30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..  (Přečteno 10417 krát)

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #15 kdy: 22 Července 2019, 11:24:27 »

A není to zbytečná diskuze? Policajtovi nemusíte dovolit cokoliv připojovat ke svému autu a to ani pomocí konektoru. Pokud vím, žádný zákon mi to nenařizuje.
To se pleteš.
§ 6a/2c) z.č. 361/2000 Sb.
Při technické silniční kontrole je řidič povinen řídit se pokyny osoby provádějící kontrolu.

Ale 361/2000 Sb. explicitně neuvádí trest za porušení tohoto ustanovení. (Nenašel jsem, ale bez záruky).
Naopak bych řekl, že než aby vám byla zjištěna nějaká nebezpečná závada (zabavení TP), je výhodnější nespolupracovat a pak zaplatit za porušení § 125c 1 písm. k).

Nebo se mýlím?

Řídit se pokyny znamená zastavit na bezpečném místě, předložit doklady (ne do ruky jej mu opravdu dávat nemusíte) ukázat lékárničku a podobně. Opravdu se to nevztahuje na cokoliv si opicajt řekne.
Ovce ať si je poslouchají, ale nejpozději u soudu správní žalobu musím vyhrát, protože připojovat cokoliv k OBD může pouze STK resp. emise.

Ale klidně se nechejte buzerovat když Vám to dělá dobře. Mne zase baví jim dokazovat, že porušují zákony. Nikdy si nic na mně nevymohli. Vždycky jenom koukají jako sůvy z nudlí. Aspoň jich bude více utíkat pryč a nebudou mít tolik času na buzeraci.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #16 kdy: 22 Července 2019, 11:32:46 »

Já ani nevím co to nějaká zásuvka je a kde to je :-D
A fízl mi do auta lézt nesmí.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #17 kdy: 22 Července 2019, 11:56:05 »

Tohle je sice kanón na komára, protože např. v mém autě je to otázka 1 minuty, zasunout OBD tak, že se k němu nedostane fízl, ale ...


https://www.construct.cz/produkty/construct-obd


A jsou zdá se i jiné možnosti, nebo např. naopak odpojit úplně napájení, nebo mít na nějaký vodič přepínač, pojistku.

Ale jak bylo psáno, do auta bych ho nepustil ani já.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #18 kdy: 22 Července 2019, 14:25:49 »

Rozumnejsi by mi prisla mrizka na vyfuk nebo nejake jine udelatko, aby nesla zastrcit sonda. To ani nemuze byt moc pracne. A kdyz navic nebude poradne videt...nebo bude vyfuk koncit daleko pod autem...jsme v zemi mistru improvizace  :)
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #19 kdy: 22 Července 2019, 17:33:24 »

Nejrozumnější je auto bez OBD  :)
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #20 kdy: 22 Července 2019, 20:50:29 »

Primárně je článek o měření emisí s důrazem na DPF filtry. Hodnota kouřivosti je na štítku u dveří spolujezdce (všechny vozy od rv cca 2000 tento štítek mají).

Druhá věc je možnost zkoušku odmítnout. Pořád platí, že pokud jedu na TK a prohlásím, že motor prošel GO, tak se emisní zkouška o měsíc posouvá?
Štítek je v motorovým prostoru, esli to máte jinde tak zas nějakej exot  :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #21 kdy: 25 Července 2019, 23:08:15 »

v dřevních - tedy porevolučních - dobách, vozila pčr plachtu asi formátu A2, oboustraně potištěnou a byly to údaje, kde najít VIN vozidla
( bolševickou produkci znali a některá ani vin neměla )
čili dnes jim do služebních mobilů nalít, kde má jaké vozidlo OBD je prkotina ( na které se tedy dodavatel aplikace samo zahojí )

a kostření - vrátím li se k oBD - to bych samozřejmě ponechal v původní podobě
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #22 kdy: 30 Července 2019, 01:16:28 »

Vymýšlíte zbytečné složitosti, stačil by skrytý vypínač na cokoli bez čeho auto nenastartuje (nebo k OBD konektoru) a má to snadno přístupnou elektroinstalaci.

I když uškvařenej kompjutr, kterým to bude kontrolovat fízl nebo samotnej fízl se mi líbí. ;D
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #23 kdy: 08 Srpna 2019, 16:06:19 »

Tak jsem si podal na pražskou DI žádost o informace na základě čeho si myslí, že mají právo cokoliv připojovat na palubní síť a podle čeho jim musí občan vyhovět. Můj velký oblíbenec Dušek, jakožto neohrožený fízl z dopravky mi odpověděl, že vše mohou a citoval zákony, tak jak jsem chtěl. Kdyby si ten hlupák aspoň přečetl co se tam píše, nikde tam není zmínka o právech fízlů ale povětšinou techniků emisí a STK.
Pak se snažil podpořit to částí zákona, která říká, že řidič má uposlechnou pokynů poloopice, takže by podle opicajta Duška, měl řidič skočit z okna, když dostane od policajta pokyn. Teď je na tahu MV ČR jako odvolací orgán a současně jsem podal obligátní trestní oznámení pro uvedení v omyl.
Uvidíme jak se to vyvrbí.
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #24 kdy: 24 Srpna 2019, 22:06:34 »

Zatím jen v Praze a Stč. kraji, ještě že jezdím na benzin.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cechy-krizuje-lovec-filtru-ctvrtina-ridicu-ma-prusvih-40294184

"Zařízení se přitom nezaměřuje na filtr jako takový, ale měří emise u všech aut, a jsou-li v případě naftových vozidel emise enormně vysoké, indikuje to, že filtr už dávno nesplňuje svou funkci nebo byl vyřezán."

Sice zmiňují jen naftu, ale dle mě to nejspíš nebude jen na DPF filtry, pokud měří vše...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #25 kdy: 25 Srpna 2019, 22:48:49 »

taky si myslím, že úlovky budou z kategorie "no smoke, no fun"
ony se ty vozy s dpf hledají blbě, což předvedli i při té slavné akci, o níž se psalo ve SM
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #26 kdy: 26 Srpna 2019, 10:38:20 »

Akorát že úmyslné dýmovnice "no smoke, no fun" bývají nejčastěji Fabie a Golfy, které ve své době ještě DPF vůbec neměly už z fabriky..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #27 kdy: 26 Srpna 2019, 12:59:50 »

Odkazovaný článek z 18.7. popisuje, že fízl má nějaké zařízení, které "zkontroluje spalinové cesty" - resp. mu umožní identifikovat vozidlo, které bude následně odesláno ke standardní STK. Vykládám si to tak, že se fízl bojí, že by musel platit náklady STK, pokud by byly výsledky pro řidiče dobré a tohle je buď nějaký pomocníček, případně certifikované zařízení s necertifikovaným fízlem (tedy fízlem bez osvědčení kontrolního technika), které eliminuje nežádoucí (rozuměj vozidla v řádném technickém stavu) vozidla. Článek z 24.8. je již drsnější a přímo popisuje měření emisí na cestě. V takovém případě předpokládám, že příslušný fízl bude schopen předložit platné osvědčení kontrolního technika (kde je požadována min. 3 letá odborná praxe při opravě vozidel ) a k použitému zařízení doloží příslušné schválení a metrologické navázání, jinak táhni hajzle od mojí CAN sběrnice, natož nějakého vytáčení motoru do otáček.
Předpokládám, že pokud stát považuje kontrolu STK a emisí za natolik složitou agendu, jak plyne z 361/2000 a 56/2001, pak to nemůže dělat kdejakej fízl jenom proto, že mu to "politicky myslí".
A protože leckdy i profesionální a letití technici tápou při provádění emisí - nechápu, jak to má provozovat fízl s kufrem za 315 tis. Kč.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 861
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #28 kdy: 26 Srpna 2019, 15:48:41 »

A protože leckdy i profesionální a letití technici tápou při provádění emisí - nechápu, jak to má provozovat fízl s kufrem za 315 tis. Kč.
Naprosto stejně jako to dělají teď v x jiných případech - "Pyčovole pyráte ti to kuří, máš to za 200 že sem hodnej a hleď držet pysk a tady to podepsat!!"

My co si to líbit nedáme jsme stále v menšině.. :-/
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #29 kdy: 26 Srpna 2019, 20:38:45 »

Zdá se, že jde opravdu do tuhého, dnes byli viděni v akci v Praze na Průmyslové.
Měli údajně odstavenou Felicii a jedničkovou Octavii a cosi jim strkali do výfuku, takže se obávám, že to skutečně bude obdoba měření emisí v rámci STK, akorát prováděná fízlem v terénu.
IP zaznamenána