30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Buzerace úředníka INFOZÁKONEM  (Přečteno 3276 krát)

Danubit

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Buzerace úředníka INFOZÁKONEM
« kdy: 25 Června 2019, 16:58:30 »

V přestupkovém řízení ve fázi Příkazu k zaplacení mne napadlo, že dotyčného úředníka znechutím opakovanými dotazy na různé věci (nehodovost v daném úseku, ..), které budu posílat přes datovou schránku.

Jsou povinni mi odpovídat ?

Můžu ho takto znechutit aby věc odložil/ nechal promlčet ?

Má někdo takovouto zkušenost ?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace úředníka INFOZÁKONEM
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2019, 21:06:52 »

Jsou povinni odpovídat, ovšem jen do chvíle, než to bude zjevná buzerace.

Těžko ho znechutíte, protože i když dotaz adresujete přímo na něj, bude ho vyřizovat ten, kdo to má vyřizování podle InfZ v kompetenci.

Mám zkušenost, že takoví aktivisté jako Vy pak zabrání nebo ztíží takovemu člověku jako já získání skutečně potřebné informace, protože úřad pak vše odmítá a já se musím několikrát odvolávat.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace úředníka INFOZÁKONEM
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2019, 21:31:28 »

Tak. InfZ prakticky vždycky vyřizuje někdo jinej. Doporučuju radši žádat o relevantní informace v nějakém rozumně velkém rozsahu. Žádost podle 106 se zásadně posílá e-mailem bez elektronického podpisu a v žádosti se uvádí pouze Jméno, Příjmenní, kontaktní adresa a název povinného subjektu (tj. toho úřadu, který má poskytnout informace). Pokud nemáte náladu se s úřadem moc hádat, uveďte do žádosti i vaše datum narození a adresu trvalého pobytu. V takovém případě však nezapomeňte zdůraznit kontaktní adresu.

IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace úředníka INFOZÁKONEM
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2019, 17:36:16 »

Dle zákona tam musí být i datum narození. Zrovna dneska jsem to řešil a to i přestože jsem to posílal datovkou kde jsou všechny relevantní info.
Jinak si asi dané místní policejní ředitelství z Prahy poprvé na toto vzpomenulo, jestli se mi bude chtít, tak napadnu jejich minulá vydání info nez tohoto data narození jako porušení zákona, ať se policajti baví.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace úředníka INFOZÁKONEM
« Odpověď #4 kdy: 27 Června 2019, 14:20:28 »

Dle zákona tam musí být i datum narození.

To sice "musí", ale taky je tam
Citace
(5) Povinný subjekt posoudí žádost a:

a) brání-li nedostatek údajů o žadateli podle odstavce 2 postupu vyřízení žádosti o informaci podle tohoto zákona, zejména podle § 14a nebo 15, vyzve žadatele ve lhůtě do 7 dnů ode dne podání žádosti, aby žádost doplnil...

což má docela dobrý prudící potenciál, neboť povinné subjekty obvykle paušálně posílají výzvu k doplnění bez toho, aby se zabývaly tím, zda absence potřebných údajů reálně brání poskytnutí požadované informace. Což v drtivé většině nebrání.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Danubit

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Pruzení infozákonem
« Odpověď #5 kdy: 05 Října 2019, 10:57:11 »

Byl jsem na ústním vyjádření k přestupku o překročení rychlosti.
Dal jsem námitku podjatosti, kde jsem se dověděl, že ji bude vyřizovat vedoucí oddělení.
Předtím jsem na základě infozákona požadoval část spisu - také jsem se dověděl, že žádosti na infozákon vyřizuje vedoucí.

Teď vedoucí vyřizuje moji námitku podjatosti.

Prosím o jakékoliv tipy, jaké informace bych mohl na základě infozákona požadovat (slušně, ale tak, abych ji otrávil a přibrzdil).
Prostě něco složitého, co bude muset odpovědět.
Děkuji !
IP zaznamenána