30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zelená karta - obsahuje VIN, nemá uvedenou RZ - co na to policejní orgán?  (Přečteno 7066 krát)

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

Měl bych dotaz mírně vysíracího typu: vyřídil jsem si pro nové auto pojištění, byla mi zaslána zelená karta, kterou jsem si jako spořádaný občan vytiskl na zeleném papíře
(byť diskuze nad materiálním znakem bílý vs. zelený papír by byla jistě velmi zajímavá). Tato karta samozřejmě neobsahuje RZ, ale pouze VIN.

Zelenou kartu s údaji o registrační značce jsem následně dostal, nicméně - existuje nějaký dobrý důvod, proč bych policejní orgán nebyl uspokojen zelenou kartou obsahující pouze VIN?
Nějak necítím potřebu si tu zelenou kartu vyměnovat, přece jen je s tím dost práce, rozlepit obálku, vystřihnout, no znáte to.

EDIT: na autě už registrační značky samozřejmě mám
« Poslední změna: 30 Května 2019, 08:23:58 od pokutobijec »
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil

Na rozdil od SPZ je VIN jednoznacny identifikator vozidla.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

Ona ta docasna zelena/nezelena karta bude mit nejspis i omezenou dobu platnosti, ne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

já jsem léta jezdil jen s VIN, protože jsem byl líný pojišťovně nahlásit RZ.
Kombinace VIN a RZ je na ORV, takže pokud s tím má fízl problém, je to jeho problém a nechť to pošle do správního řízení.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

Ona ta docasna zelena/nezelena karta bude mit nejspis i omezenou dobu platnosti, ne?
Je omezená, platí pouze jeden rok  :)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Dovolím si, vyjma správné poznámky medveda o dočasné kartě,  odkázat na § 3 odst. 5 zákona 168/99 v tomto znění:
"Jestliže v době uzavření pojistné smlouvy nebo její změny nejsou známy některé údaje o vozidle, které však neznemožňují jeho identifikaci, sdělí je pojistník pojistiteli ve lhůtě, kterou pojistitel určí, nejpozději však do 15 dnů ode dne uzavření pojistné smlouvy nebo její změny. Změnu údajů týkajících se pojistníka a vozidla oznámí pojistník pojistiteli do 15 dnů ode dne, kdy k této změně došlo." Jedná se typicky o RZ při koupi nového vozidla. Pojistitel  v ČR pak vydá fyzickou novou zelenou kartu.
Sankce s tím spojená není, ale uniká mi fun faktor tohoto postupu. A pokud jste číslo nové RZ pojišťovně ani nenahlásil, pak počítejte s delší lustrací při kontrole.
A pokud se rozhodnete, že podobným způsobem uspokojíte fízla v Srbsku, Chorvatsku  a jiných banánových zemích, případně mu tam předložíte kartu na bílém papíru, pak zažijete nejspíš i malé dobrodružství, přestože je fyzická "zelená karta" již přežitkem.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

Můj postup platí pro česko, do Srbska se auta nechystám, a pokud ano, nebudu provokovat bílou zelenou kartou bez RZ.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

DanBlack

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Mam za sebou "pruzkum bojem"...  8)
A potvrzuju, ze zelena karta s VINem je dvojsecna. Na jednu stranu se PaCh soustredi na ni a nehleda jiny problem, ale na tu druhou to muze byt DUVOD ZASTAVENI - lustrovali si online SPZky kolemjedoucich aut (sluzebnim smartfonem, prekvapili  ;D ) a me zastavili prave z duvodu, ze se jim v systemu neukazala.  :P
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

DanBlack> Fízl stihl pomocí služebního smartfonu prolustrovat registrační značku okolojedoucího auta, zjistit, že podle RZ nenašel pojištění a rovnou to auto zastavit? To byl až podezřele rychlý.
IP zaznamenána

DanBlack

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Zatacka a zacatek obce... (v Chomutove u Aquaparku)
Taky jsem byl prekvapenej, ale sli cilene po pojisteni a rovnou me oslovili jmenem "vy jste majitel?...Ano...vase doklady pane XY".
Auto je dva roky stary a tuctovka, nic co by upoutavalo pozornost.

EDIT:
Je to cca půlroku zpátky, tak video z kamery už nemám.  :-\
« Poslední změna: 02 Června 2019, 10:43:04 od DanBlack »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Existuje na to nějaký udělátor - průběžně rozpoznává RZ a lustruje je v policejních DB (nejen TK, POV a že nejde o kradené či z jiného důvodu hledané vozidlo, ale i že vozidlo figurovalo v nějakém přestupku či TČ - řízení v zákazu, pod vlivem ...). Ale nevzpomínám si, kde přesně jsem to viděl/slyšel, tak netuším detaily, např. jestli jde o dodatečnou funkci nějakého novějšího radaru/lidaru, nadstavbu palubní kamery nebo (nejspíš) samostatnou hračku.

Fízl stihl pomocí služebního smartfonu prolustrovat registrační značku okolojedoucího auta [...] To byl až podezřele rychlý.
Když fízli auto zastaví, tak jim jen ty manuální lustrace trvají tak 10 minut - zvládnout to ručně v reálném čase není podezřelé, ale z říše pohádek.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil

LOOK systém, jímž jsou vybaveny auta PČR, umí vyOCRkovat z kamery RZ a velmi rychle zobrazí platnost TK, status zda je vozidlo ukradeno, zda jeho majitel má zákaz řízení.. ale o pojistce to tam, co si pamatuju, nevypisuje nic.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

DanBlack

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Nehadam se...  8)

Odmavli me a prvni co chteli byla zelena karta. Mel v ruce stribrnej smartphone (nebo PDAcko!!!), cumi do nej a pta se me jestli jsem majitel vozu. Povidam ze jo, tak mi rovnou rika jmenem "vase doklady a doklady od vozu pane XY".
Bere zelenou kartu a ukazuje ji kolegovi..."Hele...Hmmm..."
Vraci mi ji a povida at si to necham preregistrovat na SPZku.
Auto jim stalo kolmo k silnici a oba byli venku.
IP zaznamenána