30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručování příkazu na špatnou adresu  (Přečteno 13114 krát)

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #15 kdy: 31 Října 2019, 10:16:18 »

A ta upomínka byla doručena jak? Já jenom, jestli o ní vlastně víte.

správný dotaz, to jsem si vlastně neuvědomil. Bylo to zasláno obyčejnou poštou, tzn. u upomínce vlastně vůbec nevím... ;D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #16 kdy: 31 Října 2019, 11:48:54 »

Nicméně vzhledem k tomu, že je nejspíš promlčeno, můžete klidně zareagovat. Dokonce bych řekl že je to vhodná příležitost.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #17 kdy: 04 Ledna 2020, 20:02:36 »

Tak story pokračuje  8)..dle rady zde jsem odpověděl ze nemám ponětí o co se jedna. Úřednice je neodbytna a poslala odpověď, která fikcí dorazila někdy před Vánoci. Píše, ze obdržela mé Odmítnutí upomínky a informuje mě ze upominka se vztahuje k Příkazu, který jsem přijal fikcí a nepodal odpor. Odkazuje na ten Příkaz, který byl zaslán na adresu, kde jsem v té době už neměl trvalé bydliště, což ji stále ještě nedocvaklo  :)
Mám ji opět odepsat, ze stále nerozumím, o jakem příkazu hovoří, protože mi žádný takový na trvale bydliště nedorazil? Tím ji ale navedu na to, ze zkontroluje trvale bydliště s pošle Příkaz už správně...
« Poslední změna: 04 Ledna 2020, 20:06:21 od nilfgaard »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #18 kdy: 04 Ledna 2020, 22:15:45 »

Primární otázka je, kdy došlo k údajnému přestupku. Bylo-li to skutečně v květnu 2018, jak jste uvedl dříve, odpovědnost za skutek zanikla a můžete se s SO kočkovat dle libosti. Vzhledem k tomu, že správní příkaz byl vydán v červnu 2019, přestupek se v 05/18 nejspíše nestal.

Pokud je přestupek promlčen, žádný další příkaz už Vám nepošlou. Můžete jim spokojeně napsat, že jste žádné rozhodnutí ve věci neobdržel a že netušíte, kdy a kam Vám je poslali.

Pokud přestupek není promlčen, je nejjednodušší k upomínce uhradit pokutu, vyčkat prekluze a nasledně vymáhat vrácení (přeplatku na dani).
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #19 kdy: 06 Ledna 2020, 00:29:06 »

@kdo
Údajný přestupek opravdu byl 30.5.2018, první Příkaz dorazil 6.5.2019 (chyběla v něm uvedena rychlost i RZ), následně 10.6.19 dorazil ten stejný Příkaz opraveny o chybějící údaje.
Myslel jsem ze promlčecí doba je až 3 roky..
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #20 kdy: 06 Ledna 2020, 00:48:25 »

Odpovědnost provozovatele tím pádem již zanikla, a tak stačí hru dohrát z posice řidiče. Mělo by stačit úřadu napsat, že jste příkaz na adrese trvalého bydliště neobdržel. Pokud by to nestačilo, bude potřeba požádat SO2 o opatření k odstranění nečinnosti.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #21 kdy: 08 Ledna 2020, 21:24:29 »

nilfgaard: Napište že jste ten příkaz nedostal.

Jestli vám poslali aspoň č.j. a nebo nějakou identifikaci příkazu tak to můžete postrčit když tam ještě napíšete že podle jejich dopisu proti vám měl být vydán příkaz XY který vám nebyl doručen, ale pro jistotu proti němu podáváte odpor.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #22 kdy: 15 Ledna 2020, 12:32:42 »

@kdo, @2M: Díky za reakci. V tomto duchu jsem jim odepsal, tak snad už dají pokoj :-)
IP zaznamenána