30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: parkování Budapešť Maďarsko  (Přečteno 12576 krát)

Sorryjako

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:parkování Budapešť Maďarsko
« Odpověď #15 kdy: 18 Března 2020, 17:13:15 »

Tak jsem jim také něco odpověděl (nedostatečné značení zón, lístek za oknem nebyl...) a požadoval jsem aspoň zmírnění pokuty na cenu do 15 dní. Bohužel mi přišla odpověď, že na všem trvají (viz. foto). Radil jsem se o tom s právníky a doporučují to zaplatit :/ Zítra mi vyprší těch 30 dní... Co radíte?
edit - sakra proč je ta fotka vzhůru nohama? Na počítači tom normálně...Snad už to bude ok.
« Poslední změna: 18 Března 2020, 17:25:11 od Sorryjako »
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:parkování Budapešť Maďarsko
« Odpověď #16 kdy: 09 Června 2020, 13:31:06 »

Po mé reakci na výzvu odštěpeného závodu evropského právníka, nebo jak to bylo, je asi 4 měsíce ticho po pěšině. Anonymizovaný text odpovědi přikládám pro inspiraci. Pokud jej budete chtít použít, vůbec nic proti tomu nemám, ale vezměte prosím na vědomí následující:
  • Text psal sice člověk odhodlaný k odporu, ale laik. Určitě to jde i lépe.
  • V oslovení jsem si neodpustil (snad jediné) rýpnutí. Použil jsem to samé, jaké bylo ve výzvě.
  • Při jednání s lidmi typu evropského právníka se mi osvědčilo použít akademický titul, byť jej obvykle v mimopracovní korespondenci nevytahuji. Pokud nějaký máte, nebojte se jej použít :D
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:parkování Budapešť Maďarsko
« Odpověď #17 kdy: 10 Června 2020, 13:21:23 »

Něco o evropské odštěpené pobočce, panu Peťkoj (začněte na čase 6:10)
Pokud někdo chce zaplatit "pokutu", ale bez Peťkových poplatků, je tam také popsáno jak
https://www.youtube.com/watch?v=SMIm-mYUdTE
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:parkování Budapešť Maďarsko
« Odpověď #18 kdy: 10 Června 2020, 13:40:17 »

Nechci nic říkat, ale tenhle "informační zdroj" je nutné brát s velkou rezervou. Tenhle šmudla co dluží kam se podívá, je pro srandu i lidem co jsou normálním lidem pro srandu a vesele věří v chemtrails a záměrné sypání písku z Afriky na Slovensko pro lepší aklimatizaci migrantů přeci jen není etalonem důvěryhodnosti  ;D
PS: Doufám, že si mě teď nenajde a nebude mi hrozit roxorovou tyčí  ;D
PPS: Nehledejte v tom prosím snahu o cenzuru, jde jen o upozornění - přeci jen jsme v poradně
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:parkování Budapešť Maďarsko
« Odpověď #19 kdy: 10 Června 2020, 14:32:43 »

Ať už je to jakkoliv, přijde mi to jako hozená rukavice. Pokud někdo dostane podobnou žádost o výpalné, je to čistě na jeho uvážení, zda zaplatit a tím věc uzavřít, nebo ignorovat (případně otevřeně vzdorovat) a provést test bojem. Resp. jestli jsem pochopil odkaz, je tu i nějaká třetí možnost - zaplatit potomkům Atilly Huna přímo, bez transakčních nákladů pro parazitující advokáty.

Intiuce mi říká, že z pohledu protistrany je mnohem důležitější udržovat business model, podle kterého se valná většina adresátů lekne právničtiny a dobrovolně zaplatí, než riskovat reálný soudní spor v jiné zemi, než ve které vznikla podkladová pohledávka (podle jiného práva než ius fori a s řadou potenciálně problematických aspektů).
IP zaznamenána