30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 5x km/h na snížení z 40 na 30, lapen  (Přečteno 2763 krát)

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
[WIN] 5x km/h na snížení z 40 na 30, lapen
« kdy: 01 Června 2016, 01:53:18 »

Zdravím,

   dnes po dlouhé době sem měl čest být změřen pologramotama, prý že jsem jel na 30tce něco přes 50, nejdříve tvrdili 58, pak 56 a po odečtení 53.. Protože jsem až dodnes o 30 vůbec nevěděl, navíc ve svém městě kde jezdím denně, hledal jsem fotky na googlu ahle, ona tam byla odjakživa 40, tak asi proto jsem o 30 nevěděl, jaksi nemám hobby v koukání která značka se změnila, raději koukám na cestu.
 
   No což, najednou vidím ve zpětném jak se na mě řítí městapo a vidím v ruce spolujezdce radar, po nějaké době za městem mě přes plnou předjeli v kopci a pak pustili diskotéku, zrovna sem neměl čas s nima vykládat proč nesbíraj třeba hovna a nejsou tedy městu více prospěšní a tak už sem rovnou hledal doklady, abych je měl připravený než se doválej k mému okénku. Dobrý den doklady od vozu byla první věta -> přehodnotil jsem tedy svou časovou tíseň a rozhodl se jim pár minut navíc věnovat. Řikám že bych chtěl důvod proč chtěj doklady, tak už začal peskovat že sem jel 58 na 30 takže přestupek a bla bla.. řikám že sem žádnej nespáchal, ale že by to chtělo poučení a důvod zatavení předem, dále sem odmítnul vydat OP s tím, že nejsem povinen ho u sebe nosit a že na něj nemaj nárok.. to pologramota rozzuřilo ještě víc a pane odstavte vozidlo odvezeme vás na Pčr že potřebuje adresu a to z řp nezjistí protože nemaj přístup do databáze bo co.. na tohle dohadování už sem fakt neměl a nechtěl přijít ještě více pozdě tak sem op vydal kvůli urychlení. celé to máme nahrané, i přiznání opičáka že teda vlastně předjížděl přes plnou ale tvrdí že měl majáky a to má zdokumentovaný, já řikám že jeli ještě rychleji než já po městě a to prej ať jim teda dokážu, řikám ve správním. Prej určitě příjde.
  Co se místa týče,  je to v centru malého města, u přechodu samafor a tam nově místo 40 je 30 a za cca 90m je náměstí, kde se mimojiné nachází ona autobusová zastávka z mého prvního případu zde na fóru :D a pod náměstím je škola na kterou upozornuje značka ještě před již zmíněným přechodem, to je cca 150m daleko ale né zrovna u cesty. Vidím to ale i tak jako pohoršující okolnost u SO vzhledem k času 15h odpo , ikdyž že by tudy chodila kvanta dětí se říct nedá a pak již dlouho žádný přechod nebo nepřehledné místo není.

  Jaké prosím vidíte šance na uhrání, nemůžu si teď dovolit dostat další pokutu-body, hlavně ani z principu nechci jim dát nic zadarmo, za jejich chování povýšené, že můžou všechno, jsem na ně alergickej. Až něco příjde, tak určitě spis, pak asi bych zkusil zjistit od kdy je tu snížená rychlost, nehodovost a jestli tam maj povoleno měřit, ale to asi budou mít posychrovaný.. prekluze je u ztotožnění na místě rok, nebo i na toto se vztahuje již dvouletá?
 Díky za přečtení :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:5x km/h na snížení z 40 na 30, lapen
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2016, 08:33:15 »

Promlčení je samozřejmě už podle nových pravidel (2 roky). Není podstatné, jak se na přestupek přišlo, jen kdy se stal a že to je řešeno jako přestupek.

Etuda s MP nic moc. Smysl dává především cesta nejmenšího odporu (dám papíry, s přestupkem nesouhlasím, dělejte co musíte). V jistých případech může dávat smysl je trochu vyškolit, ale dělat ramena s nepředložením OP a pak se podělat v okamžiku, kdy padne výhružka o předvedení na PČR (resp. najednou zjistit, že hrozně chvátám), to jste jim to fakt nandal a příště si na vás dají pozor ...

Hrozí-li vybodování, tak se vykašlete na nějaké "z principu", ale řešte své papíry.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:5x km/h na snížení z 40 na 30, lapen
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2016, 10:21:34 »

S tím odporem je to tak trochu jinak všude než v Praze. Tam se mi je zatím osvěčilo nasrat a školit, nikdy pak nic nepřišlo, ale na maloměstě kde se nuděj to je jak říkáte spíše na škodu..

Ani né tak vybodování, jako dvakrát přestupek s rychlostí během krátké doby, jednou jsem ho platil na místě :x
IP zaznamenána
In dubio pro reo

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:5x km/h na snížení z 40 na 30, lapen
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2016, 11:55:06 »

Citace
S tím odporem je to tak trochu jinak všude než v Praze. Tam se mi je zatím osvěčilo nasrat a školit, nikdy pak nic nepřišlo, ale na maloměstě kde se nuděj to je jak říkáte spíše na škodu.

Ono jde podle mých zkušeností hlavně o to, zda (a rovněž jak dlouho) má maloměsto dostatek zařízení na výběr daně z tachometru. V obcích s pár tisící obyvatel, kde třem zcela nezkušeným úředníkům bez jakéhokoli právního povědomí pořídí zastupitelstvo u vidiny zlatem přetékající obecní pokladny několik radarů, se vyplatí doslova každá obstrukce, protože na to ty tzv. "úřední osoby" nemají ani čas ani skill. Naopak města s pár desítkami tisíc obyvatel, kde MP neměří rychlost (zejména ne automaticky), mívají zpravidla o dost efektivnější aparát.

Což je mimochodem poměrně zajímavý argument pro tvrzení o negativní korelaci mezi četností používání institutu objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla a reálnou úrovní bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:5x km/h na snížení z 40 na 30, lapen
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2016, 12:44:41 »

na našem maloměstě to postupuje dál na velké město ve středočeském kraji, tady to řešit patrně nebudou ani nyní.

Pokud ale bude jedna z argumentací bezpečnost, snažil bych se i poukázat na to, že stojící mp pokud mě bude chtít dojet musí nutně jet rychleji a vzhledem k tomu, že nebliká není ani nijak vidět oproti ostatním účastníkům lépe a je tedy ještě nebezpečnější, zvláště když tam sedí nezkušený pupkáč, který buď v autě sedí a nebo projíždí město cca max 30km rychlostí a není tedy zvyklý na rychlost vyšší, mě osobně to přijde jako naprosto logické, ale u SO asi taková argumentace bude mimo? projeli tak půl města než aparát sbalili a za mnou se přiřítili aspoň 80tkou, né-li víc..
   jak je to s majákem, policie říká že můžou překročit bez něj, jiní zas že ne a jsou jako běžní řidiči, máte někdo již potvrzeno?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:5x km/h na snížení z 40 na 30, lapen
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2016, 11:13:01 »

Napadá mne - zastavili vás ještě na území, kde má ta MP působnost (tj. v katastru "svého" města + obcí, které mají s městem smlouvu o MP), nebo až dál?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:5x km/h na snížení z 40 na 30, lapen
« Odpověď #6 kdy: 21 Dubna 2020, 20:12:19 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:5x km/h na snížení z 40 na 30, lapen
« Odpověď #7 kdy: 21 Dubna 2020, 23:08:21 »

Jaj, ani jsem si nevsiml predchoziho dotazu. Konkretne tohle pokud si jeste vzpominam, bud bylo prekluzi ukonceno, nebo mam spis dojem, ze vlastne nic neprislo ani k reseni.. ale uz je to par let zpet a ja byl mladsi a blbejsi nez ted, tedy i vystrasenejsi..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 5x km/h na snížení z 40 na 30, lapen
« Odpověď #8 kdy: 21 Dubna 2020, 23:10:18 »

Tedy gratuluji a přesouvám do vyřešených.
IP zaznamenána