30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování ve fialové zóně - ztracený lísteček  (Přečteno 3333 krát)

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Parkování ve fialové zóně - ztracený lísteček
« kdy: 04 Června 2019, 20:13:06 »

Zdravím vespolek. Stala se mi taková nemilá věc. Před pár měsíci jsem parkoval ve fialové zóně na Praze 5. Parkovné jsem uhradil a SPZ jsem si téměř jistě nespletl, i tak mi ale přišla výzva od MČ. Problém je v tom, že auto bylo mezitím párkrát na servise, na technické apod., takže jsem lísteček pravděpodobně vyhodil s ostaním papírovým bordelem, co se mi povaloval v držáku na kelímek. Vozidlo (nebo pochúzkáři?) uvedlo čas, kdy už auto na místě nějakou dobu stálo, takže v té době jsem už dávno měl zaplaceno (a ještě mi spousta minut zbývala). Můj dotaz zní - má někdo nápad, jak postupovat? Předpokládám, že úřednice mi řekne, že bez papírku mám smůlu, na druhou stranu ale ten systém funguje na úplně jiné bázi a papírek by "neměl být potřeba" a vše se jistě loguje... Předem díky za případné rady.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve fialové zóně - ztracený lísteček
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2019, 20:21:07 »

kde presne to bylo ? Nedavno probihal nejaky cirkus a posouvali se znacky, prenosnymi znackami byl posunut zacatek fialove zony a eltodo auto to neregistruje (byla sikovne postavena na chodniku, takze nebyla pres auta videt) ...
IP zaznamenána

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve fialové zóně - ztracený lísteček
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2019, 20:26:24 »

Zborovská u č. 526. Bylo to ke konci března. Podle mapy (parkujvklidu) tam má bejt fialová a automat je asi padesát metrů daleko.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve fialové zóně - ztracený lísteček
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2019, 21:18:23 »

Zborovská u č. 526. Bylo to ke konci března. Podle mapy (parkujvklidu) tam má bejt fialová a automat je asi padesát metrů daleko.
ty prenosne byly jinde, resp. o Zborovske nevim.

Zazadejte provozovatele parkujvklidu o vypis dle RZ, pokud jste provozovatel meli by Vam informace vydat. Pokud tam ten zaznam najdete, pak mate vyhrano. Je mozne ze auto projelo ve chvili kdy jste sel zaplatit, i tak by pak nemel byt problem to uhadat(do rozumne doby).
IP zaznamenána

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve fialové zóně - ztracený lísteček
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2019, 21:24:38 »

Auto jelo pozdeji, aspon to tvrdi uredni shemale. Diky, zkusim to. Pak dam vedet, jak se mnou vybehli.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve fialové zóně - ztracený lísteček
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2019, 21:26:56 »

...aspon to tvrdi uredni shemale...
Takhle to nepište, mohlo by to návštěvníky zmást, že se jedná o Židlochovice.
IP zaznamenána

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve fialové zóně - ztracený lísteček
« Odpověď #6 kdy: 04 Června 2019, 21:33:57 »

Ja bych rek, ze na kazdym urade naka je ;)
IP zaznamenána

Redik

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve fialové zóně - ztracený lísteček
« Odpověď #7 kdy: 20 Června 2019, 08:37:25 »

Tak to vypada, ze jsem uspel a "prestupek se odklada jako neduvodny".

Pro pripadne spolusmolare sem (jakztakz) strucne napisu, jak jsem postupoval.

Nejdrive jsem na doporuceni p. mch psal mail na TSK, kde mi (pomerne zahy) odpovedeli, ze je treba se obratit na resitele vyzvy. Ve vyzve je uvedene telefonni cislo a osoba, ktera prestupek projednava, a tak jsem tam zavolal a vysvetlil urednici situaci. Ta mi dala emailovou adresu na podatelnu MC P5 a take telefon. Mailem jsem MC P5 zazadal, aby vznesli pozadavek na dohledani na TSK (protoze to je mozne jen na uredni popud). Do mailu jsem uvedl vsechny nalezitosti jako RZ, misto, datum a cas "prestupku", cislo jednaci apod.  Vzhledem k tomu, ze u hotovostnich plateb muze dohledani chvili trvat (pry treba i tri tydny), bylo mi doporuceno, abych zaplatil. Byl jsem ujisten, ze penize pak bezne vraceji, navic mezitim stale bezi lhuta, po ktere by to nejspis slo do spravniho (?). Protoze jsem nemel k dispozici listecek, nebyl jsem si stoprocentne jist, ze uspeji, jsem pokutu uhradil. Z podatelny se mi nikdo neozval, aby mi potvrdili, ze mail dostali, coz povazuju za zasadni problem, protoze clovek nevi, na cem je. Dnes mi prislo vyse zminene rozhodnuti, kde se vyslovne uvadi, ze castka bude vracena odesilateli platby. Nakonec jim to tedy trvalo deset dnu, coz neni az takova hruza, ackoli v dnesnim svete kompjutru by to asi slo rychleji... Pro zajimavost jsem se urednice z MC P5 dotazal, jak k omylu doslo, ackoli predpokladam, ze se mi dostane maximalne nejake vyhybave odpovedi, ale uvidime...

Odted budu parkovne platit kartou a listecky si zakladat, protoze ta nejistota - a s tim spojena nutnost se chovat slusne, prestoze vas urad bezduvodne obtezuje - je skutecne frusturujici ;)

Dekuji za poskytnute rady a doufam, ze tohle vlakno nekomu v budoucnu pomuze, az se jim zas na TSK zkrizi draty
« Poslední změna: 20 Června 2019, 08:40:32 od Redik »
IP zaznamenána