30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Doručování příkazu na špatnou adresu  (Přečteno 422 krát)

nilfgaard

• Zobrazit profil
Doručování příkazu na špatnou adresu
« kdy: 10 červen 2019, 09:23:00 »

Ahoj, chtěl bych zkonzultovat další postup.
na stole je podezření ze spáchání přestupku - překročení rychlosti měřené úsekovým radarem služebním vozidlem. Provozovateli přišla Výzva a Provozovatel ví z interní evidence, že vůz je evidován na mne. Provozovateli jsem sdělil, že vůz řídil Helmut, nicméně provozovatel nahlásil mne (provozovatel mi tvrdí, že nemůže hlásit Helmuta - podle mě se jedná o interní buzeraci a ulehčování si práce).
Přišel mi Příkaz, jenže na adresu bývalého trvalého bydliště, kde už trvalé bydliště nemám (měl jsem ho tam v době podezření ze spáchání přestupku). O Příkazu jsem se dozvěděl až po měsíci (tudíž po uplynutí fikce doručení i 8 dnů na podání odporu) - nový majitel informoval.

Jaký navrhujete postup? Podat Odpor (polhůtní) nebo Žádost o určení neplatnosti doručení?

PS: klasicky se MěÚ spokojil s určením osoby Provozovatelem a hned mne určil za viníka a poslal Příkaz
PPS: v Příkazu není uvedena ani RZ ani naměřená hodnota (úřednice asi zapomněla vyplnit), úřednice je asi úplně mimo a není schopna ani doplnit údaje do vzoru..
IP zaznamenána

opas

• hard core 30kmh.cz
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #1 kdy: 10 červen 2019, 09:26:12 »

Ví správní orgán že jste ho četl? Pokud ne tak nereagujte.
IP zaznamenána

swenak

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 10 červen 2019, 12:09:24 »

Asi je důležité, jestli v době, kdy SO odeslal přikaz, již bylo v registrech nové bydliště. Pokud bylo, chyba by měla být na straně SO.
IP zaznamenána

nilfgaard

• Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 10 červen 2019, 13:04:01 »

@swenak, @opas : Správní orgán neví, že jsem četl. Podle mě mu Provozovatel dal starou adresu (Provozovateli jsem změnu trvalého bydliště nenahlásil). To, že si SO nezkontroloval registr, je jeho chyba ne?
V registrech mám již dávno novou adresu.
Jaký bude tedy následující postup, když budu Příkaz ignorovat? Nepředá to SO exekutorům?
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

• Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 10 červen 2019, 13:16:58 »

Provozovatel určil nekontaktního řidiče - SO se na to podle zažitých zvyklostí vykašle a překlopí na sprdel ne? A pak ať si provozovatel užije to, že Helmuta nahlásit nemohl :)
IP zaznamenána

hh

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 10 červen 2019, 14:14:33 »

Dokud existuje příkaz, je v klidu i provozovatel - řízení lze zahájit jen když řízení s řidičem bylo z konkrétního důvodu zastaveno nebo věc pro nemožnost konkrétnímu řidiči prokázat odložena.

V tomto ohledu se jeví optimální zatím dělat mrtvého brouka, dokud se úřad nezačne shánět po penězích, viz hafo analogických zde popsaných případů. Pak dát odpor, vyjasnit si s SO otázku doručování a okamžiku účinného doručení příkazu a ideálně následné brzdit řízení do výročí přestupku, což by mohlo být zvládnutelné. Pak popřít řízení a popřát orgánům dobrý den (proti řidiči nemají důkazy a proti provozovateli je věc promlčená).

Alternativou je zaplatit (až po urgenci, nebo si opatřit jiné věrohodné vysvětlení, jak se plátce o dluhu dozvěděl, aniž by mu byl doručen příkaz) a po promlčení to vyrazit zpět.
« Poslední změna: 10 červen 2019, 14:16:20 od hh »
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 12 červen 2019, 17:30:09 »

Provozovatel určil nekontaktního řidiče - SO se na to podle zažitých zvyklostí vykašle a překlopí na sprdel ne? A pak ať si provozovatel užije to, že Helmuta nahlásit nemohl :)

Provozovatel neurčil nekontaktního řidiče, ale dal neaktuální adresu.. nevím jestli by to byl důvod pro SprDel.. já myslím že od provozovatele nelze požadovat aby k údajům řidiče sledoval i jejich pozdější změny.. a provozovatel ani nemá možnost sám třebas změnu adresy zjistit.

A SO se na to nemůže vykašlat když vydal příkaz.. i když by zjistil že ho špatně doručoval tak to jen znamená že ho má doručit správně.

nilfgaard:
Asi nejlepší je to co píše hh.. a ještě je důležité že nesmí z ničeho vyplynout že jste příkaz viděl.. vůbec na něj nereagovat a ani později nezmínit že se k vám dostal.
Jedině když by došlo k oficiálnímu doručení (poslali by ho znovu správně a nebo ho uvidíte třebas při nahlížení do spisu) tak pak naopak reagovat musíte.

Z těch dvou možností bych vybral podle toho kolik času uplynulo od přestupku.. a nebo uplyne až se úřad začne shánět po penězích.. když skoro rok a nebo víc než rok tak to řešit hned.. když do výročí bude chybět ještě hodně času tak zaplatit a později to chtít zpátky.
Ale pozor.. když oficiálně doručí ten příkaz (samotný a nebo s něčím jiným) tak musíte jednat hned.
IP zaznamenána