30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..  (Přečteno 10421 krát)

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #30 kdy: 27 Srpna 2019, 14:25:41 »

a cosi jim strkali do výfuku

Fakt že odvozujete z tohoto tvrzení z druhé ruky to, že šlo právě o měření emisí, svědčí že máte o dopravní sekci našeho policejním sboru lepší mínění než já ;)
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #31 kdy: 27 Srpna 2019, 14:33:28 »

A co jiného by to mohlo být?
Žádný jiný úkon mě nenapadá, rád se nechám poučit :)
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #32 kdy: 27 Srpna 2019, 14:52:56 »

Jako zakladni rozlisujici prvek bych videl to, zda mel policista stazene kalhoty ci nikoli.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #33 kdy: 27 Srpna 2019, 17:15:24 »

Mohlo by být zajímavé, kdyby naměřili nějaké emisně zcela funkční auto, avšak se studeným motorem (čili v emisně výrazně suboptimálním režimu). Nevím jak dnes, ale starší auta zastudena (<60-70°C teploty vody) dost obohacovaly směs..
(já osobně mám na Hondě karbecu do 78°C směs zhruba 12.8-13.0:1, což by při měření emisí okamžitě vyfailovalo na vysoké hodnotě CO, ale při zahřátém motoru se ustaluje okolo 14.5:1, což se s CO vleze do 0.2%)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #34 kdy: 27 Srpna 2019, 18:41:00 »

No hlavně tady asi "něco strkají" do výfuku. Ale na palubní síť pře OBD bych je šáhnou nenechal. Sice to možná projde správním řízením, odvolačkou, ale věřím, že u soudu při Správní žalobě to nemá šanci projít.
Ale brání se zmrdi srdnatě, jen co je pravda. Soudruh opicajt Dušek z DI Praha tvrdí, že prý můžou. Ale zase Dušek je jen velký hlupák byť se řiťolezectvím dostal až na plukovníka. Pořád to je ale jenom hloupý policajt o kterých se povídají stovky, (pravdivých) vtipů...
Toť moje zkušenost.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #35 kdy: 28 Března 2020, 09:31:06 »

Aktualizace stavu:
https://www.auto.cz/mereni-emisi-na-silnici-zmerit-vas-muzou-kdekoliv-133857

Promo článek popisuje jak mobilní měření probíhá a jak je super. Ovšem vůbec nezmiňuje co se děje v okamžiku, kdy obtěžovaný řidič nemá o jejich službu zájem. Proč obtěžovaný? Měření trvá asi 20 minut a auto, které si vybrali jako názorný příklad pro kontrolu, má najeto něco přes 20 000 km...

A celý ten cirkus na kolečkách provozuje Centrum služeb pro silniční dopravu, ta ironie úplně mlátí dveřma :D
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #36 kdy: 28 Března 2020, 12:10:31 »

Jak by prošla nefunkční zásuvka OBD.... ?  ::)
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 347
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #37 kdy: 28 Března 2020, 12:58:44 »

Jojoba> Podle toho co píšou v odkazovaném článku používají OBD pouze pro zjištění otáček motoru. Pro auta, která OBD nemají používají jako čidlo na měření otáček magentickou sondu přichycenou na kovovou část motoru.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #38 kdy: 28 Března 2020, 19:34:04 »

Magnetické čidlo je super věc. Na emisích to dali na měrku, a se starou obytkou mě vyhodili, protože byl volnoběh o 40 otáček vyšší než norma. Z doslechu na bus klubu jinému se stejným motorem (astma diesel z přelomu 80. a 90.) naměřili přeběhové otáčky lehce přes 12tis (a nebylo jim to ani trochu divný, že prej si to má nechat seřídit).
Samotné emisní testování dieselů vytočením do bezvědomí je na přesdržku.
IP zaznamenána