30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Blokové čištění Brno: odtah a MP  (Přečteno 6528 krát)

Marsias

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[WIN] Blokové čištění Brno: odtah a MP
« kdy: 16 Července 2019, 07:12:24 »

Zdravím,
nedávno proběhlo v Brně blokové čistění (asi jedna ulice a každý den jiná strana). Jelikož moje auto bylo zaparkováno na straně, kde probíhalo čištění, tak ho odtahovka přeložila na druhou stranu ulice. Za stěračem lístek od odtahovky a MP. BKOMu sem zaplatil na účet 1500,-. A co nyní s MP? Jak je možné postupovat?

Tento "přečin" se řeší sprdelem? Nechat až přijde výzva z úřadu?

Pokud by se jednalo o "pokutu" 200,- tak vzhledem k časové náročnosti bych to i případně zaplatil.

Díky za vaše rady.

Téma jsem rozdělil a přílohu zmenšil. // Číkus

« Poslední změna: 16 Července 2019, 19:49:57 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2019, 19:48:43 »

Ze "lhůty" na lístečku si nic nedělejte, už jen proto, že městapo nemůže vědět, kdy (a zda vůbec) se k Vám lísteček dostal. Chodit na městskou opičárnu má smysl pouze pokud chcete uznat vinu a zaplatit blokovou pokutu (ta může být do výše 2000 Kč). K tomu budete mít ještě jednu příležitost, až se městapo ozve dopisem (výzva k podání vysvětlení).

Následně se ozve MMB (Magistrát Města Brna) se sprdelní výzvou (což bude dle zkušeností odpustek ve výši 500 Kč). Opět budete mít na výběr zda zaplatit a nebo bojovat.

V tuto chvíli není třeba nikam spěchat, v klidu promyslete taktiku. Pro začátek se pro inspiraci podívejte na návod a na ukončené případy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #2 kdy: 16 Července 2019, 21:08:37 »

Krom kapitulace se nabízí boj, kde se s malým rizikem a malými náklady můžete naučit bojovat a získat zkušenosti, což se může mnohonásobně vyplatit, až o něco půjde (třeba o řidičák).

Existuje více taktik, přičemž je možno je různě kombinovat, jen heslovitě:
- zpochybnění přestupku samotného
- zpochybnění sprdelizovatelnosti
- Helmut/Deadmut/Czechmut
- obstrukční techniky

Pro rozvíjení konkrétních postupů je ale potřeba vědět více podrobností.
IP zaznamenána

edasadmin

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #3 kdy: 18 Července 2019, 19:23:43 »

Zdravím, chci se zeptat jaké máte zkušenosti s výzvou za oknem když máte parkovací lístek, jen třeba spadlej a není viditelně na palubní desce.
Mám měsíční parkovací lístek na jedno konkrétní parkoviště (není spojen s RZ) na menším městě (30tis) a výpis z karty o zaplacení s mým jménem a identifikací platby (že se jedná o platbu parkovného za parkoviště xy ve stejný den a minutu jako byl zakoupen ten lístek)

Rád bych to vyřešil osobní návštěvou služebny protože si tu nechci dělat zbytečnou zlou krev (kvůli blízkému zaměstnání) ale zajímá mi jaký je podle vás pravděpodobný výsledek.. Díky
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #4 kdy: 18 Července 2019, 19:29:35 »

otazka je co maji ve spisu.
Dojdete nahlednout do spisu a pak reknete ze ten listek byl nekde kde to vyfocene nemaji, treba na dverich ridice.
IP zaznamenána

edasadmin

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #5 kdy: 18 Července 2019, 19:40:24 »

Spíš si říkam jaká je možnost že mě to nebude stát vůbec nic když pochopí že jsem zaplaceno měl na celý měsíc jen tam ten lístek nebyl jak měl, vím že měšťáci asi nikde nejsou populární ale říkam si jaká je pravděpodobnost že když přijdu s tímhle řeknou mi že je to jedno protože nebyl tam kde měl bejt ...
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #6 kdy: 19 Července 2019, 07:47:39 »

A kde má takovej lístek bejt? Tam kde řekne MP?

To není rejpání. Příspěvek je myšlen vážně.

Jak velká je možnost, že nebudete platit viz opas. Náhledněte do spisu.

Kdo provozuje parkoviště? Má parkoviště nějaký provozní řád?
IP zaznamenána

Marsias

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #7 kdy: 18 Srpna 2019, 09:22:36 »

Zdravím,
navazuji tímto na svůj příspěvek ze dne 16. července 2019. Nyní došla od MP Brno Výzva k podání vysvětlení. Po přečtení některých vláken je vhodným dalším postupem ignorace.

K tomu akademická otázka. Nerozumím níže citovanému textu od uživatele 2M ve vlákně Přišel úřední dopis. Co dělat? - část výzva od obecní policie.

2. Napsat jim že odpíráte podání vysvětlení a proto se nedostavíte. Možnost když se bojíte to ignorovat úplně. Hardcore taktika: když to je od obecní policie "Výzva k dostavení se k sepsání zápisu o podaném vysvětlení" a chcete být vtipný tak je možnost být jim napsat že to je asi omyl a žádné vysvětlení jste nepodávali a tak není o čem sepisovat zápis. Strážníci totiž nemají právo předvolávat k podání vysvětlení.. a tak předvolávají k sepsání zápisu.

Já mám od strážníků Výzvu k podání vysvětlení a současně je ve výzvě drobným písmem odkazováno na § 11 zákona č. 553/1991 Sb. odstavec (1) Strážník je oprávněn a) požadovat potřebná vysvětlení od osoby... 

Děkuji za objasnění.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #8 kdy: 18 Srpna 2019, 09:29:35 »

Strážník je oprávněn požadovat vysvětlení. Strážník není oprávněn k podání vysvětlení předvolávat. To není totéž.

A navíc tu máme zákaz sebeobvinění...
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #9 kdy: 18 Srpna 2019, 10:50:02 »

Taky pozor na to, že ta formulace "abyste se ve vlastním zájmu dostavil" v textech, co posílá MP Brno, je jasná příprava na to, aby vyzvaný nemohl žádat náhradu výdajů a ušlého zisku.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #10 kdy: 18 Srpna 2019, 15:44:30 »

K tomu akademická otázka. Nerozumím níže citovanému textu od uživatele 2M ve vlákně Přišel úřední dopis. Co dělat? - část výzva od obecní policie.

Ten §11(1) zní..
Citace
(1) Strážník je oprávněn

a) požadovat potřebná vysvětlení od osoby, která může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku nebo jeho pachatele, jakož i ke zjištění skutečného stavu věci,

b) vyzvat osobu podle písmena a), aby se ve stanovenou dobu dostavila na určené místo k sepsání zápisu o podání vysvětlení,

c) vyzvat osobu podle písmena a), aby předložila doklady potřebné ke zjištění skutečností podle písmena a).

strážník může chtít podání vysvětlení na místě a pak může osobu vyzvat aby se dostavila k sepsání zápisu..
..ale není tam oprávnění osobu vyzvat aby se dostavila k podání vysvětlení.

Šlo by argumentovat že ta výzva je v rozporu se zákonem, ale asi to bude jen o fun factoru a vytěžit z toho nic nejde.. stačí to jen ignorovat.

MP stejně může udělat jen dvě věci.. buď vybrat pokutičku a nebo to předat na úřad (a ještě neoficiální možnost přestupek ztratit a nebo nechat vyhnít do promlčení).
IP zaznamenána

Marsias

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #11 kdy: 17 Října 2019, 21:11:41 »

Pěkný den,
tak tu mám další, navazující dopis - Výzva provozovateli k zaplacení určené částky 500 Kč.. Další postup je ignorace a dále zahájení správního řízení, je to tak?

A ještě vysvětlení o co jde (viz obrázek):
Jel jsem po ulici (označeno 1), minul křižovatku, otočil se do protisměru (označeno 2) a auto zaparkoval. Tudíž jsem ani nikde nemohl vidět značku zákaz stání (blokové čištění). Ona značka mohla být umístěna až o cca 100 metrů výše, u další křižovatky. Za dva dny jsem našel auto na protější straně. Bohužel jsem později zjistil, že kriplové v Brně dělali blokové čištění, ale jen po jedné straně ulice.  >:(

Předpokládám, že vůbec nemá smysl to někomu normálně vysvětlovat, protože to magistrátní lůza na toto nebude brát ohled. Jaká je šance tento "spor" vyhrát. Je možné argumentovat tím co jsem zmínil - nemožnost vidět značku?

Děkuji všem za rady (je to má prvotina) a přeji pěkný víkend.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #12 kdy: 30 Června 2020, 17:56:59 »

Marsias> Pokusil se úřední parazit nejpozději dnes o doručení lesjtra, kterým by bylo zahájeno správní řízení? Pokud ne, tak už nestihne (za předpokladu, že neuděláte chybu) zahájit správní řízení včas a můžete tak začít slavit výhru.
IP zaznamenána

Marsias

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #13 kdy: 04 Července 2020, 19:04:08 »

Domu sem dorazil az dnes,proto pozdni odpoved. Ve schrance NIC NENI! Diky moc za pomoc.  ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Blokové čištění Brno: odtah a MP
« Odpověď #14 kdy: 05 Července 2020, 22:00:10 »

Rekapitulace:

11.07.2019 - údajný přestupek
10.10.2019 - sprdelní výzva
23.10.2019 - udán Číkus
12.07.2020 - prekluze, WIN
« Poslední změna: 28 Srpna 2020, 16:59:40 od Číkus »
IP zaznamenána