30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Možné ujetí od nehody  (Přečteno 2154 krát)

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Možné ujetí od nehody
« kdy: 22 Května 2019, 13:01:21 »

Zdravíčko, mému kamarádovi se stala nemilá věc. Jel s mým autem a v místě rozkopané silnice si na jeho straně brigádník, co měl ukazovat zelenou/červenou, nejspíš odskočil vyčůrat. Každopádně přijel k začátku staveniště. V protisměru nikoho neviděl, na své straně značku, že má přednost. Staveniště se zdálo býti krátké. Semafor nebyl, pracovník nikde nebyl. Rozhodl se tedy jet. Nemilé překvapení se stalo cca v půlce, kdy potkal kolonu aut. Při potkání proběhlo na obou stranách řidičů mávání rukou. Kamarád ukazoval protijedoucímu, ať trochu couvne, že si najede do autobusové zastávky a tak se uhne. Protijedoucí nejspíš pochopil a začal couvat. Nakonec můj kamarád tam zajel, kolona projela a on staveniště projel. Na druhé straně viděl mladou nervózní slečnu ve výstražné vestě s plácačkou v ruce.

Teď k dotazu, kamarád si myslí, že možná couvající řidič nacouval do auta za ním. Nemůže se stát, že mi přijde nějaké ujetí od nehody nebo tak? Kamerový záznam v autě mám.

Děkuji moc.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Možné ujetí od nehody
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2019, 13:04:22 »

Ne, to se ho netýká.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Možné ujetí od nehody
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2019, 13:05:07 »

Teď k dotazu, kamarád si myslí, že možná couvající řidič nacouval do auta za ním. Nemůže se stát, že mi přijde nějaké ujetí od nehody nebo tak? Kamerový záznam v autě mám.

Možná, že lidsky vzato případnou nehodu způsobil jouda v protisměru, ale dle zákona bych řekl, že sebehustší gestikulace není příčinou toho, že někdo do někoho ťuknul. Ujet od cizí nehody, pokud tam zjevně neteče po asfaltu krev není postihnutelné.
IP zaznamenána

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Možné ujetí od nehody
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2019, 15:50:33 »

Koukl jsem se na video. Opravdu semafor nebyl a něco, co vypadalo jako pracovník, stálo asi 10 metru stranou, zády k silnici a snad to ani plácačku (nevím odborný název té věci) nemělo. Co jsem četl na facebooku, tak s tím má problém víc lidí. Já osobně bych se asi nad tím pozastavil víc, když cca 40m byla značka A10. Z jeho strany byla cedule P08 a fakt to vypadalo, že je vidět na druhou stranu toho úseku a nic nejelo.

Jen tak pro zajímavost, jak byste tuto situaci řešili vy? Zastavím, stáhnu okénko a zavolám na týpka zda náhodou něco neukazuje?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Možné ujetí od nehody
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2019, 16:27:09 »

Jen tak pro zajímavost, jak byste tuto situaci řešili vy? Zastavím, stáhnu okénko a zavolám na týpka zda náhodou něco neukazuje?
Normalne bych jel, zvlast pokud mam kameru.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.