mesány

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:MÚ Výzva k vysvětlení 40+ km/h na 50 leasing
« Odpověď #3 kdy: 03 Srpna 2019, 18:26:45 »

To co předváděj na studánce je prasárna na entou... Také jsem byl zaskočen, když mi z prosince přišla výzva. Nechápal jsem z prvu proč. Ty kurvy měří nejen úsekovou rychlost, ale i aktuální při jezdu a následně při výjezdu... a chtěli po mě litr za překročení o 8 km v lese. Bych blul... každopádně dethrakušanka snad zabere...
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:MÚ Výzva k vysvětlení 40+ km/h na 50 leasing
« Odpověď #4 kdy: 05 Srpna 2019, 05:27:04 »

Vlastně není třeba do toho teď tahat leasingovku. Helmuta jste seznámil s tím, že spáchal hrdelní zločin a on by se měl jako chlap postavit situaci čelem a přiznat se sám. Lze použít Varnsdorfský formulář nebo volnou formou. Podpis provozovatele není na rozdíl od Helmutova podpisu nutný.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:MÚ Výzva k vysvětlení 40+ km/h na 50 leasing
« Odpověď #5 kdy: 05 Srpna 2019, 18:48:10 »

Jen pro zajímavost - nebývá to tak, že v leasingové smlouvě máte, komu auto smíte půjčit a komu ne a taky co s ním provozovat a co ne?
Tudíž můžete dávat Helmuty, ale otázka je, jestli vám bude leasingovka fandit, nebo Vás ještě zmastí nějakou smluvní pokutou jako bonus

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:MÚ Výzva k vysvětlení 40+ km/h na 50 leasing
« Odpověď #6 kdy: 06 Srpna 2019, 06:32:08 »

Nemůže, protože obviněný má v rámci řízení právo se bránit libovolným způsobem tedy i nepravdivým tvrzením.
IP zaznamenána