30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Společné řízení v případě více SprDelů  (Přečteno 41386 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Společné řízení v případě více SprDelů
« Odpověď #30 kdy: 01 Února 2018, 17:53:12 »

Dotaz na hh:
Takže dejme tomu, že bych založil  1.nenápadná s.r.o.  s kapitálem 1kč. kde bych byl jednatelem, pak bych založil 1.pyrátská s.r.o. kde by společníkem byl 1.nenápadná s.r.o. a jednatelem zase já. Pak bych třeba na měsíc generálně zplnomocnil nějakého dobrého známého aby jednal jménem společnosti a já bych odstoupil. Potom by ten zástupce u mých aut zapsal jako provozovatele 1.pyrátská s.r.o.
a šlus. Společnosti by jinak nevykazovaly žádnou aktivitu. Dále bych odstoupil i z jednatelství 1.nenápadná s.r.o. Po půl roce by zhruba začaly chodit příkazy a obsílky za SPRDELE mých aut. Myslím že zhruba po roce a půl by začaly nějaké vymáhačky a pod. Nespadlo by to na mně jako na bývalého jednatele obou společností, nebo prostřednictvím vlastnictví té 1.nenápadné ?
Zdá se mi to s tím vzdáním se jednatelství nějak podezřele jednoduché.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Společné řízení v případě více SprDelů
« Odpověď #31 kdy: 01 Února 2018, 18:21:29 »

pk202: když tomu říkáte jednoduché.. ale potrvá asi 20-30 odpustků aby se vám aspoň vrátily náklady..

SYeti: když ta firma bude jen provozovatel tak má exekutor smůlu..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Společné řízení v případě více SprDelů
« Odpověď #32 kdy: 01 Února 2018, 18:46:04 »

pk202: když tomu říkáte jednoduché.. ale potrvá asi 20-30 odpustků aby se vám aspoň vrátily náklady..

Tak samozřejmě se to nevyplatí pro jedno auto. A mně asi vůbec ne, ale jde mi o tu teorii.
Jinak založit s.r.o. lze už za cca 6000 Kč. Pak ještě nějaké poplatky okolo toho odstoupení atd. taže bych to viděl tak cca 15000 na dvě s.r.o. - což je zhruba 50x parkování nebo 15x rychlost.

Životnost minimálně do státem nařízeného zrušení společnosti - podle mně minimálně 2 roky - a dále jakási šedá zóna, protože nevím jak by se zrušení společnosti projevilo v registru vozidel.
Já budu vlastnit auto, provozovat ho bude zrušená společnost 1.pyrátská ... to bude také zajímavá situace.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Společné řízení v případě více SprDelů
« Odpověď #33 kdy: 12 Října 2018, 15:51:08 »

Otázka pořád platí společné řízení pro více sprdelů(přestupků provozovatele) ?
Jde o parkovaní dvou aut jednoho provozovatele na jednom místě v jeden den. Udán řidič, který nekomunikoval, má chyba moc práce, zapomněl jsem na podaní vysvětlení. Úřad odložil a řeší SprDel pro každé auto zvlášť. Pokud jsem se dobře díval tak toto řeší 250/2016 Sb § 88. Myslíte, že tato chyba bude stačit na zrušení obou rozhodnutí?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Společné řízení v případě více SprDelů
« Odpověď #34 kdy: 12 Října 2018, 16:46:42 »

Otázka pořád platí společné řízení pro více sprdelů(přestupků provozovatele) ?
Myslíte, že tato chyba bude stačit na zrušení obou rozhodnutí?

Asi ne.. přestupkový zákon aspoň v §37 a §43 na projednání přestupků bez společného řízení pamatuje.. SO k tomu musí přihlížet v rozhodnutí a může upustit od potrestání.. ale není to vyloučené..

a úprava podle správního řádu nechává společné řízení na libovůli SO.. k tomu je sice speciální úprava společného řízení v přestupkovém zákoně, ale i tam může SO vést samostatné řízení když k tomu má důvod.. §88(5) přestupkového zákona.

Společného řízení bych se domáhal hned a nenechával si to až do odvolání.
IP zaznamenána