30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předlouhý přepis - pokuta?  (Přečteno 1725 krát)

prodavajici

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Předlouhý přepis - pokuta?
« kdy: 03 Července 2019, 08:57:10 »

Zdravím, měl bych dotaz k přepisu.
Zajímalo by mě, jestli se na úřadě opravdu řeší ta 10-ti denní lhůta na přepis. Auto už jsem totiž prodal novému majiteli (s plnou mocí, ke které dostal velký TP, značky jsou zatím v depozitu). On s přepisem dost otálí, takže až půjde na úřad, bude datum na plné moci 1-2 měsíce staré.
Už jsem se alespoň poučil, že takhle prodávat auto je dost hloupé, ale tohle budu ještě potřebovat dovyřešit.
Kontrolují tedy na úřadech datum na plné moci nebo musí být plná moc také do 10-ti dnů stará? Aby si nedomysleli, že jsem ji sepsal při prodeji, který proběhl už dávno... Nechci platit pokutu za nedodržení té lhůty  a na běhání na poštu kvůli tvoření nové plné moci nemám čas.
Takže jestli se na základě staré plné moci dá uložit pokuta? Nebo na základě čeho můžou zjistit, že je lhůta porušena
Děkuju za rady
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Předlouhý přepis - pokuta?
« Odpověď #1 kdy: 03 Července 2019, 09:18:44 »

Žádost o zápis změny vlastnictví má být podána do 10 pracovních dnů ode dne převodu vlastnického práva k vozidlu. Datum podpisu plné moci s tím nesouvisí. Pokud by byl úředník opravdu hloubavý či nějak "motivovaný" k pokusu o sankci za pozdní žádost o změnu, pak se domnívám, že postačí sdělit, že byla ústně uzavřena změna kupní smlouvy, např. z důvodu vad a nutných oprav  a k předání vozidla (aby mohl být dokončen převod smlouvou) fakticky došlo včera před podáním žádosti.
Tedy odpověď na základě čeho mohou zjistit, že byla lhůta překročena - z vaší pusy.
« Poslední změna: 03 Července 2019, 09:30:40 od gumidos »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Předlouhý přepis - pokuta?
« Odpověď #2 kdy: 03 Července 2019, 09:23:40 »

jenom dodam, ze vetsina autobazaru jede v modu: privez sem auto, rekni si cenu a dones papiry, klice a overenou plnou moc k prevodu. Takze ty plne moci budou mit datumy stare v radech mesicu az let. Neni to tedy nic, co by uredniky melo prekvapit.
IP zaznamenána