30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 138 mimo obec  (Přečteno 17393 krát)

Rihi92

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
138 mimo obec
« kdy: 11 Listopadu 2014, 16:17:40 »

ahoj, chtěl bych prosím poradit.. na státní Znojmo- Brno jsem na asi 4km rovince předjíždl tereňák s vlekem, před ním červená octavka, kterou jsem chtěl vzít taky, ale začala zrychlovat.. blbec jsem přidal taky a když jsem ji předjel, vyblejskla mě, ještě než jsem se stihl zařadit před ně. ( myslel jsem, že při měření za jízdy musí jet měřící auto nějakou dobu stejnou rychlostí :( )
Nechal jsem sepsat protokol, že chci jít do správního řízení, kde jsem blbec podepsal, že jsem  si vědom spáchání přestupku. Dá se z toho ještě nějak vybruslit? díky za rady..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2014, 17:42:13 »

Vybruslit z toho určitě jde.
Tak jak to je popsáno by to vůbec neměl být přestupek, ale že to dostane úředník pro kterého je objektivní posouzení důležitější než čárka za pokutičku se spoléhat nebudeme.

Počkejte až z úřadu něco přijde.
Ale začátek hry bude asi jasný: Pošlou příkaz a podáte proti němu odpor. To zvládnete jednou větou "Proti příkazu číslo xxx ze dne xxx podávám odpor".
Pak požádáte o kopii spisu (na to tu taky je šablona) a dál se uvidí.

Pro začátek dvě rady:
Když je na něco lhůta (vyzvednutí dopisu, podání něčeho) tak je lepší to dělat až ke konci té lhůty. Ale nezmeškat! Hlavně ne lhůtu na podání odporu proti příkazu.
A informace a dokumenty tu sdílejte opatrně, čtou to tu i úředníci.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2014, 20:48:28 »

Ještě mne napadá jedna věc — oni vlastně sami způsobili velmi nebezpečný přestupek, protože začali zrychlovat a neumožnili Vám dokončit bezpečně předjíždění. Takže nejen že sami spáchali přestupek, ale tím nejen Vás dokonce přímo ohrozili! Máte munici k odvolání…
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #3 kdy: 11 Listopadu 2014, 20:52:57 »

To by ale muselo být někde zdokumentované. Jinak je to bránění bezpečnému předjetí. Za to většinou vybržďuju.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2014, 21:31:39 »

Však to také zdokumentované je. Mají ho vyblejsknutého v okamžiku, kdy dokončil předjížedění. Já bych to použil.  Koneckonců na fotografii bude jasně vidět odstup vozidel. Pokud monocajti by jeli předpisově 90 km/h a on 138, pak by byla mezi nimi poněkud jiná distanc, než když oni jeli dejme tomu 120. Na fotografii bude též rychlost měřicího vozidla, musí tam být.  Takže jejich přestupek je tedy zaznamenán. Spíš bych napřed zažádal o kompletní podklady, aby s nimi NEBYLO DODATEČNĚ MANIPULOVÁNO.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2014, 08:00:55 »

ViktorN: To je pravděpodobný směr obhajoby, ale uvidíme co mají.

Jinak je to bránění bezpečnému předjetí. Za to většinou vybržďuju.

Když se brání předjíždění tak víte že je to idiot a je blbost ho vybržďovat (když nedokáže správně reagovat na předjíždění tak bůh ví jak zareaguje na vybrždění).
A cíl řízení je dostat se bezpečně do cíle a ne trestat druhé za to jak řídí.
IP zaznamenána

Rihi92

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2015, 16:18:21 »

Ahoj, tak na úterý jsem předvolanej, poraďte prosím postup, děkuju :)

https://www.dropbox.com/sh/s70ahpa5fen0umc/AADDUUO8tu-xnbY4a0bcpSYta?dl=0

ještě jsem se chtěl zeptat, vždycky jsem spoléhal na to, že za mnou musí měřící vozidlo nějakou chvíli jet.. ale tady to jsem předjel a ještě v protisměru mě bliklo (AD9C)
« Poslední změna: 04 Ledna 2015, 16:36:27 od Rihi92 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #7 kdy: 04 Ledna 2015, 19:18:14 »

Máte spis?
Jestli ne tak jen požádejte o kopii celého spisu a o čas na prostudování spisu s tím že se vyjádříte poštou potom.
Kopírování spisu možná budou chtít zaplatit, jestli nechcete platit tak si ho můžete třeba nafotit (ale tak aby to na těch fotkách šlo přečíst).
IP zaznamenána

Rihi92

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #8 kdy: 04 Ledna 2015, 19:29:56 »

Dobre, takze v utery tam na pozadovany cas dojdu a jedine co tak pozadam o spis? Moc dekuji :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #9 kdy: 04 Ledna 2015, 21:55:32 »

A o stanovení lhůty na prostudování spisu.
Vyjádření dodáte ve stanovené lhůtě. Do prostudování spisu využíváte svého práva odepřít podání vysvětlení.
IP zaznamenána

Rihi92

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #10 kdy: 26 Ledna 2015, 09:12:47 »

ahoj, takže moje domněnka, že jeli rychleji se nepotvrdila...
tady je spis: https://www.dropbox.com/sh/7lw71fm9qugvr2e/AABDjLdWFD3blSWeec0jN3xJa?dl=0
nevidím to moc růžově :(
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #11 kdy: 26 Ledna 2015, 09:56:48 »

Ale podporuje to tu verzi že policajti jeli zbytečně pomalu a při předjíždění zrychlovali.

Co se v té věci teď děje?
IP zaznamenána

Rihi92

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #12 kdy: 26 Ledna 2015, 11:01:48 »

Dnes v 15:00 tam jdu.. Nasel jsem si navod na AD9C a zjostil jsem ze je do vlhkosti 70%, volal jsem na čhmu a za cele odpoledne nekneklesla vlhkost pod 80%
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #13 kdy: 26 Ledna 2015, 11:33:09 »

S tou relativni vzdusnou vlhkosti se take zabyvam. Z navodu k pouziti nebo cerifikace vyplyva pri jake relativni vlhkosti ho kalibrovali a je potreba zjistit zdali tato velicina zasadne ovlivnuje presnost mereni. Nejake rozmezi vlhkosti co by podminky pro moznost mereni jsem nenasel a dokonce nove Ramery mohou merit i v desti.

Zameruji se rovnez na eliminaci odrazu paprsku radaru v hustem provozu nebo nevhodne zvolenem miste.

Jestli je nekdo dal, budu rad kdyz napise :-)
IP zaznamenána
Concorde

Rihi92

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:138 mimo obec
« Odpověď #14 kdy: 26 Ledna 2015, 11:38:10 »

Ja na to docela spoleham, kdyz je v protokolu ke kalibraci vlhkost max 75% a pri mereni byla vlhkost vyssi.. Mereni je nepresne a neni to dukaz, nebo se mylim?
IP zaznamenána