30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..  (Přečteno 10427 krát)

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« kdy: 18 Července 2019, 15:44:15 »

Nová buzerační hračka pro opice...

"Přístroje, které jim město pořídí, umožní po zastavení za zhruba osm minut zjistit, zda jsou spalinové cesty auta v pořádku a odpovídají tomu, co je uvedeno v technickém průkazu."

https://www.novinky.cz/domaci/510862-praha-koupi-policistum-zarizeni-na-mereni-emisi-auta-bez-filtru-pevnych-castic-skonci-na-stk.html


Obávám se že zrovna v tomhle časovém horizontu mi auto nepůjde nastartovat...

IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2019, 15:54:05 »

Článek jsem nečetl, takže možná se odpověď skrývá v něm, i když se mi to zdá nepravděpodobné. Otázka - jak budou policisté zjišťovat, co je zapsáno v technickém průkazu o spalinových cestách vozidla? To bude povinné ho s sebou vozit?
« Poslední změna: 18 Července 2019, 15:55:38 od sepp »
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #2 kdy: 18 Července 2019, 16:49:36 »

Stačí si jen "vyjet" TP přes vysílačku imo... Otázkou je, kolik lidí si pamatuje tyto svoje hodnoty z TP..
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2019, 16:26:19 »

Primárně je článek o měření emisí s důrazem na DPF filtry. Hodnota kouřivosti je na štítku u dveří spolujezdce (všechny vozy od rv cca 2000 tento štítek mají).

Druhá věc je možnost zkoušku odmítnout. Pořád platí, že pokud jedu na TK a prohlásím, že motor prošel GO, tak se emisní zkouška o měsíc posouvá?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #4 kdy: 21 Července 2019, 23:09:53 »

dle detailů to vypadá, že to není žádný smokemeter, ale diagnostika
čili kvalitní soft znamená že auto vpořádku
+12V na všech pinech - jako ochrana před zloději - je rovněž vpořádku  8)
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #5 kdy: 21 Července 2019, 23:25:11 »

A jak změří auta, co ten OBD konektor vůbec nemají?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #6 kdy: 22 Července 2019, 00:16:38 »

Prunik mnozin aut s DPF a aut bez OBD bude IMHO mnozina prazdna.
« Poslední změna: 22 Července 2019, 00:19:00 od Jenyk »
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #7 kdy: 22 Července 2019, 01:46:45 »

Navazuji na příspěvek od Mike.
+12V na všech pinech je úplně zbytečné. Ten diagnostický přístroj nebude připojen na kostru a bude tedy plavat na těch +12V relativně ke kostře vozidla. A i kdyby, těch 12V zas takovou parádu neudělá, předpokládám, že nebudou mít diagnostiku z Ali a bude mít chráněné vstupy/výstupy.

Přesto, co hrozí řidiči, pokud se na datových pinech OBDII konektoru v jeho vozidle objeví napětí třeba 100V DC (vejde se do SELV)?
Nepředpokládám, že by jakákoli ochrana diagnostického přístroje počítala třeba s 10mF kondenzátorem nabitým na 100V.
Samozřejmě myšleno jako ochrana proti zlodějům.

Má řidič/provozovatel povinnost dbát na to, že OBDII konektor bude přesně na místě, kde ho umístil výrobce vozidla? Že místo něj nebude shodně vypadající konektor s nepředvídatelným chováním? Přičemž skutečné OBDII bude vyvedeno jinde.

Jak vůbec bude řidič a opice vědět, kde se ten konektor nachází? Navíc některá auta mají konektor skrytý pod plasty, pod které se nedá dostat bez nářadí.


IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #8 kdy: 22 Července 2019, 07:42:19 »

A není to zbytečná diskuze? Policajtovi nemusíte dovolit cokoliv připojovat ke svému autu a to ani pomocí konektoru. Pokud vím, žádný zákon mi to nenařizuje.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #9 kdy: 22 Července 2019, 09:13:52 »

Nechci vám tu brát vítr z plachet, nicméně pokud to někomu hulí jak továrna, tak nemá opravdu na silnici co dělat. Jet za ním, to je skutečné žůžo.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #10 kdy: 22 Července 2019, 09:17:49 »

A není to zbytečná diskuze? Policajtovi nemusíte dovolit cokoliv připojovat ke svému autu a to ani pomocí konektoru. Pokud vím, žádný zákon mi to nenařizuje.
To se pleteš.
§ 6a/2c) z.č. 361/2000 Sb.
Při technické silniční kontrole je řidič povinen řídit se pokyny osoby provádějící kontrolu.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #11 kdy: 22 Července 2019, 09:34:25 »

A není to zbytečná diskuze? Policajtovi nemusíte dovolit cokoliv připojovat ke svému autu a to ani pomocí konektoru. Pokud vím, žádný zákon mi to nenařizuje.
To se pleteš.
§ 6a/2c) z.č. 361/2000 Sb.
Při technické silniční kontrole je řidič povinen řídit se pokyny osoby provádějící kontrolu.

Takže když mi policie přikáže skočit z mostu tak taky musím skočit? Fakt už to nehul, protože píšeš hlouposti.

Samozřejmě, že nehájím kouřící vozidla, ale pokud chceme tvrdit, že zde máme právní stát, tak se jím musí řídit i naše "opicie".
A opravdu nenechám cokoliv připojit na palubní síť jakéhokoliv policajta, když i hvězda pražské ZOO Moja, má násobně vyšší IQ než celé místní oddělení PČR.
A mám třeba zkušenost, jak mi měřili hloubku dezénu pneu. Ten můj sice nepoužil terním mozkové měření, ale jak jsem se následně dozvěděl, i kolegové z dopravky z něj mají srandu.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #12 kdy: 22 Července 2019, 10:06:16 »

A protože jsem se zase musel rozčílit tak to musím doplnit.

Co udělaly všechny dosavadní vedení Prahy pro zlepšení dopravy což je současně zlepšení ovzduší? NIC.
Spousta lidí by "hlouběji" do Prahy vůbec nejezdila, ale kolik je na vjezdu do Prahy záchytných parkovišť? Nula nula nic! Myslím si že i to podzemní parkoviště, které bylo vybudováno v souvislostí s tunelem Blanka je dodnes zavřené! To je doslova trestuhodné! Povolují se nesmysly jako údajný carsharing pro parkování na modrých a fialových zónách, ale jsou to pouze běžné půjčovny, které zneužívají veřejné prostranství pro svůj zisk.

Míst na parkování ubývá, chudáci co bydlí v modrých zónách. K nim už nectějí ani přijet řemeslníci, protože není kde zastavit. V lepším případě zaplatíte navíc pokud to nezměnili 400Kč/2 hod za parkování na modré zóně.

další nesmysl je, že pražák nemůže přes den zastavit v jiné zńě. Proč jako? Vždyť uvolní místo tam kde stál předtím a můžou se "vyměnit" s tím, který zase potřebuje na chvíli zastavit u něj doma.

Ale my budeme řešit nesmysly. Navíc opravdu vidím brutálně kouřit více autobusů MHD než osobáků a tady je třeba říct, že ti lidé s těmi kouřícími auty nejezdí protže by nás ostatní chtěli nasrat, ale protože prostě na nové auto nemají.
A nepište mi tu v reakci, že se měli lépe učit nebo že nemají tolik chlastat a kouřit. Ekonomické "nůžky" mezi extra bohatými a extra chudými se stále více rozevírají. Ti obyčejní lidé, co třeba jezdí v tom kouřícím autě, jsou pro politiky dobří jen jednou za 2 roky když jsou komunální nebo parlamentní volby.
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #13 kdy: 22 Července 2019, 10:42:15 »

Já bych to nerad stočil jenom na DPF filtry a hrál si jen s možností "diagnostiky" do OBD zásuvky jak nastínil Mike.

Protože externí sonda do výfukového potrubí/na koncovku může být daleko jednodušší na ovládání a odpadá starost s připojováním. S přesností to nebude taky extrémně špatné, viz různé afr lambdy užívané při motorkách a upravených autech - a zaroveň se tím krásně otestují celkové emise a funkčnost výfukové soustavy.

Změna za "proti ošklivým úpravcům automobilů bez DPF filtrů" na "bude se vám díky čistším emisím lépe dýchat, děláme to přeci pro vaše zdraví" je otázkou pár vět v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích.
O kouřícím autě ani tak ta diskuze není, to je dle mě minoritní část provozu s chipem od franty, ale spíš v tom vidím další možnost pro stát, kde získat peníze. Viz 3 roky starý/nový auta, který mají díky blbé metodice MDČR problém projít klasickýma emisema na stanici STK..
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Praha koupí policistům zařízení na měření emisí..
« Odpověď #14 kdy: 22 Července 2019, 11:14:53 »

A není to zbytečná diskuze? Policajtovi nemusíte dovolit cokoliv připojovat ke svému autu a to ani pomocí konektoru. Pokud vím, žádný zákon mi to nenařizuje.
To se pleteš.
§ 6a/2c) z.č. 361/2000 Sb.
Při technické silniční kontrole je řidič povinen řídit se pokyny osoby provádějící kontrolu.

Ale 361/2000 Sb. explicitně neuvádí trest za porušení tohoto ustanovení. (Nenašel jsem, ale bez záruky).
Naopak bych řekl, že než aby vám byla zjištěna nějaká nebezpečná závada (zabavení TP), je výhodnější nespolupracovat a pak zaplatit za porušení § 125c 1 písm. k).

Nebo se mýlím?
« Poslední změna: 22 Července 2019, 11:17:42 od Omega »
IP zaznamenána