30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: rychlost, automat, dethmut, sprdel  (Přečteno 4309 krát)

kama

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
rychlost, automat, dethmut, sprdel
« kdy: 24 Června 2019, 08:18:15 »

Příjemné dopoledne. Potřeboval bych poradit s procesním postupem:
Podzim 2016 údajně spáchán přestupek, něco přes 60 na padesátce po odečtení tolerancí, zjištěno ATP, obdržena výzva s odpustkem
Napráskán rakouský občan který ale několik dní po spáchání přestupku náhle zemřel
Jaro 2017 přišel příkaz vinen sprdel, z příkazu vyplývá, že řidiče obeslali, ale údajný dopis se údajně vrátil jako nedoručitelný.
V termínu podán odpor a prakticky ve stejném čase učiněn pokus o nahlédnutí do spisu, nebylo umožněno s odkazem na to, že nejsou úřední hodiny a dotyčná osoba není přítomna, úřednice odmítla vystavit záznam, po nátlaku ale vystaven pamflet s názvem potvrzení, kde je uvedeno, že jsem se za účelem prostudování spisu dostavil, ale nebylo mi to umožněno. Celé extempore nahráváno, navštíveno bylo v pracovní době úřadu.
Od té doby nic, nyní, více než po dvou letech dorazil dopis s názvem „Oznámení“, v němž je mi oznámeno, že po podaném odporu řízení pokračuje a SO mne vyrozumívá, že budou v dohledné době prováděny důkazy mimo ústní jednání (provedení důkazů listinami obsaženými ve spise) a že po tomto bude mít správní orgán shromážděny podklady pro vydání rozhodnutí. Dále mne SO vyrozumívá, že mám možnost vyjádřit se po provedení důkazů mimo ústní jednání k podkladům pro vydání rozhodnutí.
Termíny jsou samozřejmě známy přesné, nicméně vzhledem k tomu, že daný úřad je znám jako velmi zarputilý a také proto, že všichni pracovníci úřadu se sem chodí vzdělávat, zatím nechci sdělovat cokoli, co může vést k identifikaci. Hodlám také využít všech opravných prostředků vč. žaloby, nechci tedy udělat ani procesní ani faktickou chybu a naopak rád nechám dělat další chyby úřad.
Dovoluji si tedy požádat o vaše názory, kdy nejlépe navštívit úřad k seznámení se spisem:
-   Nyní, před „prováděním důkazů listinami“
-   Přijít na termín daný úřadem
-   Těsně po provádění důkazů listinami
-   Vůbec a počkat co se bude dít
-   Jiný nápad?
Díky
« Poslední změna: 25 Června 2019, 11:05:13 od kama »
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:ryhclost, automat, dethmut, sprdel
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2019, 09:21:20 »

Jaro 2017 + 1 rok = jaro 2018, teď máme léto 2019 (teprve chvilku).
Takhle narychlo, po ránu a pohledem z rychlíku, mi přijde, že je to prakticky po prekluzi.
Víc než jeden rok uplynul od posledního vzedmutí úředního šimla, tak já mám za to, že jak podle původního, tak i podle nového přestupkového zákona, byste měl být za vodou.
Ale třeba mne někdo zkušenější opraví...

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

kama

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:ryhclost, automat, dethmut, sprdel
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2019, 09:37:00 »

Díky,za reakci, podle mne to vypadá tak, že termíny běží podle pův. zákona, tzn u sprdele 2/4. Zahájit do 2 let stihli, takže na to mají pravděpodobně čas od spáchání 4 roky, tedy do ranného podzimu 2020. Bohužel pro mne. V každém případě takovou námitku vznesu, ale z výkladů, které jsem viděl na to mají asi opravdu 4 roky, takže jen na promlčení obranu stavět asi nemohu..
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:ryhclost, automat, dethmut, sprdel
« Odpověď #3 kdy: 24 Června 2019, 10:28:50 »

Díky,za reakci, podle mne to vypadá tak, že termíny běží podle pův. zákona, tzn u sprdele 2/4. Zahájit do 2 let stihli, takže na to mají pravděpodobně čas od spáchání 4 roky, tedy do ranného podzimu 2020. Bohužel pro mne. V každém případě takovou námitku vznesu, ale z výkladů, které jsem viděl na to mají asi opravdu 4 roky, takže jen na promlčení obranu stavět asi nemohu..
Nemělo by být.
V novém zákoně je, že se používá ustanovení zákona, které je pro podezřelého výhodnější, tedy měl byste argumentovat použitím nového, poněvadž ve výsledku je to pro Vás lepší.
Každopádně to matláctví s nahlížením do spisu + teďka toto s tím, že se probudili po prakticky 3 letech...
Bude to hezké odvolání, řekl bych.
Mně napadá, že kdybyste měl placeného zmocněnce v tomto případu, tak po výhře a poukázání na nesprávný úřední postup, byste mohl ještě něco vydělat.
Ehm, zmocněnec by mohl dostat odměnu za služby

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

kama

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:ryhclost, automat, dethmut, sprdel
« Odpověď #5 kdy: 24 Června 2019, 12:36:41 »

No, hezky by se promlčení věřilo, ale rozbor např. zde
https://www.epravo.cz/top/prakticke-rady/prekluzivni-lhuta-u-spravnich-deliktu-provozovatele-vozidla-106448.html
hovoří o promlčení za 4 roky a z odkazu uvedeného "uziv" v podstatě vyplývá to stejné. Námitku promlčení určitě uplatním, ale nechci aby to byla jediná karta, kterou bych chtěl z rukávu tahat - je k disposici řada dalších pochybení SO vč. neumožnění nahlédnout do spisu a něco bych rád ještě dotvořil správným postupem. Nyní tedy hlavně  potřebuji dopilovat procesní taktiku, tedy v současné stituaci vybrat nejvhodnější termín kdy SO navštívit - před prováděním důkazů listinami, přijít dle pozvánky, nebo po provádění důkazů, nebo se na to vybodnout? Jak to vidíte a jaká jsou pro a proti u jednotlivých variant? Díky
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:rychlost, automat, dethmut, sprdel
« Odpověď #6 kdy: 28 Června 2019, 09:10:48 »

Tak v principu nic neztratíte, když se v termínu dojdete podívat, co na Vás mají, ofotíte spis a dohodnete se, že se vyjádříte k podkladů v nějaké lhůtě (typicky SO dá 5 dní, alespoň MHMP jo).
Jakmile budete mít spis, tak jim můžete naházet klacky pod nohy tím, že využijete svého práva navrhovat důkazy. Třeba aby SO doplnil spis o informaci, podle jakého zákona ve vaší věci postupuje. To jen tak pro zahřátí.
Obecně se mi víc vyplatilo toto, než je nechat vydat rozhodnutí a pak teprve jít koukat do spisu.
Přece jenom na odvolání je nějaká lhůta, pokud pošlete nejdřív blanketní, tak se i o něco prodlouží, ale i tak - stihnout to v té lhůtě dostavit na úřad, pak si nastudovat spis a pak začít něco psát, aby to mělo alespoň hezkých 20+ stran...

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

kama

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:rychlost, automat, dethmut, sprdel
« Odpověď #7 kdy: 01 Července 2019, 08:46:32 »

Díky,
takový poradenský hlas jsem potřeboval, sám jsem došel ke stejnému závěru. Spis tak jako tak budu potřebovat a protože se opravdu hodlám bránit srdnatě, byl bych nerad, aby mi někdo z dalších instancí shodil obranu na mojí procesní "pasivitě", jak se to již stalo např. u tuším KS Hradec. Jít tam před, v nějakou "šťavnatou" dobu, např. tento čtvrtek odpoledne, mohl by následně SO argumentovat, že ještě před vydáním rozhodnutí spis doplnil o mnou vytýkané, jít tam po, mohlo by také již být "uklizeno". Takže tam vyrazím na čas uvedený ve vyrozumnění. Co se týká placeného zmocněnce a potenciální náhrady za nesprávný úřední postup, z toho co jsem nastudoval by to musel být advokát, aby bylo možné uplatňovat náhradu škody - opravte mne pokud se mýlím. Potom by asi mělo smysl dát formálně někomu plnou moc a následně se případně "šábnout". I tak ale porcujeme medvěda, který běhá opravdu hluboko v lese.
IP zaznamenána

kama

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:rychlost, automat, dethmut, sprdel
« Odpověď #8 kdy: 06 Prosince 2019, 09:12:51 »

Další vývoj se má takhle. Zúčastnil jsem se čtení důkazů, požádal o lhůtu k vyjádření se k podkladům, vyjádřil se s tím, že jsem vznesl námitku podjatosti, namítal neumožnění nahlédnout do spisu, rozporoval způsob měření, měření obecní policií, nehodu kterou jsme doložil fotografiemi a dohodou o narovnání, dodal parte zesnulého dethmuta, rozporoval kompletnost spisu a nezákonnou manipulaci s ním, bezdůvodné průtahy atd. Rozhodnuto vinen, podáno odvolání, potvrzeno ale s řadou chyb na kterých hodlám postavit žalobu. Stejně tak hodlám požádat o odškodnění za nesprávný úřední postup a bezdůvodné průtahy. Požádal jsme dvě právní kanceláře zabývající se přestupky o zastupování, obě to odmítly pro zaneprázdněnost. Nemáte někdo zkušenost s nějakým Brněnským právníkem specializujícím se na danou problematiku kterého by jste doporučili? Oba návrhy si připravím sám, nicméně rád bych to nechal projít rukama advokáta, abych se vyhnul procesním chybám. Případně našel by se zde na foru někdo, kdo je advokátem a kdo by za nějaký peníz zkontroloval můj návrh žaloby a žádosti o odškodnění? Diskutovat v této fázi nad anonimizovaným spisem dle mého názoru nemá smysl, jak žaloba tak žádost o odškodnění vychází již z přesných dat a označení dokumentů, bez nich to nebude dávat smysl a s nimi to nebude anonymizováno.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:rychlost, automat, dethmut, sprdel
« Odpověď #9 kdy: 06 Prosince 2019, 09:40:15 »

Zkuste se podívat sem.
IP zaznamenána

kama

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:rychlost, automat, dethmut, sprdel
« Odpověď #10 kdy: 06 Prosince 2019, 12:06:18 »

Díky, z uvedeného jsem vycházel a poslední 2 byli osloveni. Jedná se, bohužel, z pohledu advokátů o "prkotinu", neb o body, život, řidičák nejde. To také vyplývá i ze stránek ostatních v odkazu uvedených, většina řeší případy od hrozby ztráty ŘP výše.
IP zaznamenána