30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poskozene zaparkovane auto, vinik ujel  (Přečteno 3100 krát)

martinwww

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Poskozene zaparkovane auto, vinik ujel
« kdy: 20 Května 2019, 08:27:51 »

Nekdo mi najel do meho zaparkovaneho auta a pak z mista nehody ujel  >:( . Primy svedek zajistil SPZ vinika - cele to videl. Pani proste neumela vubec parkovat a poskrabala mi predni pravou stranu vozu, kdyz zjistila pruser tak ujela proste pryc. Odhad skody v autorizaku asi 25tis - vymena spodni predni casti 'narazniku'.

Policie tedy podle SPZ identifikovala ridicku a poslali ji nejake predvolani ze ma podat vysvetleni. Jak muze klickovat ? Mam kamerove zaznamy a primeho svedka.

Jaky mam sance ze mi to jeji pojistovna zaplati ? Fakt nevim jestli se prizna nebo ne. A kdy mi policajti reknou jeji SPZ/totoznost abych mohl resit opravu z jeji pojistky ? Jak to chodi v techto pripadech nevite ?
« Poslední změna: 20 Května 2019, 08:29:47 od martinwww »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Poskozene zaparkovane auto, vinik ujel
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2019, 08:48:45 »

Policie podle SPZ identifikovala max. provozovatele/vlastníka. Provozovateli poslali zmíněné předvolání. Pokud zapře svojí účast na nehodě a svědkyně neodsvědčí totožnost řidičky, skončí to jako škoda způsobená nezjištěnou osobou, ale zjištěným vozidlem  - tedy pojišťovna provozovatele vám to uhradí.
Zmíněná řidička si zadělala na problém - jednak ujetí od nehody s příslušnými sankcemi a druhak vysoce pravděpodobná možnost 100% regresu ze strany pojistitele.
Požádejte PČR nebo toho svědka o sdělení SPZ druhého vozidla a na https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1 zjistěte pojistitele. U něj uplatněte právo na plnění a sdělte požadované údaje včetně toho, že to PČR šetří. Začne běžet lhůta dle §9 (3) zákona 168/99.
« Poslední změna: 20 Května 2019, 10:06:12 od gumidos »
IP zaznamenána

martinwww

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Poskozene zaparkovane auto, vinik ujel
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2019, 11:20:30 »

Pozadal jsem policii o nahlednuti do spisu (kde tedy stale probiha setreni) abych zjistil SPZ toho vinika.

Telefonicky mi sdelili termin, nejdriv jsem myslel ze se jedna o pondeli ale vypada to na nedeli - to je normalni v nedeli rano nahlizet do spisu :D ? To nejsou uredni hodiny ne ?

IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Poskozene zaparkovane auto, vinik ujel
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2019, 12:11:24 »

Cajti slouží i o víkendech a třeba bude mít službu řešitel.
Můžete zavolat znovu a ujistit se, že je to tak správně.
IP zaznamenána

martinwww

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Poskozene zaparkovane auto, vinik ujel
« Odpověď #4 kdy: 16 Července 2019, 09:27:37 »

Mala aktualizace :

Policie identifikovala ridicku (a vozidlo) ktera ujela od nehody a uzavrela vysetrovani. ( Komunikace s policii je obtizna, nejdriv meli jen poznatky (bylo pred vyslechem te udajne ridicky) takze nepustili zadne informace a o tom ze se uzavrelo vysetrovani a spis byl podan na magistrat jsem se dozvedel diky vlastni iniciative. )

Z magistratu odd. spravnich rizeni (kde ted pobezi  spravni rizeni s tou pani) mi dali kopii spisu tj. protokol o dopravni nehode kde je identifikovano vozidlo, majitel vozidla a ridicka ktera ridila.

Zavolal jsem tedy na jeji pojistovnu a nabonzoval jsem ji a zacal to s nimi resit tj. ze moje odrene auto se opravi na povinne ruceni te pani co ujela. Pojistovna ji ujdane zasle upozorneni aby pani 'dohlasila tu skodu' - predpokladam ze to potvrdi jinak bych ji zazaloval ?

Mam si pri jednani s jeji pojistovnou davat na neco pozor, napr. muj autorizovany servis neni na jejich seznamu takze mi prachy za opravu asi poslou na ucet kdyz jim ukazu fakturu opravy z meho autorizaku ?
« Poslední změna: 16 Července 2019, 09:33:46 od martinwww »
IP zaznamenána