30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 138 mimo obec  (Přečteno 17404 krát)

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #15 kdy: 26 Ledna 2015, 12:34:29 »

Já si myslim, že jako stavební kámen obrany to nebude, ale tohle splnění podmínek v návodu k měření bývá jedno z mých oblíbených témat v prvním kole a to zejména kvůli oddálení rozhodnutí, případně kvůli zařazení do kolonky - potížista, toho řešit nebudeme nebo dno hromádky. Pokud tam jdete za 2,5h, tak už je pozdě, ale zezačátku bych tam hodil nějakou omluvenku, potom bych se vzdal účasti a podal nějaký rozsáhlý podání právě na téma  vlhkosti, teploty, úhlu, zastínění a všejijakých těch záležitostí týkající se měření, judikatura, platnost značek (zde byla obecná úprava, ale šlo by namítat značku zvyšující rychlost), ve finále a ve vhodnej moment námitka podjatosti. Rozhodně bych je ale nenutil dělat věci, který jsou těžištěm pro odvolání proti rozhodnutí a právě až v odvolání představuje klíčovej bod útoku. Takže nezmiňovat se o materiálnim znaku, zavinění, oznámení o možnosti vyjádření se k podkladům rozhodnutí, předvolání PČR a kroky k tomu směřující, atd...

Hlavní věc je nenutit dělat orgán věci, který snížili šance/manévrovatelnost v odvolání.
« Poslední změna: 26 Ledna 2015, 12:43:23 od unlimited »
IP zaznamenána

Rihi92

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #16 kdy: 26 Ledna 2015, 12:52:01 »

moc se v tom neorientuji.. co by jste mi prosím poradili za postup, až tam za 2hodiny dojdu.. děkuji moc
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #17 kdy: 26 Ledna 2015, 13:00:06 »

Protože už teď těžko stihnete podání napsat a podat, tak bych přišel na ústní jednání a to samé jim řekl do protokolu. Zdržte se odpovídání na jejich dotazy, jeďte si tu svou, proti sobě vypovídat nemusíte. Pokud Vás PŘED podánim vysvětlení ÚSTNĚ nepoučí, můžete to nechat zaprotokolovat a můžou rovnou nařídit nový jednání, protože taková chyba je nenapravitelná (aby se konalo poučení po zahájení ústního jednání) a takové jednání je nicotný. Pokud máte koule, tak můžete po domluvě uplatnit i svědka, co Vám dosvědčí, že ztotožnili všechny v autě a tudíž jste nemusel bejt řidičem, protože udělali chybu, případně cokoli jinýho nebo že to neni Váš podpis. Jste místní? Můžete zažádat o konání správního řízení v místě bydliště. Pokud odmítnou, suprovej bod do námitky podjatosti.
« Poslední změna: 26 Ledna 2015, 13:04:38 od unlimited »
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #18 kdy: 26 Ledna 2015, 13:57:41 »

Dobrý den,
podle mého názoru je nejlepší příjít okopírovat/ofotit spis a říct že odmítate vypovídat a že se do 14 dní vyjadříte k materiálu ve spisu... Jednak natahnete jednání o dalších 14 dní a druhak máte čas si přesně připravit taktiku jak na to...
Pěkný den
Foxik
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #19 kdy: 26 Ledna 2015, 15:56:51 »

Spis už má jak jsem tak pochopil, čili mu ho klidně nakopírujou znova, ale čas k prostudování mu už nedaj. Jak dopadlo ústní jednání?
IP zaznamenána

Dare

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #20 kdy: 26 Ledna 2015, 20:37:57 »

S tou relativni vzdusnou vlhkosti se take zabyvam. Z navodu k pouziti nebo cerifikace vyplyva pri jake relativni vlhkosti ho kalibrovali a je potreba zjistit zdali tato velicina zasadne ovlivnuje presnost mereni. Nejake rozmezi vlhkosti co by podminky pro moznost mereni jsem nenasel a dokonce nove Ramery mohou merit i v desti.

Zameruji se rovnez na eliminaci odrazu paprsku radaru v hustem provozu nebo nevhodne zvolenem miste.

Jestli je nekdo dal, budu rad kdyz napise :-)

Řeším také změření AD9C a tak zjišťuji co se dá... protože doposud samotnou změřenou rychlost a už vůbec samotné změření nechápu - antiradar začal reagovat až když se po cca 500 m rozjeli do té doby nic... přitom do té doby a i o d té doby funguje antiradar na 100%....Ta relativní vzdušná vlhkost by mohla být zajímavým vodítkem, co se týká schopnosti AD9C a měření v dešti, ať jsem heldal kde se dalo, nikde jsem také nenašel zákaz, ale ani povoleni....
reflexe by také mohla být dobrým tipem viz. nedávno nahraný návod na Ramer 10, u AD9 se jedná o startší provedení, tak předpokládám, že bude trpět stejnými neduhy. U Ramer10 v návodu píší jako riziko reflexe mokrá tráva, proč by to nemohla být i velmi mokrá vozovka, svodidla apod...
Zároveň u spuštění radaru dochází cca 10 sec. k samotné kalibraci (5 sec zapínání, cca 5 sec kalibrace) a dle zdrojů... někteří opicajti využívají metodu zapnutí radaru na poslední chvíli (až když vidí rychle jedoucí vozidlo) aby předešli včasnému odhalení antiraderm....
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #21 kdy: 26 Ledna 2015, 22:17:44 »

... jsem na asi 4km rovince předjíždl tereňák s vlekem, před ním červená octavka, kterou jsem chtěl vzít taky ............

Ještě je tady ten aspekt krajní nouze - předjedete teréňák a najednou další auto. Zařadit se je nebezpečné, tak vyhodnotíte situaci a díky silnému vozu prudce zrychlíte, aby jste dokončil předjíždění..... a další už znáte. Dala by se udělat rekonstrukce s protijedoucím vozem ..... in dubio pro reo
http://www.autoweb.cz/co-je-a-co-neni-prestupkem-prekroceni-rychlosti-ktere-neni-prestupkem/ 
IP zaznamenána