30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník  (Přečteno 4467 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2019, 11:21:34 »

Nějak chytrej odpovídač.

1) Pomalé sbírání bodů za bagatelní přestupky vypadá ale ještě o něco zákeřněji…

Deset kilometrů nad limit je za dva body, a když vás přistihnou jednou za rok, za šest let jste bez řidičáku.

> Co odečty po roce?

2) Dá se proti tomu něco dělat?

Potíž je v tom, že stav bodů nelze jednoduše zjistit, člověk se musí vydat na úřad, což nikdo běžně nedělá.

> Co DS, czechpoint?

IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2019, 11:47:11 »

> Co odečty po roce?
Odečítá se, ale jen když máte ten rok bez přestupku. I se na to v tom rozhovoru naráží: "Když třeba vím, že nějaké na kontě mám a jedenáct měsíců jezdím bez přestupku, ale dvanáctý mě chytí, pak rozhodně nedoporučuji přestupek řešit na místě, ale poslat jej do správního řízení."

> Co DS, czechpoint?
DS běžná FO taky nemá a czechpoint je právě ten úřad. Já si třeba pod "jednoduše zjistit" představím, že úřad sám pošle info po každé, když někomu zaznamenává body.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #3 kdy: 22 Května 2019, 12:06:14 »

Odečty: Ano, ale to je zase podmnožina.

Výpis: Ano, to je jednodušší, kdyby to poslal úřad, nicméně mít DS je lehké a zdarma a na poštu chodí lidi taky častěji, než na úřad. A když už mám DS a využiju šablonu v aplikaci pro telefon, je to na pár kliků a vím to do pár minut. Ano, ideál to není, ale nejenom na úřadu to lze.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #4 kdy: 22 Května 2019, 13:44:40 »

Výpis bodů je jednoduše na Portálu ovčana ..  cca před měsícem tam tuto funkčnost doplnili..
SIce vidíte jen stav bodů, nikoliv kdy a za co byly uděleny,ale na základní info to stačí.
Je tam jen datum posledního bodovaného přestupku.

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #5 kdy: 22 Května 2019, 16:03:42 »

Nebo třeba.

Jinak, takto to vypadá v aplikaci pro iOS. Vyberu šablony, tam hned první je výpis bodů, doplním číslo ŘP (aplikace si ho nepamatuje, ač by mohla, mám snad jenom jeden platný ŘP), ostatní se předvyplní z účtu automaticky a pak odeslat. 
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #6 kdy: 22 Května 2019, 17:39:15 »

Deset kilometrů nad limit je za dva body, a když vás přistihnou jednou za rok, za šest let jste bez řidičáku.

> Co odečty po roce?

K odečtu dojde až po roce bez přestupků.. když máte nový přestupek tak k odečtu nedojde.

A už pár lidem tu tak hrozila ztráta řidičáku.. 1-2 přestupky za rok platili na místě a mysleli si že se jim body odečítají..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #7 kdy: 22 Května 2019, 19:19:12 »

Výpis bodů je jednoduše na Portálu ovčana ..  cca před měsícem tam tuto funkčnost doplnili..
SIce vidíte jen stav bodů, nikoliv kdy a za co byly uděleny,ale na základní info to stačí.
Je tam jen datum posledního bodovaného přestupku.

Není pravda, je vidět veškerá bodová historie, kdy, za co (pouze paragraf, v kartě řidiče je to konkrétnější), kolik bodů, jakej přestupek, jakej úřad nebo jaká policie, od kdy do kdy zákaz řízení a je tam vidět i přesná historie odečtů
« Poslední změna: 22 Května 2019, 19:20:47 od t4455 »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #8 kdy: 23 Května 2019, 01:29:20 »

Deset kilometrů nad limit je za dva body, a když vás přistihnou jednou za rok, za šest let jste bez řidičáku.

> Co odečty po roce?

K odečtu dojde až po roce bez přestupků.. když máte nový přestupek tak k odečtu nedojde.

A už pár lidem tu tak hrozila ztráta řidičáku.. 1-2 přestupky za rok platili na místě a mysleli si že se jim body odečítají..

Samozřejmě, že se to stát může, jenom v článku mi to přišlo tendenčně napsané, že stačí co rok (já to vzal jako kalendářní) dostat body a je vymalováno.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #9 kdy: 23 Května 2019, 09:36:28 »

No však, pokud každý rok pojedete 13.3 ke tchýni na moravu na její narozeniny a pokaždé vás klofnou za dva body, protože pražáka ujet nenenechaj, tak k odečtu nikdy nedojde a po 6 letech jste bez papírů....
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #10 kdy: 23 Května 2019, 09:56:25 »

Co bych dělal u tchýně:) A další rok bude neděle až 14.3. :) Ale ano, jak jsem psal, stát se to může, když budu hodně neopatrný, nebo to budu úplně ignorovat, což je dnes běžné. Ale už jsem osobně zažil, že právě díky sledování bodů se jeden můj známý nechal ukecat na soukromou DS a sledoval si, kdy mu (a jestli) odečtou body. Nicméně je taky pravdou, že ač jsem mu na telefon nainstaloval aplikaci na DS, která má ty šablony, tak aby si ověřil stav, musel jsem to udělat za něj, protože i to je pro něj složité:( Ale i tak to beru u něj jako úspěch.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #11 kdy: 23 Května 2019, 11:08:35 »

Ale ano, jak jsem psal, stát se to může, když budu hodně neopatrný, nebo to budu úplně ignorovat, což je dnes běžné.

Je to i nedbalost na straně řidiče, ale to není jediná věc..
..ten systém je objektivně složitý a i když běžný ovčan má ze zákona povinnost to chápat tak v praxi to po něm nemůžete očekávat..
..i zdejší hardcore znají oblast dopravních přestupků, ale v životě děláte spoustu dalších věcí a asi není žádný právník ani nikdo kdo ví aspoň kolik různých přestupků dohromady je.. natož aby vám s každým poradil.

..a úředníci a PČR tomu jdou naproti.. protože policajt chce vybrat pokutičku na místě a dostat čárku.. a tomu nepomůže když vám bude vysvětlovat vaše práva a nebo kolik za ten přestupek je bodů.
A tak řekne že vám hrozí správní řízení s velkou pokutou a body.. a nebo se to dá vyřešit za 500 na místě.. a někdy vám budou i lhát že za to body nejsou.. a nebo oblíbené "body vám nedám" (..a policajt vám opravdu body nedá.. protože body dává úřad..)

..a navíc se zákon pořád mění a tak když řešíte 1 přestupek za rok tak ani nemůžete spoléhat že to je stejné jako minule.. třebas za poslední 3 roky bylo 6 novel ZPPK.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #12 kdy: 23 Května 2019, 11:18:15 »

Se vším plně souhlasím, nicméně si myslím, že nemusím vědět vše (a ani nevím), ale jsou možnosti, jak mít alespoň přehled, resp. udělat krok ke znalosti stavu svého konta. Není to ideální, ale jde to s minimem námahy. Sice uznávám, že co já vnímám jako jednoduché, jiní berou jako "dostanu infarkt", ale podívat se třeba jednou měsíčně přes DS na stav, nebo častěji, když se něco semlelo, je z mého pohledu práce na minutu při sezení na wc, můžu si to naplánovat do kalendáře a podobně. Problém je, že to dost lidí ani neví a nenapadne je se tím zabývat do doby, než je pozdě, nebo těsně předtím. A i to chápu.
« Poslední změna: 23 Května 2019, 12:44:25 od swenak »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #13 kdy: 23 Května 2019, 21:48:17 »

Výpis bodů je jednoduše na Portálu ovčana ..  cca před měsícem tam tuto funkčnost doplnili..
SIce vidíte jen stav bodů, nikoliv kdy a za co byly uděleny,ale na základní info to stačí.
Je tam jen datum posledního bodovaného přestupku.

Není pravda, je vidět veškerá bodová historie, kdy, za co (pouze paragraf, v kartě řidiče je to konkrétnější), kolik bodů, jakej přestupek, jakej úřad nebo jaká policie, od kdy do kdy zákaz řízení a je tam vidět i přesná historie odečtů

přihlášením přes identitu je vidět pouze aktuální stav a poslední změna.Je tam sice možnost žádost o výpis ,ale ta je podmíněna DS.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Do bodové pasti může spadnout i slušný řidič, říká právník
« Odpověď #14 kdy: 23 Května 2019, 21:54:04 »

Ok, to vidím poprvé. Používám pouze toto:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4419.0
IP zaznamenána