30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručování příkazu na špatnou adresu  (Přečteno 13111 krát)

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Doručování příkazu na špatnou adresu
« kdy: 10 Června 2019, 09:23:00 »

Ahoj, chtěl bych zkonzultovat další postup.
na stole je podezření ze spáchání přestupku - překročení rychlosti měřené úsekovým radarem služebním vozidlem. Provozovateli přišla Výzva a Provozovatel ví z interní evidence, že vůz je evidován na mne. Provozovateli jsem sdělil, že vůz řídil Helmut, nicméně provozovatel nahlásil mne (provozovatel mi tvrdí, že nemůže hlásit Helmuta - podle mě se jedná o interní buzeraci a ulehčování si práce).
Přišel mi Příkaz, jenže na adresu bývalého trvalého bydliště, kde už trvalé bydliště nemám (měl jsem ho tam v době podezření ze spáchání přestupku). O Příkazu jsem se dozvěděl až po měsíci (tudíž po uplynutí fikce doručení i 8 dnů na podání odporu) - nový majitel informoval.

Jaký navrhujete postup? Podat Odpor (polhůtní) nebo Žádost o určení neplatnosti doručení?

PS: klasicky se MěÚ spokojil s určením osoby Provozovatelem a hned mne určil za viníka a poslal Příkaz
PPS: v Příkazu není uvedena ani RZ ani naměřená hodnota (úřednice asi zapomněla vyplnit), úřednice je asi úplně mimo a není schopna ani doplnit údaje do vzoru..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2019, 09:26:12 »

Ví správní orgán že jste ho četl? Pokud ne tak nereagujte.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2019, 12:09:24 »

Asi je důležité, jestli v době, kdy SO odeslal přikaz, již bylo v registrech nové bydliště. Pokud bylo, chyba by měla být na straně SO.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #3 kdy: 10 Června 2019, 13:04:01 »

@swenak, @opas : Správní orgán neví, že jsem četl. Podle mě mu Provozovatel dal starou adresu (Provozovateli jsem změnu trvalého bydliště nenahlásil). To, že si SO nezkontroloval registr, je jeho chyba ne?
V registrech mám již dávno novou adresu.
Jaký bude tedy následující postup, když budu Příkaz ignorovat? Nepředá to SO exekutorům?
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #4 kdy: 10 Června 2019, 13:16:58 »

Provozovatel určil nekontaktního řidiče - SO se na to podle zažitých zvyklostí vykašle a překlopí na sprdel ne? A pak ať si provozovatel užije to, že Helmuta nahlásit nemohl :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #5 kdy: 10 Června 2019, 14:14:33 »

Dokud existuje příkaz, je v klidu i provozovatel - řízení lze zahájit jen když řízení s řidičem bylo z konkrétního důvodu zastaveno nebo věc pro nemožnost konkrétnímu řidiči prokázat odložena.

V tomto ohledu se jeví optimální zatím dělat mrtvého brouka, dokud se úřad nezačne shánět po penězích, viz hafo analogických zde popsaných případů. Pak dát odpor, vyjasnit si s SO otázku doručování a okamžiku účinného doručení příkazu a ideálně následné brzdit řízení do výročí přestupku, což by mohlo být zvládnutelné. Pak popřít řízení a popřát orgánům dobrý den (proti řidiči nemají důkazy a proti provozovateli je věc promlčená).

Alternativou je zaplatit (až po urgenci, nebo si opatřit jiné věrohodné vysvětlení, jak se plátce o dluhu dozvěděl, aniž by mu byl doručen příkaz) a po promlčení to vyrazit zpět.
« Poslední změna: 10 Června 2019, 14:16:20 od hh »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #6 kdy: 12 Června 2019, 17:30:09 »

Provozovatel určil nekontaktního řidiče - SO se na to podle zažitých zvyklostí vykašle a překlopí na sprdel ne? A pak ať si provozovatel užije to, že Helmuta nahlásit nemohl :)

Provozovatel neurčil nekontaktního řidiče, ale dal neaktuální adresu.. nevím jestli by to byl důvod pro SprDel.. já myslím že od provozovatele nelze požadovat aby k údajům řidiče sledoval i jejich pozdější změny.. a provozovatel ani nemá možnost sám třebas změnu adresy zjistit.

A SO se na to nemůže vykašlat když vydal příkaz.. i když by zjistil že ho špatně doručoval tak to jen znamená že ho má doručit správně.

nilfgaard:
Asi nejlepší je to co píše hh.. a ještě je důležité že nesmí z ničeho vyplynout že jste příkaz viděl.. vůbec na něj nereagovat a ani později nezmínit že se k vám dostal.
Jedině když by došlo k oficiálnímu doručení (poslali by ho znovu správně a nebo ho uvidíte třebas při nahlížení do spisu) tak pak naopak reagovat musíte.

Z těch dvou možností bych vybral podle toho kolik času uplynulo od přestupku.. a nebo uplyne až se úřad začne shánět po penězích.. když skoro rok a nebo víc než rok tak to řešit hned.. když do výročí bude chybět ještě hodně času tak zaplatit a později to chtít zpátky.
Ale pozor.. když oficiálně doručí ten příkaz (samotný a nebo s něčím jiným) tak musíte jednat hned.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #7 kdy: 30 Října 2019, 11:52:33 »

Dokud existuje příkaz, je v klidu i provozovatel - řízení lze zahájit jen když řízení s řidičem bylo z konkrétního důvodu zastaveno nebo věc pro nemožnost konkrétnímu řidiči prokázat odložena.

V tomto ohledu se jeví optimální zatím dělat mrtvého brouka, dokud se úřad nezačne shánět po penězích, viz hafo analogických zde popsaných případů. Pak dát odpor, vyjasnit si s SO otázku doručování a okamžiku účinného doručení příkazu a ideálně následné brzdit řízení do výročí přestupku, což by mohlo být zvládnutelné. Pak popřít řízení a popřát orgánům dobrý den (proti řidiči nemají důkazy a proti provozovateli je věc promlčená).

Alternativou je zaplatit (až po urgenci, nebo si opatřit jiné věrohodné vysvětlení, jak se plátce o dluhu dozvěděl, aniž by mu byl doručen příkaz) a po promlčení to vyrazit zpět.

Tak moje story pokračuje. Úřad se začal shánět po penězích, které mu zatím nepřišly..Přikládám i scan. Chci se tedy poradit jak dále? Mám podat odpor? To ale nemůže být blankitní ne? Mám obavu, aby úřad nezačal pohledávku vymáhat soudně, případně ji nepostoupil na nějaké vymahače..

IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #8 kdy: 30 Října 2019, 11:55:41 »

Provozovatel určil nekontaktního řidiče - SO se na to podle zažitých zvyklostí vykašle a překlopí na sprdel ne? A pak ať si provozovatel užije to, že Helmuta nahlásit nemohl :)

Provozovatel neurčil nekontaktního řidiče, ale dal neaktuální adresu.. nevím jestli by to byl důvod pro SprDel.. já myslím že od provozovatele nelze požadovat aby k údajům řidiče sledoval i jejich pozdější změny.. a provozovatel ani nemá možnost sám třebas změnu adresy zjistit.

A SO se na to nemůže vykašlat když vydal příkaz.. i když by zjistil že ho špatně doručoval tak to jen znamená že ho má doručit správně.

nilfgaard:
Asi nejlepší je to co píše hh.. a ještě je důležité že nesmí z ničeho vyplynout že jste příkaz viděl.. vůbec na něj nereagovat a ani později nezmínit že se k vám dostal.
Jedině když by došlo k oficiálnímu doručení (poslali by ho znovu správně a nebo ho uvidíte třebas při nahlížení do spisu) tak pak naopak reagovat musíte.

Z těch dvou možností bych vybral podle toho kolik času uplynulo od přestupku.. a nebo uplyne až se úřad začne shánět po penězích.. když skoro rok a nebo víc než rok tak to řešit hned.. když do výročí bude chybět ještě hodně času tak zaplatit a později to chtít zpátky.
Ale pozor.. když oficiálně doručí ten příkaz (samotný a nebo s něčím jiným) tak musíte jednat hned.

Přestupek měl snad nastat v 05/2018, nyní došla upomínka k zaplacení. Asi tedy napíšu nějaké vyjádření ve smyslu že absolutně netuším o co se jedná a že mi žádná pokuta uložena nebyla. ???

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #9 kdy: 30 Října 2019, 11:59:49 »

Další vhodný postup už byl popsán výše:

Alternativou je zaplatit (až po urgenci, nebo si opatřit jiné věrohodné vysvětlení, jak se plátce o dluhu dozvěděl, aniž by mu byl doručen příkaz) a po promlčení to vyrazit zpět.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #10 kdy: 30 Října 2019, 12:45:17 »

Další vhodný postup už byl popsán výše:

Alternativou je zaplatit (až po urgenci, nebo si opatřit jiné věrohodné vysvětlení, jak se plátce o dluhu dozvěděl, aniž by mu byl doručen příkaz) a po promlčení to vyrazit zpět.

Jenže já nechci jít tou alternativní cestou (platba a pak vyrazit zpět), pokud existuje jiná varianta jak psal hh. Spíš můj dotaz směřoval k tomu, co přesně a v jaké formě poslat na MěÚ..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #11 kdy: 30 Října 2019, 13:16:10 »

Odpovězte na tu upomínku něco ve smyslu:
  Dobrý den, není mi známo žádné pravomocné rozhodnutí na jehož základě by vznikla uvedená pohledávka. Prosím o zaslání konkrétní identifikace (číslo jednací, datum a způsob doručení).

  S pozdravem PYRÁT


Případně je to možno poslat spolu s kopií upomínky i na ten dopravní odbor.

 
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #12 kdy: 30 Října 2019, 14:25:31 »

Odpovězte na tu upomínku něco ve smyslu:
  Dobrý den, není mi známo žádné pravomocné rozhodnutí na jehož základě by vznikla uvedená pohledávka. Prosím o zaslání konkrétní identifikace (číslo jednací, datum a způsob doručení).

  S pozdravem PYRÁT


Případně je to možno poslat spolu s kopií upomínky i na ten dopravní odbor.

Díky za radu, budu se inspirovat  ;)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #13 kdy: 30 Října 2019, 15:56:54 »

A ta upomínka byla doručena jak? Já jenom, jestli o ní vlastně víte.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doručování příkazu na špatnou adresu
« Odpověď #14 kdy: 30 Října 2019, 22:24:29 »

Přestupek měl snad nastat v 05/2018, nyní došla upomínka k zaplacení. Asi tedy napíšu nějaké vyjádření ve smyslu že absolutně netuším o co se jedná a že mi žádná pokuta uložena nebyla. ???

Od přestupku uplynul rok a půl a nebylo zahájeno řízení (správně doručený příkaz ani jiný dopis kterým zahájili řízení)??

Jestli to tak je tak na upomínku odpovězte že nevíte o co jde..
IP zaznamenána