30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zahájení řízení o přestupku - chybná RZ vozidla  (Přečteno 6223 krát)

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil

Ahoj, po pár měsících pilného studia tady jsem se rozhodl zaregistrovat a podat dotaz, zdali ví někdo jak situaci správně využít:
Nechci se moc rozepisovat, podstata je v tom, že policie se mnou sepsala protokol, ve kterém uvedla chybnou RZ vozidla, které jsem řídil. Omylem do protokolu napsali RZ, kterou to auto mělo před rokem a půl, kdy jej vlastnil předchozí majitel (libereckou značku). V době, kdy jsem jej řídil ale mělo už rok a půl jinou, a to pražskou značku. Té chybné RZ v protokolu jsem si hned všimnul, ale na chybu jsem je neupozornil a protokol podepsal, právě s tím, že bych to pak mohl využít. Teď mi přišlo předvolání k projednání přestupku, že jsem v inkriminovanou řídil automobil s konkrétní RZ (tou uvedenou v policejním protokolu a tedy tou, která v tuto dobu prokazatelně neexistovala).
Auto jsem řídil, to nemůžu a ani nechci popírat. Mám ale v plánu (kromě dalších věcí; až to bude hotové, hodím to sem) namítnout, že přesně ten automobil, který jsem podle obvinění měl řídit, jsem z objektivních důvodů řídit nemohl, protože taková RZ v uvedenou dobu neexistovala a neexistuje a pokud by vozidlo jezdilo s falešnou RZ, jako že nejezdilo, policie by na to jistě přišla při silniční kontrole a učinila relevantní kroky.

Co si o tom myslíte? Máte nějaké zkušenosti nebo nápady? Díky
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení řízení o přestupku - chybná RZ vozidla
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2014, 13:59:54 »

Pokud byste protokol nepodepsal, tak by se dal rozporovat IMHO daleko snáz. V každém případě by to chtělo mít v záloze ještě jiné argumenty, kdoví, jak na to bude správní orgán reagovat. Taky bych rozhodně netvrdil, že ta značka neexistuje. Stačí prohlásit, že jste v uvedenou dobu vozidlo s příslušnou RZ neřídil, a navrhnout jako důkaz vyslechnout provozovatele vozidla (kterého neznáte), který jistě dosvědčí, že vám vozidlo nezapůjčil.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení řízení o přestupku - chybná RZ vozidla
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2014, 14:07:25 »

A jak se to stalo ze zapsali spatnou RZ? Jestli to tedy neni tajne ...
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení řízení o přestupku - chybná RZ vozidla
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2014, 16:59:45 »

Protože jsem byl na cajtárně a vozidlo jsem skutečně řídil, přišlo mi hloupé a dětinské odmítat podepsat protokol. Chtěl jsem se co nejdříve vrátit k dětem a nehrotit to a neskončit nakonec na dva dny v cele.

Jak zapsali špatnou RZ nevím přesně, pouze hádám, že při ztotožňování nahlédávají do různých registrů. Takže ztotožnili mě a ověřili vozidlo v rejstříku. Při ověřování vozidla (které není moje ale firmy) museli zadat správně typ vozidla a správnou RZ (tu si evidentně  napsali ještě na cestě do desek na papír spolu s mými nacionálemi z dokladů) a rejstřík jim vyplivnul celou historii, tedy všechny RZ, které to vozidlo v historii mělo. A potom omylem zapsali do protokolu tu předposlední, nikoliv poslední známou...

Poslat písemně stanovisko nějak ve smyslu, že uvedené vozidlo (a citovat přesně typ a RZ) jsem skutečně neřídil a že by měli nejprve určit jakým konkrétním vozidlem jsem se přestupku měl dopustit, jinak se bavíme teoreticky a mé právní postavení se stává nejistým... Proto jsem sem přišel pro radu, jestli někdo neví, jak by to bylo nejlepší přesně podat, jak by z procesního hlediska mohli zareagovat, a tak podobně. Prostě vědět a být připraven, vědět kdy správně vytáhnout argument materiality apod. Samozřejmě mám v kapse další argumenty jako krajní nouze (vezl jsem přece těžce nemocného kojence do nemocnice...) atd atd.
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení řízení o přestupku - chybná RZ vozidla
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2014, 20:10:00 »

já bych počkal a pak když  to dotáhnou  bych se odvolal, že vůz  této RZ jsem neřídil..vrátej to patrně znovu projednat. Získáš  čas k dobru do prekluze a pak když  tě třeba znovu odpálej..  teda když  doplněj vše spravne.. ;)

Znovu bych se potom odvolal....Napadl bych  v 2 odvolání  nějaký  chyby, podjatost,aspekt atd. MAŠ VELKOU šanci  že to pokurvej a vyhraješ..

Teda pokud nebudou úplný svine a neřeknou že  to byla jen malá dílčí  procesní  chybička..

DRŽÍM  PALCE
« Poslední změna: 26 Března 2014, 21:24:19 od protinim »
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení řízení o přestupku - chybná RZ vozidla
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2015, 02:55:28 »

Takže nakonec to dopadlo takto:
1. chybná RZ je malá dílčí procesní chybička, která nemá na skutkový stav žádný vliv,
2. žádný přestupek z mé strany nebyl prokázán (proto bod 1. nemá žádnou relevanci) a přestupkové řízení se zastavilo.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení řízení o přestupku - chybná RZ vozidla
« Odpověď #6 kdy: 24 Ledna 2015, 15:15:35 »

Evidentně to vzdali vzhledem k blížící se prekluzi. Už si nechtěli dopisovat ve ztracené věci.
IP zaznamenána